Lainaan alla 23.8.2006 kirjoittamaani viestiä:
”…Sapko tippuu takaisin Suomi-sarjaan. Liigakarsinnoissa taas tulee pelaamaan viime kevään mestarijoukkue Jukurit. Liigamestaruutta juhlii Pelicans.”
Täysin oikein on mennyt tähän asti ;).
SavoRULESin vastaava veikkaus:
”HAIL, HAIL!! Liikakarsinnoissa pelaa Kiekko-Vantaa ja liikamestaruuden voittaa Saipa. Sapko on Mestiksen runkosarjassa viides.”
Kaikki väärin!
SavoRULESin pitäisi mennä muiden pikku eläkeläisten tapaan bingoa pelaamaan :)))))
Tulin, näin, voitin
Olavi.
3
277
Vastaukset
- ei läheskään yhtä tollo kui...
Pelicans muka Suomen mestari?? HEI! Nyt Olavi nopeasti jonnekkin hoitolaitokseen ja vahvan lääkityksen kera. Alkaa olemaan sen verran pahoja kuvitelmia.
P.S. Käytätkö jotain aineita? Siihen saa kyllä jostain apua. Ensinnäkin en ole veikannut noin joten luepa jässikkä lisää feikkien kirjoituksia.
Toiseksi, SaPKo ei tipu yhtään mihinkään joten pyyhi tihrusilmä kyyneleesi äitisi paskaiseen essuun.- Vasen pakki
Ensiksi olet kusipää, toiseksi et ymmärrä lätkästä mitään, kolmanneksi painu helvettiin räkänokka.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad731279- 42911
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että360748- 118696
- 53683
- 51648
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän116646Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä38615- 76602
- 56584