suoraa

On se kumma kun miehet eivät pysty/uskalla sanomaan suoraan jos ei kiinnosta...on vaikka mitä "kiirettä ja muita menoja". Raukkamaista sanon minä. Luulisi nyt, että kun tässä aikuisia ollaan, että suoraan pystyisi sanomaan.
61117
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

nykypäivänä monikaan ei vaivaudu ajattelemaan, miltä toisesta tuntuu..
Omat tarpeet kunhan vain tulee tyydytetyksi, muista viis..
Ei se niin mene tämä elomme, joskus tulee suru puseroon tekijällekin.

Äänestä

En haluaisi lähteä tälle ajatukselle, mutta lopetetaan vastakkaisen sukupuolen alinomainen mollaaminen. Miehet ovat roistomaisia paskiaisia, se on tiedossa (itsekin olen mies), mutta on olemassa myös juonittelevia retku naisia. Voi olla että heitä on kohdeltu väärin jossain vaiheessa, oikeuttaako se kyseenalaiseen toimintaan. Eikö ole tärkeämpää löytää harmonia ja hyvä olo itsestään.

Naiset rakastuvat retkuun, sanotaan, mikä heissä sitten viehättääkin. Hiljaiset, rauhalliset ja hellät miehet eivät saa edes mahdollisuutta.

Kuka nyt haluaisi mukavan miehen joka välittää oikeasti naisensa hyvinvoinnista. Onhan kivempi saada kukkapuska jonka jälkeen saa nauttia viinistä kynttilänvalossa ja baariin ja illan päätteeksi sänkyyn ja jos oikein hyvin käy niin saa vielä turpaan ja lopuksi sovintorakastelut. Jo huominen näyttää valoisalta.

Sääliksi käy hiljaisia kilttejä miehiä jotka eivät kykene venymään "normimiehen" mittoihin.

Saisimme lopettaa vaatimasta käyttäytymistä johon emme edes itse pysty.

Tämä ei ollut henkilökohtainen kannanotto kenellekään, tältä vain ikävä kyllä vaikuttaa.

Toivottavasti löydämme oman rakkaan ihmisen ennenkuin on myöhäistä?

Äänestä

mustavalkoista. Ehkäpä tyyppi ei tiedä onko kiinnostunut vai ja siksi ei missään tapauksessa halua sanoa ettei ole kinnostunut.

Äänestä

"kiirettä ja muita menoja" -> Muita naisia.

"Raukkamaista sanon minä" -> Totta.

"Luulisi nyt, että kun tässä aikuisia ollaan, että suoraan pystyisi sanomaan." -> Miehet sentään valehtelevat, naiset lopettavat ykskaks viestittelyn kun seinään.

Äänestä
  • parempi sekin kuin paskan puhuminen

    Äänestä

Ei todellakaan ole kyse vain miehistä. Itse olen ollut treffeillä naisen kanssa joka toi tapaamiseen myös kaverinsa. Nauroivat kahestaan mulle kokoajan ja oli siinä sit kiva olla... olisivatkin nauraneet vain vitseilleni mutta ei :( Olisivat vain sanoneet suoraan mitä ajattelivat en varmasti olisi siitä ottanut nokkiini mutta tuollainen törkeä supattaminen ja nauraminen sai olon tuntumaan mitättlöltä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


puhetta? kirjoitti:

On se kumma kun miehet eivät pysty/uskalla sanomaan suoraan jos ei kiinnosta...on vaikka mitä "kiirettä ja muita menoja". Raukkamaista sanon minä. Luulisi nyt, että kun tässä aikuisia ollaan, että suoraan pystyisi sanomaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu