Minusta Panu lauloi kyseisen biisin hyvin ja kaikki ne rock kliseet oli just hyviä! (Vitsi ne lasit oli kivat!)Ok, kenties Panun ääni on parhaimmillaan hitaassa ja tunnelmallisessa kipaleessa, mutta tokihan mies voi muutakin laulaa. Jos hän koko skaban valitsisi vaan balladeja niin luulisinpa että siitä vasta sanomista tulisikin. Miehellä on aivan mahtava ääni ja toivon kovasti että hän pysyy kisassa mukana vielä pitkään!
Eye of the tiger by Panu Larnos
mitä mieltä??
141375
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Survivorin Eye of the tiger on perhanan hieno biisi, mutta tuo Idolsissa kuultu versio oli ihan perseestä.
mutta edelleen olen erimieltä... minusta se oli hyvä veto.
mutta mitäs piditte siitä vaaleesta tytöstä? Brask joku? Hui kun on tytöllä kimeä äääni. Se popmusiikkia yhteislaulu alkaa kivasti mutta kun tämä neitonen aloittaa laulun ihan melkein korvia vihloo. anteeksi nyt vaan hänen faneilleen, mutta tämä on minun rehellinen mielipiteeni
Mielestäni Panulle sopii huomattavasti hitaammat kappaleet eikä Eye of the tigerin tyyppiset, jossa täytyy ottaa biisi totaallisesti haltuun.
Esimerkiksi finalistien esittämään yhteislauluun Panun ääni sopii huomattavasti paremmin.
Tuomarit ei taida ymmärtää tollasta huumoria, tarkoitan noita rock-kliseitä, mutta esityskin jäi vähän vaisuksi. Dissasivathan myös Johannan esitystä, missä oli myös jännä kontrasti.
Panussa on varmasti ainesta vaikka idoliksi, ihan hyviä esityksiä hänellä on ollut, hän on sympaattisen oloinen ja hyvän näköinen.
Ari taitaa olla liian hevihenkinen ja ainakin teineille Kristian saattaa olla myös liian rock ja epäidolsmainen olemus. Toisaalta näissä kisoissa ovat innostuneet varttuneemmatkin tv:n töllääjät äänestämään, mitä tahansa voi vielä tapahtua.
"Toisaalta näissä kisoissa ovat innostuneet varttuneemmatkin tv:n töllääjät äänestämään, mitä tahansa voi vielä tapahtua."
Kyllä. Tai no... en nyt tiedä voinko itseäni niin kovin varttuneena pitää, kun olen kuitenkin vasta 26v, mutta ensimmäistä kertaa on ollut seurata tätä Idolsia. Lähinnä Arin ja Kristianin laulujen ansiosta. Poppi ei jaksa kiinnostaa.
Lasken kyllä itsenikin näiden "varttuneiden" sohvaperunoiden joukkoon. Mulla on ikää melkein tuplasti noi sun kunnioitettavat vuodet, mutta olen nuori sydämeltäni;oD.
Innostuin seuraamaan idolseita kersojeni kanssa, lähinnä alussa kauhisteltiin tuomarien kielenkäyttöä mutta sitten innostuin noiden rockäijien mukaantulosta, ja aion katsoa ainakin niin kauan kun Ari ja Kristian ovat mukana kuvioissa.
Pidetään peukkuja. :)
Kaikkein surkein esitys oli Panulla. Ulos lentää ensi kerralla, toivottavasti. Niissä harkoissa niin epävarma äänensä kanssa, koko ajan jotain "uuhuuu uhuuu uuu uuuuuuuuooouvouuu" kun ei jäbällä oikein lähtenyt. Ääni aivan kamala. Idoliksi olisi ihan hyvä, sellainen maukkaperusjätkä ja kunnollisen perheen pyhäkoulupoika. Raahaa messissä jotain lastenkirjaa, jota isi on pienenä lukenut. Jee, mutta pikkutytöt tykkää, minä en.
Poppia laulavat pojat ovat yleensä aika epäilyttäviä. Minkälainen nuori on noin NÖSSÖ!
Siinä mielessä hyvä tuuri Panunulla, kun moka tuli tässä vaiheessa kisaa, ettei vielä tippunut. Tuskin enää toista kertaa töpeksii noin. Panulla on kuitenkin uskollisia (jotka äänestävät siis vaikka esitys menisi miten) faneja aika joukko, joten ei siksi pudonnut, vaikka epäonnistukin.
Ei ehkä yhtä pelle. Osaa IHAN kivasti laulaa ja on IHAN kivannäköinen. Muttei millään tavalla mieleenjäävä, keskinkertainen.
YHTÄ pelle, kuin se Jääskeläisen kloppi, sen juttuja ei kertakaikkiaan pysty kuuntelemaan!! Ilkan laulua on paha meikäläisen mennä kommentoimaan, kun en ole kuullut kuin sen viimevuoden finaali vedon (mistäköhän johtuu...).
No jokatapauksessa Panun ääni on ihan ok tusinapopparikamaa mielestäni, mutta kyllä se torstainen veto oli pohjanoteeraus, ihan alkoi säälittää pojan puolesta, kun ei sitten millään sopinut biisi hänelle. Kääk, vieläkin puistattaa!
Se näyttää vielä, vaviskaa Ari ja Kristian!
Panu näyttää vielä että hevilläkin voi hävitä! Panun ääni sopii balladeihin, suomirockiin, poppiin ja kevyeen rockiin. No entäs Arin? Heviin, ei mihinkään muuhuun... Panu tulee ja näyttää vielä!!! niin ja kyllä minäkin diggasin ihan älyttömästi siitä viime esityksestä!