Moi. Mä haluaisin tietää miten pohjustaisin meikkini. Kun mun iho alkaa kiilteleen niin helposti että pelkkä meikkivoide ei näytä päivänmittaan hyvältä. Ja jos sitten laitan puuteria se vaan korostaa mun ihon virheitä ( näpyt yms.. ) Eli mitä meikinpohjustusvoidetta kannattais käyttää. Onko LUMENE BEAUTY BASE meikinpohjustusvoide hyvää. Entä minkä hintasta?
Meikinpohjustus
tytti:);)
3426
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Eli puuterimainen meikkivoide. Kannattaa myös kokeilla kevyempää kosteusvoidetta meikin alla. Erilliset pohjustusvoiteet ei mulla ainakaan ole auttaneet, myös Lumenea kokeillut.
t-aluueelle ainakin. Jos muu kasvojesi iho vaatii rasvaisempaa tuotetta niin voit käyttää kahta eri voidetta kasvoille. Tämä voidehomma on melkeimpä kaiken a ja o.
Clarinsilla ihan hyvä pohjustusvoide ja acolla (apteekista) t-alueen kiiltämistä estävä voide. Muitakin löytyy pilvin pimein, mutta nämä ovat mulla käytössä. Lisäksi puuteri- tai kiillonpoistopaperit hyviä.
Ma olen käyttänyt jo vuosia no7 meikinalusvoidetta Mattifying Make-up Basea(sokokselta)n.12-14 euroa.Oon kokeillut aikas monia,kalliita ja halpoja,mut toi on musta tosi jees! Ja sit yöllä käytän Vichyn normaderm nuittia,apteekista,n.20 euroa ja sekin hyvä.Mulla on sekaiho,ja otsa,nenä ja leuka kiiltävät...tosin ei enää:)Sit värivoiteena jo vuosia Revlonin colourstay ja Ben nyen irtopuuteri ja ei kiillä koko päivänä.