Eli olen synnyttänyt juuri joulukuussa,enkä imetä enään. Hiuksia on lähtenyt aikalailla ja tottakai olen kuullut,että hiusta kuuluu lähteäkkin. Silti haluaisin ehkä vähän nopeuttaa hiusten kasvua/palautumista entiseen.Olen kuullut tälläisestä apteekista saatavasta Priorin-valmisteesta. Onko kenelläkään kokemuksia tästä? Oliko mitään hyötyä ja jos oli niin minkä ajan kuluttua huomasit että vaikutusta on tapahtunut? Olisi mukava kuulla kokemuksia :)
Priorin
tahtoo hiukset takaisin
9885
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
olen käyttäny priorinia kuukauden verran, mun mielestä vaikuttaa kivasti. mulla tosin syy on se, että sytostaattien takia tukkaa lähti ja se olis varmaan ihan tässä muutenkin alkanu kasvaa takasin. puol purkkia menny, puoltoista jälkellä ja aion ne popsia. kokeile ihmeessä!! muista ottaa säännöllisesti!
Itse ostin priorinia siihen, että imetyksen ja yleensäkin raskauden jälkeen hiukseni alkoivat katkeilla ja oheta. Hiuksia lähti suihkussa tolkuttomasti. Etuhiuksien alla oli pelkkää sänkeä ja sivultakin alkoivat uhkaavasti oheta. Olen syönyt valmistetta nyt 3 kk ja hiukseni ovat hyvässä kunnossa. Suosittelen.
Hiustenlähtö raskauden jälkeen hormonaalista.....esim. e-pillerit voivat myös aiheuttaa hiustenlähtöä ja tällöin syys hormooneissa. Syökää te vain pillereitä. Normaalilla täyspainoisella ruualla kutrit kasvaa jos on kasvaakseen ei siihen pillereitä tarvita.
Kyllä nämä vastukset kannustivat sen verran,että kyllä minä nyt päätin kokeilla Priorinia. Toivotaan hyviä tuloksia :)
eipä ole auttanut millään tavalla!
kannattaa ostaa:)hyvin toimii uutta kasvustoa runsaasti.olen syönyt sitä 3kk 1-2kaps/päivä.
Minä olen käyttänyt priorinkapseleita jo yli vuoden ja voin kertoa että enpä olisi ikinä uskonut että hiukseni olisivat näin tuuheat ja pitkät enää elämäni aikana.
olen aina ollut hento ja kuivahiuksinen.
Omega-3 tai jättihelokki on ihan hyvä myös.Käytän omegaa lisänä.
Kallista mutta kannattaa...
itse söin priorinia 6kk eikä se vaikuttanut hiuksiini millään tavalla. hiukset pysyivät samana, mutta rahat katosivat!
Ei varmaankaan priorin monipuolison ravinnon korvikkeena jaksa pitämään hiuskuntoa yllä..siellähän purkissa sanotaan että että täytyy myös syödä hyvin.