Onko anoppikeskusteluja muualla?
Lisää anoppeja?
Mistä?
91044
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
...ollaan me anopit niin suosittuja. Perhe on pahin-palstallakin on nyt keskitytty anoppeihin.
Kyllä me anopit vaan olemme laulun arvoiset!
että anopitkin luetaan perheeseen. :)
anoppi on tärkeä osa meidän perhettä. Niin metsä vastaa, kuin sinne huudetaan. Mitenkään en voisi olla rakastamatta äitiä, joka on elämäni miehen kasvattanut. Lasten syntymän jälkeen meistä tuli todella läheisiä.
Sinulla on syytä olla tyytyväinen !
Minä olen paha anoppi, miniäni suorastaan vihaa minua. Hän ei pidä minua ihmisenä ollenkaan.
Tuo sanonta metsän vastaamisesta ei ole meillä toteutunut. Jos huudan, haluan olla sinun ystäväsi, kaiku vastaa, painu helvettiin !
En koko pitkän elämäni aikana ole tavannut yhtäkään samanmoista ihmistä kuin miniäni on. Kukaan ei koskaan ole niin paljon löytänyt minusta vikoja ja virheitä ja vääriä sanomisia ja tekemisiä, kuin miniäni löytää.
Kukaan ei koskaan ole loukannut minua teoillaan ja sanoillaan niinkuin hän.
Kenellekkään en koskaan ole ollut niin pitkämielinen ja ymmärtävä kuin hänelle olen. Kestän mitä vain ja yritän ymmärtää häntä naisena, äitinä ja ihmisenä mutta joskus se on mahdotonta.
Ihan väenvängällä yritän vain hyväksyä kaiken jo senkin takia koska hän on poikani vaimo ja lapsenlasteni äiti.
Niin monet kymmenet unettomat yöt olen viettänyt ja itkenyt vuodessa enemmän kuin koko elämäni aikana yhteensä.
En kai koskaan saa tietää, mikä se minun todella paha tekoni tai sanani on ollut, että tämän olen ansainnut. Puhuminen ei auta, pahentaa vain asioita, koska mikään ei mene perille ja kaikki sanomani vääntyy aivan uskomattomiin muotoihin. Yksi päivä hän on naaman edessä kuin aurinko mutta jo seuraavana päivänä on piru irti ja sitä seuraa muutaman viikon mykkäkoulu.
Hän kääntää kaiken positiivisen negatiiviseksi ja niin hyväätarkoittavat tekoni ja sanani on muutettu siihen muotoon, että viha vain kasvaa.
En ikinä lakkaa ihmettelemästä, kuinka voi terve nuori kaunis nainen ja äiti olla noin kieroutunut ja kova luonteeltaan.
Häneltä puuttu täysin sellainen tärkeä ominaisuus kuin sydämensivistys.
Surullisinta tässä on se, että poikani ja heidän lapsensa joutuvat elämään siinä ympäristössä jokahetki. Se ei voi olla jättämättä jälkiään heihin.
Sen pienen lapsen kannalta se on surullista. Lapsi häiriintyy niin pahaksi sairaan äitinsä manipuloinnista.
minulla oli, mutta onneksi ei enää samanlainen miniä, kuin sinullakin..NARSISTINEN LUONNE.
Ei millään pahalla,mutta oletko aivan varma,että ilmapiiri heidän kodissaan on huono silloin kun sinä et ole paikalla?
Jospa hankkisit oman elämän ja mukavia harrastuksia, että pääsisit eroon kielteisyydestäsi??? Anoppiminiäsuhteen onnistuminen on Aina kiinni anopista jo siksikin, että olet/olen vanhempi ja viisaampi. Minulla on hyvät välit miniääni, mutta toisaalta enkuluta aikaani pohtimalla, millaista ilmapiiriä miniän i juuri tällä hetkellä rakentaa pojalleni ja lapsenlapsilleni. Se on onneksi heidän oma asiansa. Eikä minulle kuulu, mitä mieltä miniäni minusta on - ainakin tähän mennessä suhteemme on tuntunut hyvältä. Toisaalta tapaamme melko harvoin - nelisen kertaa vuodessa, mutta nuorillahan on omat menonsa ja meillä vanhemmilla on omamme, joten tarpeetonta kinastelua ei pääse syntymäänkään. Luulen, että suhteesi omaan miniääsi olisi helpompi, jollet odottaisi niin paljon, vaan tyytyisit siihen, että heillä on oma elämänsä ja sinulla omasi.
Lue viestiketju NEUVO ja sieltä nimimerkki mummo 50 v. ja Nimetön ! Minun miniä on kaikkea, mitä sinäkin kerroit, lisänä alkoholismi ( pillerit), agressiivisuus (olenpa saanut mustan silmän ja mieheni jalan päätä kännissä ajettu, hakannut lapsia, pettänyt poikaani, ja ihan kaikki on todistettavissa). NARSKU-MINIKKO ! T: Mummo 50 v.
Kirjoitin vielä ylempiin viestiketjuihin samoilla nimimerkeillä.