Minulla vain? taitaa olla seuraavanlainen ongelma: seksi on minulle äärettömän tärkeä asia, sitä ilman/huonon seksin kanssa en suostu parisuhdetta enää aikuiselle iällä rakentamaan. Ongelma on se, että kyllä täältä netistä olen profiiliini löytänyt sopivia miehiä, muutaman kanssa olen kahvitellutkin ja yleensä se on jäänyt siihen. Yhden kanssa sitten "seurusteltiin" hyvän tovin (ihastuin todella), ennenkuin sänkyyn asti mentiin....ja voi että mikä pettymys. Siitä ei vain tullut mitään, pelkkää hosumista vaikka yritin ohjailla asiaa myöskin minua tyydyttävään suuntaan. Suhdetta kesti pari kk, seksi vaan ei luontunut, hän kyllä oli tyytyväinen, minä taas hiljaa mielessäni itkin tyytymättömyyttäni kunnes ilmoitin, että tästä ei tule mitään.
No, nyt sitten mieli olis vähän sellainen, että jos tyyppi on treffeillä kanssani, ihan oikeasti haluaisin heti sänkyyn, ettei ihastuminen pääse liian syväksi jos seksi ei luonnistukkaan. Olenko siten auttamattomasti "huono nainen"?Mielipiteitä??
No, nyt sitten mieli olis vähän sellainen, että jos tyyppi on treffeillä kanssani, ihan oikeasti haluaisin heti sänkyyn, ettei ihastuminen pääse liian syväksi jos seksi ei luonnistukkaan. Olenko siten auttamattomasti "huono nainen"?Mielipiteitä??
Vastaukset 11
Vanhimmat
kun osaat vaatia ja toivoa, itsellesi kuuluvaa nautintoa yhteisessä iloittelussa.
Surullista on vain huomata, että monikaan mies, eikä katso ikää, ole tuontaivaallisen tietoinen, kiinnostunut, halukas tekemään enempää siellä lemmensaralla..
Nainen on sellanen puuhamaa, jotta siellä kyllä riittää aluetta, joka tuntee, kiihottuu...
Itselle seksi on myös tärkeää,annan ja otan...
..ei enään kelpaa mikään löppöpöksy hosumaan..
Ei toimi suhde pidemmän päälle, vaik ois kui ihaaaaaaana muuten.
Täytyy olla MIES..ja mies, joka jo ajatuksiini tullessa saa vatsan pohjani hyrräämään ;)
Näin se menee eläimilläkin..uros panee parastaan ja naaras valitsee.
:-)
pelimiehet on aikas tumpeloita tuolla saralla..
näkee,kokee aikas äkkiä kuka on kiertopokaali näillä linjoilla..ei ole tajua laadusta, vain määrästä..
leimautuvat nopiaan ;)
-kuin singer konsanaan, ei mutkaa matkas, yht suoraa poljentaa-
Nainenhan pohjimmiltaan tarvitsee munaa tullakseen raskaaksi. Mahot lehmät sitten ovat asia erikseen.
Toiset haluaa naisia vaimoikseen, toiset pillua baari-illan päätteeksi. Kuulut selkeästi jälkimmäiseen kategoriaan joten tyydy siihen mitä saat.
käy vieraissa.
Vai onko hän frigidi?
Juttusi perusteella epäilen että olet niitä parin minuutin nylkyttäjiä.
Ei ihme että tuomitset naiset jotka osaavat nauttia seksistä.
Onneksi on myös toisenlaisia miehiä, he ovat miehiä isolla M.llä
se tosiasia, että hyvä seksi ei ole mitään automaattinen oletus uuden kumppanin kanssa. Seksikin vaatii yhteispeliä, heittäytymistä ja ENNENKAIKKEA TUNTEITA !!!
Voin vannoa, että jos lähdet hakemaan kumppania ihan seksin perusteell, niin tulee olemaan erittäin vaikeaa löytää sellainen. Ihastuminen, rakastuminen ja tunteet tekevät seksistä mahtavaa, äärettömän nautinnollista molemmille.
Kyllä se niin vain on tosiasia, että jos seksi ei toimi niin sitten on kyllä suhteessa muutenkin jotain häikkää... Voi olla vaikka kuinka ihana ja komea ja kiltti, mutta seksi on kuitenkin niin tärkeä osa parisuhdetta, että eiköhän kannata aikas alkuvaiheessa kokeilla tuotakin puolta ettei tule ikäviä yllätyksiä!
että kukan ei ole seppä syntyessään, eikä kukaan voi tietää heti ekalla kertaa mistä toinen tykkää. Ekalla kerralla seksi on aina kuin teininä, hosumista, kokeilua, jännää ja jne. Kattaattaa kattoo pari erää ainakin ja keskittyä siihen kunnolla ja tutkiskella toisen aisteja :)
Samansuuntainen ongelma: hyvä seksielämä on minulle äärettömän tärkeää parisuhteen onistumisen kannalta, mutta EN missään tapauksessa voisi kuvitella hyppääväni sänkyyn miehen kanssa ennen kuin oikeasti seurustellaan... Pakko siis hyväksyä se, että välillä tuhraantuu aikaa noihin seurusteluyrityksiin, jotka sitten päättyvät.
Joskus yhteinen sävel löytyy vähitellen, kun mies oppii, miten sinua pitää käsitellä. Mutta se riippuu miehestä - toisilla on tosi jumiutunut käsitys seksistä eivätkä he ole edes valmiita sopeutumaan uuteen ja kokeilemaan uutta...
jos tapaan treffeillä naisen niin kyselen kyllä aika tarkkaan mllainen on seksikäyttäytyminen ja sit rajaan naisen ulos itseltäni jos tuntuu että munaa on tullut eri tahoilta viimeisen vuoden aikana,siitä voi saad vaikka kodylooman herpeksen tai jonkun muun.
niinkuin eräs treffiseuralainen valitteli että eron jälkeen harrasti irtosuhteita ja melkein jouduttiin kohtu poistaan kun papa oli yki ibdeksi...arvaat varmaan että en osallistunut sen reiällä pilkkimiseen- kyllä niitä naisia paremmin saa kapakista mukaan kuin suomi24 treffeiltä
Mulle kanssa seksi on äärimmäisen tärkeä asia naisena ja kertakaikkiaan en voi seurustella ihmisen kanssa joka on ns "huono sängyssä". Kliseisesti voisi sanoa että seksihän paranee parisuhteen myötä... mutta plaa plaa plaa.
Mä olen mennyt sänkyyn muutaman (4) hemmon kanssa juuri tuon takia. Haluan tähdentää alkuun että en etsi seksiä, kaikki nämä heput jotka olen treffipalstalta bongannut, kaikkien kanssa olen ollut pidempään kontaktissa ja aina yhden kanssa kerrallaan ja jokaisesta toivonut itselleni kumppania.
Se täytyy vinkiksi teille naisille sanoa että jos mies jo profiilissaan kovastikin painottaa seksiä tyyliin, hierontamiehiä, kielimiehiä ;) jne... hän on todellisuudessa surkea sängyssä. Hiljaisissa vesissä ne vonkaleet kutevat. Joten miehet, älkää nyt niin kamalasti kehuskelko niillä omilla rakastajan taidoillanne.
Ja loppuun varatuille. Olen tullut seuraavaan lopputulokseen: Jos kotona et saa seksiä... olet luultavasti äärimmäisen surkea sängyssä, kun oma aviovaimokaan ei anna enää! Miksi minun siis pitäisi?
Ja alkuperäiseen viestiin: et missään nimessä ole huono nainen, ymmärrän sinua täysin. Ikävä kyllä meidät naiset leimataan kylmiksi huoriksi jos seksiin satumme sortumaan. Miehethän saavat tehdä mitä vain, yksikin heppu kerran kehui minulle että on pannut saman päivän aikana kolmea treffipalstan naista ja kaikkia ensimmäistä kertaa. Joten kyllä meillä vielä noihin saavutuksiin on matkaa... Tsemppiä!