Itse en jaksa syödä samoja makuja jatkuvasti. Siksi sekoittelen Nutriletin suklaata ja mansikkaa, Naturdietin Cafelattea ja suklaata sekä allevon banaanivedelmaa. Kokoan ne 5 pussia näistä merkeistä, miten huvittaa. Ovatko nämä tuotteet sekoituskelpoisia? minusta kalorimäärät esimerkiksi ovat melkein samat kaikissa.
Vitamiineissa ym on pieniä eroja mutta eikai sillä ole väliä? Kaikkia kuitenkin käytetään ohjeen mukaan sama pussimäärä päivässä. Ainoastaan modifastia käytetään vähemmän, joten sitä ei voi sekoittaa. Nutrifastista en tiedä.
Vitamiineissa ym on pieniä eroja mutta eikai sillä ole väliä? Kaikkia kuitenkin käytetään ohjeen mukaan sama pussimäärä päivässä. Ainoastaan modifastia käytetään vähemmän, joten sitä ei voi sekoittaa. Nutrifastista en tiedä.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Aikanaan olin sisätautien osaston laihdutusryhmässä, jossa puhuttiin tuosta eri tuotteiden sekoittamisesta, että se ei ole suotavaa, vaan pitäisi pysytellä sen valmisteen tuotteissa, millä on lähtenyt liikkeelle.
Jos aloittaa nutriletilla, pysyttelee sillä ja jos jollain muulla niin sitten sillä.
Tosin mikäli ravintoaineiden määrävaihtelut ovat pieniä, niin en itse ainakaan niin tiukka olisi niiden vaihtamisen kanssa.
Itselleni kävi niin, kun käytin, Mini Diettaa, niin loppujen lopuksi käytin vain yhtä makua (kanakeitto), vaikka alkuun oli mansikat, vaniljat ja muut vaihtoehdot, mutta paras jäi ainoaksi ja laihtumistulos oli varmaa.
ottaa sitä sitten vain vähemmän, esim. 3 pss/vrk (jos ottaa ns. Modi-päivän).
Olen laihduttanut nutraamalla lääk.valvonnassa (16 viikon ajan) ja sekoittelin eri laatuja (lääk.luvalla), Modiakin!
Otin esim. yhden Modin ja kolme Nutrilett-annosta, siinä se.