Olenko tyhmä?

Onneton_nainen

Treffien kautta tutustuin mieheen pari kuukautta sitten joka alun alkaen vaikutti ymmärtävän minua, oltiinko samalla aaltopituudella ehkä?

Viestiteltiin aikamme jonka jälkeen oli pieni tauko jolloin luulin yhteydenpidon loppuneen. Hänen profiilissaan oli että hän on tositarkoituksella liikkeellä. Rohkaisin mieleni ja lähetin sähköpostia, sain vastauksen, ja tutustumista jatkettiin.

Aika pian vaihdettiin puh.nroita. Soitto tuli melkein heti. Juttu luisti vieläkin. Sovittiin jopa tapaamisesta, tavattiin. Kaikki meni kivasti vaikka olinkin arka. Hän ei ollutkaan sellainen sika mihin olen tottunut. Hän tuskin kosketti minua, olisi kyllä saanut. En tosin antanut siihen aihetta. Hän oli juuri sellainen mitä oli kertonutkin. Liiankin ihana.

Yhteydenpito jatkui puhelimitse kunnes hän kertoi ihastuneensa minuun, voi ei. Hän on ollut rehellinen tunteistaan koko ajan mutta en arvannut että...

En tiennyt mitä tähän olisin sanonut. En kuitenkaan sanonut että minua ei kiinnosta(olisin valehdellut). Mitäköhän odotan, parempaa? Mikä on parempaa?

Oma elämäni on sekainen monestakin syystä ja en koe olevani valmis mihinkään suhteeseen. Ei töitä jne. Toki työn voi menettää kuten monen muunkin asian...menetänkö hänet vitkasteluni takia.

Miten voin tietää onko tämä se oikea mulle. En ainakaan suostu katkaisemaan välejäni häneen, eikä hän minuun, yritetty on. Jompi kumpi ottaa kuitenkin yhteyttä, ja taas mennään. Uskaltaisinpa kertoa hänelle sekavat tunteeni. Kun ajattelenkin häntä alkaa mahassa kutittaa...

Toivon että hän olisi ottanut minut syleilyynsä mahdollisuuden tullen. Miksi olisi, minähän pelkään miehiä. Eikö herrasmies ota kiinni ilman lupaa?

Todella hukassa

4

2658

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sille---

      Sano sille ,mutta älä ala kaverin tunteilla leikkimään!!! rehellisesti asiat esiin!

      • jäitä hatussa

        Minäkin kävin treffipalstalla siis vain katsomassa profiileita. Ei löytynyt samanikäisten sarjasta mitään ja melkein jo lopetin haeskelun kunnes yhtäkkiä löytyi kuvallinen profiili mies komea kuin mikä. Ihastuin siihen kuvaan korviani myöten (niinkuin varmaan tuhannet muutkin) ja kokeilin kepillä jäätä. Viestejä on vaihdeltu ja olen kertonut kyllä etten tarvitse enää miestä elämääni. Kuitenkin olo on omituinen. Mutta minulle riittää jo tämä kirjoittelukin. Kummasti se piristää päivää.
        Kerro kaikki sille ystävällesi ihan rehellisesti. Tunteet, olosuhteet ja kaikki. Se on ainoa oikea tapa pysyä oikealla tiellä.


    • kysymykseen

      Jos tunnet, että et ole valmis suhteeseen, älä jatka tätä vaarallista leikkiä. Olkoon mies miten mukava tahansa, molempien pitää olla vapaat sitoutumaan, jos siltä tuntuu, ja epäilystä ei omasta puolesta saa olla.
      Poltat siipesi, jos menet mukaan taas kun mies ottaa yhteyttä. Parempi hoitaa oma itsesi ensin tasapainoon.
      Kun mies ei ota syleilyyn, ei hänkään täysillä ole asiassa.

    • Hei,

      jos mies on ihastunut sinuun ja tunnet samoin niin jatkakaa ihmeessä!!! Pelko tulee siitä, että tuntee vaaraa tulla torjutuksi. Rakkaudessa se riski on vain otettava.

      Miehen taustat kannattaa kuitenkin selvittää mahdollisimman hyvin, mutta ymmärrän hyvin, että tilanne on hyvin herkkä ja haasteellinen. Keskustelkaa, olkaa yhdessä, miettikää asioita ja olkaa rehellisia itsellenne.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut = far-right Finns Party?

      Eikös tuo tarkoita, että persut ovat äärioikeistoa? "In 2023, Petteri Orpo, of the National Coalition Party, unseated M
      Maailman menoa
      22
      5881
    2. Sdp on esittänyt maatalous- ja yritystuista leikkaamista

      Joihin menee 10 miljardia euroa vuosittain. Minkä vuoksi äärioikeisto änkyttää jostain vuodesta 2026, kun ei demareiden
      Maailman menoa
      156
      4638
    3. Sanna Marin pitäisi palauttaa pääministeriksi

      Oikeisto "voitti" vaalit valehtelemalla äänistäjille päin naamaa, joten heidät tulisi tuomita menettämään vaalitulos ja
      Maailman menoa
      97
      3625
    4. Ei me olla sielunkumppaneita

      jos sellaisia edes on. En tiedä miksi niin kovasti pidin sinusta, varmaan olisi paljonkin hyviä syitä, mutta ehkä olit v
      Ikävä
      42
      3139
    5. Kokoomus kannatti aiemmin rahoitusmarkkinaveroa - kanta nyt muuttunut

      Kokoomuksen linjanmuutos rahoitusmarkkinaveron suhteen on herättänyt kysymyksiä. Vielä aiemmin puolue antoi ymmärtää kan
      Maailman menoa
      1
      2463
    6. KÄVELYTREFFIT ?

      Mikä on tuo konsepti. Ei kävely ole mitkään treffit. Se on hengailua, ilman mitään panostamista toiseen, go with the flo
      Ikävä
      246
      1827
    7. Hevosmies kylän kunnioitettu herra

      Hei, eikö olis aika pistää "nuoriso" kuriin? Tiedämme miten teidän "yhteisö" toimii sekä kylän vanhin herra, olet poruka
      Hyrynsalmi
      30
      1555
    8. Mies pelkää mahdollista raskautta

      Millaisia ajatuksia seuraava herättää teissä? Olemme tunteneet miehen kanssa vuosikausia, seurustelleetkin jo pitkään j
      Sinkut
      279
      1482
    9. Kiikkustuoli

      Sunnuntai aamun hiljaisuutta ja rauhaisaa oloa. Aloitan taas uuden alustan, jospa edellisessä asiat tulee pohdittu ja sa
      80 plus
      182
      1344
    10. Ihana M nainen

      Ihana M nainen. Nainen kuin unelma.
      Ikävä
      79
      1315
    Aihe