Kesäkuntoon 2007 kuulumisia

Minulla on nyt hetkeksi pysähtynyt tuo pudotus...eli samassa kuin viime viikolla.

Tällä viikolla otan kyllä härkää sarvista ja lupaan itselleni pienemmän luvun ensi maanantaiksi! :)

Miten muilla?
71326
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

täällä tippui -500 g. eli viime viikolla oli 64,1 kg ja nyt 63,6 kg. aloitus oli joku 67-68 tammikuun puolessa välissä ja eka tavoite olis 60 kg.

viime viikolla punnitsin jo 63,1 kg:n tuloksen, mutta tänä aamuna oli tosi turvonnut olo, ja vatsa kovalla, joten.. mutta tippunu on paino kuitenkin!

Äänestä

1.1 71,0
7.1 70,3
15.1 69,3
22.1 68,3
29.1 67,6

5.2 67,9
12.2 67,9
19.2 67,5
26.2 67,5

5.3. 67,7
12.3 67,5


no, edes -200, mut silti harmittaa jumitus.. kulutan paljon enemmän kuin syön mutta nothing happens..ehkä mä sit saan niitä lihaksia ;)

Äänestä

Muut pudottaa ja meikkis koittaa vaa nostaa painoo epätoivon vimmalla :))))

Koht alkaa kuitenkin pudotuskausi. Paino oli tossa marraskuussa vähimmillään 89kg kun olin ollut pari viikkoa sairaslomalla kuumeilun flunssan jälkeen. Nyt on taulussa 96,7kg virallisessa punnituksessa :)) eli tavoite 95 on saavutettu :)) kohta täytyy alkaa rypistään ylimääräiset pois :))

Äänestä

Ei ole hurraamista täälläkään tämän pudotuksen kanssa, mutta -0,2kg kuitenkin.

Alku 86,4kg
Nyt 81,8kg
Pudotus yhteensä 4,6kg

Pulmana on ettei aina jaksa keskittyä tähän asiaan. Olen kyllä jättänyt juuston pois ja tehnyt jos vaikka mitä parannusta ja siksi tietysti paino ei ole noussut.

Minä kyllä olen hoikkistiellä nyt, ei auta mikään. Tämä jatkuu...

Mukavia päiviä kaikille!!!

Äänestä

hip hei! Paino junnaa tai sitten väärä punnitus päivä... =)
Lähtöpaino oli 84,5kg
viime viikolla 79,2kg
nyt 78,6kg
Pudotusta tuli, mutta lauantai aamuna paino oli 78,2..
Loppu viikko näyttäis puntarin ja mun yhteistyön kannalta paremmalta.. =)
Mutta näillä jatketaan!! =)
Ens viikkoon!
Niina

Äänestä

Heipä hei!

Tämä alkaa jo tympiä, en saa itseäni niskasta kiinni. Tai itseasiassa alan epäillä, että en yksinkertaisesti jaksa keskittyä laihduttamiseen, kun on kiireitä opinnoissa ja töissä ja sosiaalinen elämäkin vaatii oman osansa ajasta.

En tiedä tuleeko tästä mitään tänä keväänä, mutta ainakin toistaiseksi olen vuoden alusta laskettuna 2 kiloa pudottanut, eli kai sitäkin voi pitää saavutuksena. Vartalo on kiinteytynyt huomattavasti, mutta tahtoisin niin kovin että vaakakin alkaisi näyttää tuloksia.

Plaah...motivaatiota on, mutta en vaan jaksa toteuttaa kun mielessä pyörii miljoona muuta asiaa.

Toivon, että makeannälkään auttaa uusi napostelutuote, jonka löysin lähikaupasta. Ovat sellaiseen "pringles"-tuubiin pakattuja omenalastuja ja todella makeita! Helppo heittää koulukassiinkin se tuubi, jos sillä vaikka saisi iltapäivän heikotuksen kuriin...

Ehkä ensi viikolla on iloisempia uutisia...

Äänestä

Kumma juttu toi vanhanmallinen puntari, nyt näyttäis että yksi kilo olis viime viikosta pudonnu, en toisaalta usko että pudotus on niin iso. Mutta tunnen että oikeaan suuntaan olen menossa, on kiinteempi ja kevyempi olo! Harkinnassa on kyllä digitaalinen puntari, jotta olisi parempi käsitys painonvaihtelusta, joo, sen hankin kun oon saavuttanut 65 kilon rajapyykin!

Eli alkupaino: n. 72 kg
Maanantain paino: 69 kg, JEEE!! kutosella alkaa ja sen alkuisena saakin pysyä!!(Nyt en uskalla puntarille nousta ku tuntuu että masu pömpöttää..:))

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pretty-betty kirjoitti:

Minulla on nyt hetkeksi pysähtynyt tuo pudotus...eli samassa kuin viime viikolla.

Tällä viikolla otan kyllä härkää sarvista ja lupaan itselleni pienemmän luvun ensi maanantaiksi! :)

Miten muilla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu