pillereiden lopetus

siis miten lopettaa pillereiden syönti.vuotohan sitten tulee, ja sitten en enää ottais pillereitä vaan siirryttäis kortsuun.voiko vielä tämän vuotoajan harrastaa seksiä ilman ehkäisyä, milloin on vaara tulla raskaaksi?
kiitos
2346
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

siis jos tänään et enää ota niin huomenna viimeistää kortsu käyttöön..

Äänestä

Ehkäisy säilyy taukoviikolla vain jos pillereitä jatketaan sen jälkeen. Näinpä, jos aiot lopettaa, ei myöskään "taukoviikolla" voi luottaa pillereiden ehkäisytehoon. Tahtoo sanoa, että kortsu käyttöön heti "taukoviikon" ensimmäisenä päivänä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


keet kirjoitti:

siis miten lopettaa pillereiden syönti.vuotohan sitten tulee, ja sitten en enää ottais pillereitä vaan siirryttäis kortsuun.voiko vielä tämän vuotoajan harrastaa seksiä ilman ehkäisyä, milloin on vaara tulla raskaaksi?
kiitos

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu