Työttömyyskorvaus

mitenkäs jos teen päivän pari viikossa töitä ja niin paljonkos siitä palkasta jää käteen kun samaan aikaan saa työttömyyskorvausta?
21051
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Työpäiviltä et saa työttömyyspäivärahaa.
Laske siitä erotus, kuinka paljonko jää puhtaana käteen.

Äänestä
  • Päivärahasta vähennetään puolet ansaitusta palkasta.Ihan sama oletko töitä tehnyt yhtenä vai kymmenenä päivänä.

    Kysy Kelasta tarkemmin. Tai kassasta, jos sieltä saat päivärahasi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


dsasdasdas kirjoitti:

mitenkäs jos teen päivän pari viikossa töitä ja niin paljonkos siitä palkasta jää käteen kun samaan aikaan saa työttömyyskorvausta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu