Mitä maksaa???

Tietääkö kukaan paljonko työvoimaministeriö maksaa niille "puulaakeille" jotka vastaanottavat ilmaistyövoimaa?
2248
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

mutta eivät varmaan kauaa, kun ilmaistyövoiman laatu on niin ja näin....

Äänestä
  • Vastasitkohan nyt rehellisesti,kuulemani mukaan maksaa! Ei olisi muuten järkeä haalia virmaansa ilmaistyöntekijöitä tyhjän pantiksi(tiedän virman jossa ei ole töitä vakio porukallekkaan, mut silti haalii innokkaana ilmaistyöntekijöitä)Eli tämä virma saa tulonsa ilmaistyöntekijöistä,ei heidän työstään,kun ei ole mitään töitä koko virmassa mitä teettää.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kappas vaan Guntes Swanin v... kirjoitti:

Tietääkö kukaan paljonko työvoimaministeriö maksaa niille "puulaakeille" jotka vastaanottavat ilmaistyövoimaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu