Ei kannata laihduttaa nyt ennen kesaa. Se on myohaista. Itsensa pettmista ja kiduttamista. Antaa kaikkien kukkien kukkia vaan, kesalla on mukavaa olla vaan. Itte ainakaan en treenaamaan rupea.
Ei kande laihduttaa..
RokuSalonen
5764
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Heh,
itsensä kunnossa pitäminen ja itsestänsä huolehtiminen on kiduttamista ja itsensä pettämistä ?
:D:D:D:D:D:D:D:D:
Taa vaan tuntui silta etta nyt TAAS ihmisilla on hirvittava laihduttamisen tarve. Itsestaan pitaa huolehtia ja valittaa. Se onkin muuta kuin Annalehden artikkelilaihduttaminen. Terveeseen itsetuntoon kuuluu hyvaksya itsensa sellaisena kuin on. jos muut ei niin...?Hmm. ite urheillut kilpaa 16 v. Parjannytkin viela. Naurattaa nain kevaalla kun on taas kaikki houno omatuntoiset poppakonsteja etsimassa. Jos kesaki kuntoon: aloita jo syksylla.Viimeistaan. oikoteita ei ole.
Smile. Olet juuri niin kaunis kuin halluatkin olla.
juu edellinen kirjoittaja oikeassa.. ei kannata alkaan kesäkuntoon hankiutumista maaliskuussa!!! pitää aloittaa jo syksyllä.. muuten ei juuri kerkeä... laiduttaminen on hidasta puuhaa.. ei kannata tuijottaa juurikaan niitä kiloja, vaan tarkkailla sitä rasvan määrää..
Toki voi laihduttaa itsensä ns. rantakuntoon. Ei ole edes vaikeaa ;-)
Minusta tuo rantakuntoon sanana on ihan hassu. Mikä ihmeen rantakunto. Ite oon joka kesä käyny rannalla, oon sitten ollut minkäpainoinen tahansa. Kyllä rannalle saa mennä nauttimaan auringosta ja uimisesta ihan minkälaisessa kuosissa tahansa.
Itekin kyllä yritän tässä laihduttaa ihan terveydellisistä syistä, mutta vaikka en laihdukkaan niin rannalle menen ensi kesänäkin.