Caravan keskustelut

Voiko tuonne SF Carava yhdistyksen omalle keskustelupalstalle osllistua ns, "lepäävät" seniorijäsenet, vai pitääkö jäsenmaksu olla maksettuna. Kyselee SFC 1772 numerolla.
91453
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

pitää olla maksettuna, jos haluat päästä vain jäsenille tarkoitettuun osioon. Muille sivuille pääsee muutenkin.

Äänestä

hyvä huumori sekä terveet hermot? Molempia tarvitaan siellä jäsenosiossa. Tervetuloa!

Äänestä
  • Huumori kyllä pelaa, mutta jotkut sanovat, ettei hermoja ollenkaan. Miten sitten lienee muiden kanssa, eli kestäisikö toisilla kantti.
    Tuolla Raumalla aikoinaan nuo vitsikin numeroitiin, eli ei tarvinnut muuta kuin naura numeron mukaan.

    Äänestä

Avoimille sivuille pääsee jokainen halukas LUKEMAAN. Ei tarvitse olla jäsen. Sinne KIRJOITTAMISEEN ja jäsensivustoja lukemaan päästäkseen täytyy olla JÄSEN, sekä vielä REKISTERÖITYNYT sivujen käyttäjäksi.

Äänestä
  • Millä ositteella tuo "avoin sivu" sitten parhaiten löytyy, sillä nyt "tosikoille" olisi kunnon "seniori" keskustelija tarjolla. Pitääkö sitten maksaa tuo jäsenmaksu, että saa sanoa mitä ajattelee. On siellä vaan hyviä kavereita vieläkin "muistissa", eli elämää parhaimmillaan.

    Äänestä

  • Lepäävä kirjoitti:

    Millä ositteella tuo "avoin sivu" sitten parhaiten löytyy, sillä nyt "tosikoille" olisi kunnon "seniori" keskustelija tarjolla. Pitääkö sitten maksaa tuo jäsenmaksu, että saa sanoa mitä ajattelee. On siellä vaan hyviä kavereita vieläkin "muistissa", eli elämää parhaimmillaan.

    www.karavaanarit.fi

    Äänestä

  • Lepäävä kirjoitti:

    Millä ositteella tuo "avoin sivu" sitten parhaiten löytyy, sillä nyt "tosikoille" olisi kunnon "seniori" keskustelija tarjolla. Pitääkö sitten maksaa tuo jäsenmaksu, että saa sanoa mitä ajattelee. On siellä vaan hyviä kavereita vieläkin "muistissa", eli elämää parhaimmillaan.

    Etusivulle linkki on http://www.karavaanarit.fi/
    Sieltä klikataan Etuteltan puheet. Suora linkki Etuteltan puheisiin. http://www.karavaanarit.fi/ajankohtaista/etuteltan_puheet/
    Siellä on ohjeet siitä, kuinka jäsenet voivat rekisteröityä palvelujen käyttäjäksi.

    Äänestä

Siis kokeile rekisteröityä ihan omalla jäsennumerollasi ja nimelläsi, veikkaan että toimii. Ei niitä jäsenlistoja netin osalta kukaan päivittele.
Ei siihen jäsenmaksua ole tarvinnut

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lepäävä kirjoitti:

Voiko tuonne SF Carava yhdistyksen omalle keskustelupalstalle osllistua ns, "lepäävät" seniorijäsenet, vai pitääkö jäsenmaksu olla maksettuna. Kyselee SFC 1772 numerolla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu