petttämistäkö?

Onko mielestänne pettämistä vaimoni on sähkö posteillu sekä chattäily vieraitten miesten kanssa pitemmän ajan vaikka olen joskus kysynyt hän kielsi sen ennen kuin sain hänet siitä oikein kunnolla kiinni.Onko enään rehellisiä naisia olemassa vai hakeeko kaikki jotain "parempaa "täältä chatin kautta vaikkakin suurin osa onkin kaiketi valehtelijoita ja sänkyseuraa hakemasssa.
161685
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

kaiken pitäisi olla pettämistä? Miksi aina ajatellaan, että toinen hakee jotain parempaa? Missä on oman arvontunto?

P..kele. Minä olen paras nainen miehelleni. Ellei hän sitä tajua (onneksi kyllä tajuaa, vaikka olen toisinaan melko mahdoton) suksikoon hiiteen ennekuin lasken viiteen...

Äänestä
  • Ajatuksiani vaivaa miksi sitten valehtelee päin naamaa?Mitä täältä sitten tosissaaan hakee? Onhan noita kaikenlaisia keskustelu seuroja myös koti paikkakunnalla tulisi ainakin paljon halvemmaksi!!!!Tosi paljon.Älytöntä touhua

    Äänestä

  • ihmeissään kirjoitti:

    Ajatuksiani vaivaa miksi sitten valehtelee päin naamaa?Mitä täältä sitten tosissaaan hakee? Onhan noita kaikenlaisia keskustelu seuroja myös koti paikkakunnalla tulisi ainakin paljon halvemmaksi!!!!Tosi paljon.Älytöntä touhua

    mitä juuri vaimosi hakee, mutta!!! SYY miksi netti on kivempi kuin paikallinen keskusteluseura on se, että netissä tapaa TOSI PALJON ERILAISIA ihmisiä kuin missään ikinä voi tavata!!! Se viehättää niinkuin sekin, ettei kukaan tiedä oikeaa henkilöllisyyttäsi, ellet välttämättä sitä heille tyrkytä.

    Olen aina menossa milloin missäkin joko työni tai harrastusteni takia. Tapaan paljon erilaisia ihmisiä, minulla on paljon ystäviä, kummankin sukupuolen edustajia. Usein mietin, että olisin todella pinteessä, ellei näin olisi! KAIKILLA ei ole näin, jotka sitä haluaisivat. Heille netti on AINOA väline kommunikoida toisten kuin työkaverien tai perheenjäsenien kanssa.

    Se, miksi vaimosi valehtelee päin naamaa tarkoittaa varmasti sitä, ettei hän halua jakaa tätä harrastustaan sinun kanssa! Kuten minäkään en jaa kaikkia ystäviäni mieheni kanssa. Toisista kerron todella vähän enkä koskaan anna mieheni lukea esim. sähköpostejani.

    Äänestä

  • ihmeissään kirjoitti:

    Ajatuksiani vaivaa miksi sitten valehtelee päin naamaa?Mitä täältä sitten tosissaaan hakee? Onhan noita kaikenlaisia keskustelu seuroja myös koti paikkakunnalla tulisi ainakin paljon halvemmaksi!!!!Tosi paljon.Älytöntä touhua

    Juu. Tuli mieleen vielä finanssipolitiikka.. Keskusteluseurat ym. ovat sinänsä kivoja, mutta auttamattoman tylsiä jos haluaa tavata riittävästi ihmisiä. Tähän tarkoitukseen ovat mukavia paikkoja esim. kahvilat, ravintolat, baarit, näyttelyt, konsertit sun muut tapahtumat. MAKSAAhan niissäkin istuskeleminen jotain ;D.

    Äänestä

Naiselle mies on pelkkä elättäjä. Tunteilla siinä ei varmasti ole sijaa. Jos jäät esim. työttömäksi olet kohta yksin. Tässä on yksi ikävä piirre naisen kannalta. Pitäisi saada vielä käyttää muita miehiä, kun oma on niin huono kaikin puolin. Tämä kuitenkin johtaisi taloudelliseen ahdinkoon, joten ei passaa jäädä kiinni. Siis tunnutusta ei varmasti tule. Mieshän on hullu kun uskaltaa edes epäillä moista. Jätä hyvä mies tällainen kul.. kipeä nainen. Ties monenko kanssa jo ollut.

Äänestä
  • valehtele. Noin ei ole.

    Äänestä

  • nainen kirjoitti:

    valehtele. Noin ei ole.

    Jos se helpottaa, se auttaa. Ymmärtää auttamaan, miksi teet sen/ja miksi toinen teki sen ensin sulle.

    Ihan opettavainen tarina. Suosittelen. Ja jos kaveri jatkaa pettämistä, sitä enemmän sua potuttaa (että olit niin lälly(?) Jos toinen on oppimaton nulikka, anna sille sen omaa lääkettä takaisin.

    Äänestä

  • nainen kirjoitti:

    valehtele. Noin ei ole.

    Itse olen ollut monen tällaisen naisen kostoapuna. Aina kun vähän riitaa miehen kanssa niin puhelin soi. Kutomaan ei olla ruvettu.

    Äänestä

  • väite, kaikenlisäksi kyyninen. Mene mies itseesi. Eikö sinulla ole muuta tarjottavaa naiselle kuin paksu lompakko?

    Sen olen huomannut, että useat miehet, joilla on rahaa kuvittelevat lähestulkoon aina, että nainen kuin nainen lankeaa polvilleen ( tai mihin asentoon vain..) hänen eteensä kun setelinippua pöllyttää vähän nenän edessä. HAH-HAH. Odotan mieheltä enemmän, kuten ystävyyttä ja kumppanuutta. Vieraita käsitteitä sinulle?

    Äänestä

Tämä chattailu/keskustelu EI KYLLÄ mielestäni millään lailla ´päihitä toisen 'vieraissa juoksemista'. Eli jos Naidaan se tapahtuu livenä, tää keskustelu on vain KIRJOITTELUA. JA VIELÄ hyvässä hengessä, ei flirttaillen.

Äänestä

minä mailailen ja cattailen jonkun verran toisten miesten kanssa, mieheni ei sitä alussa tiennyt, kun hän huomasi oli hetken vähän mustasukkainen mutta ymmärsi että en minä catissä sitä voi pettää ei tätä voi pettämiseksi luokitella eihän tässä olla missään lähikontaktissa

Äänestä

Kyllä sillä on vieraat mielessä,on kokemusta tälläisistä rouvista.

Äänestä
  • Kunhan tulet oikeasti petetyksi chattailut ei tunnu missään, ns. lastenleikkiä. Mutta hyvä kun olet herännyt, puolisosi chattailu kertoo, että jotain puuttuu, esim.keskustelu kumppania??

    Äänestä

  • just petetty kirjoitti:

    Kunhan tulet oikeasti petetyksi chattailut ei tunnu missään, ns. lastenleikkiä. Mutta hyvä kun olet herännyt, puolisosi chattailu kertoo, että jotain puuttuu, esim.keskustelu kumppania??

    Kuka sitä aina kumppanin kanssa keskustella jaksaa?

    Olisi hyvä ymmärtää, että parisuhde alkaa aika pian ahdistaa, ellei keskustele muidenkin kanssa. Kumppanin oletetaan olevan jumalainen olento, joka tyydyttää kaikki omat tarpeet perusteellisesti, kun sormea napsauttaa. Älkäähän ihmiset viitsikö! Ei sellaisia ihmisiä ole missään, ihmekös tuo jos suhteessa tulee hankaluuksia.

    Äänestä

38 piippuinen juttu tämä. Mutta sitä vaimojen/tyttöystävien on turha väittää, etteivätkö he sydän pamppaillen ja kämmenet hikoillen harrasta tätä chattikiihkeilyä. Eri asia on mitä kukin täältä hakee. Mutta kaipa heille täytyy suoda pieni "vapaus" ja antaa lapsen leikkiä:)

Onko sun oma suhteesi kunnossa... varmasti?! Chatit on pirun helppo tapa hakea pientä piristystä elämään... joillain se tosin saattaa tyhmyydestään johtuen ryöstäytyä käsistä... silloin ämmää viedään... ja se menee ihan liveen asti. Pidä huolta naisestasi... mutta muista että hän saattaa vain hakea pientä piristystä, ei sen enempää. monet naiset eivät käsitä, että mies saattaa kokea sen pettämiseksi... ja henkinen pettäminen on jopa pahempaa. Jutelkaa sivistyneesti... älä loukkaa häntä kuitenkaan... tai ehkäpä teillä on jo asia hallussa.

Tsemppiä

Äänestä
  • Kiitos hyvästä vastauksestasi. Valitetavasti vaimo halusi muuttaa uuteen osoiteeseen,eli chat,ja "ystävät"taisivat viedä voiton 7 vuoden jälkeen.Itse olen sinänsä tyytyväinen että yritin /yritän pelastaa jos jotain pelastettavaa on niin tämän suhteen.Olen antanut hänelle /pyytänyt palaamaan kotiin mutta haluaa viellä miettiä.Vain taitaa luoja tietää mitä tapahtuu???? KIItos hyvästä mielipiteestäsi!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ihmeissäni kirjoitti:

Onko mielestänne pettämistä vaimoni on sähkö posteillu sekä chattäily vieraitten miesten kanssa pitemmän ajan vaikka olen joskus kysynyt hän kielsi sen ennen kuin sain hänet siitä oikein kunnolla kiinni.Onko enään rehellisiä naisia olemassa vai hakeeko kaikki jotain "parempaa "täältä chatin kautta vaikkakin suurin osa onkin kaiketi valehtelijoita ja sänkyseuraa hakemasssa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu