lausahduksia?

moikka.. eli keksisittekö joitakin lausahduskia tai muuuta vastaavia joita voisi tulkita "kahdella eri tavalla" =) . siis flirttiä... ei mitään liian vihjailevaa, koska olemme kavereita ;)
51455
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

"Pannaanko menemään?"

"Onkos sumppis jo pihahtanu?"

Äänestä

"Tarjoaisitko piirakkaa?"

"Voinko laittaa kynäni penaaliisi?"

Äänestä

Ja sitten kun johonkin sovittaa vielä velmun katseen ja pikkuhymyn niin on flirttiä...

Onpas niin KUUMAA kahvia, Olisipa nyt jähdykkeeksi...

Tai kyllä SUUKOT on sitten hyviä

yms...

Äänestä

Pannaanpa korvantaakse,yhdyn puhujaan,ota/laita haarukkaan,koita kepillä,monenko minuutin muna jne.

Äänestä
  • Joko täällä on todella kuuma tai se johtuu sinusta ;)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


..dmietu758 kirjoitti:

moikka.. eli keksisittekö joitakin lausahduskia tai muuuta vastaavia joita voisi tulkita "kahdella eri tavalla" =) . siis flirttiä... ei mitään liian vihjailevaa, koska olemme kavereita ;)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu