Moi!! mä haluisin vähä kulla teidän mielipiteitä siitä että olisiko järkeä ostaa vibro shape -tehokas tärinävyö.. (http://www.tvshop.com/index.phtml?set_country=FIkun) ..kun olen vasta 13 ja n. 7kg ylipainoinen:((... En tiedä oikein mitä tehdä ja onko eroa tuolla laitteella ja elloksen samanlaisella vibra tone- vyöllä (http://www.ellos.fi/DetailPages/DetailPage.aspx?categoryid=8627&productId=178131&SearchBackLink=)kun ne näyttävät aika samanlaisilta.. toimiiko nè? olenko liian nuori? Vastatkaa kiltit en kestä tätä ainaista lihavuutta!! Jopa äitini valittaa että minun pitäisi laihtua... :((
LUKEKAA!!!! :(((
epätoivoinen C
51930
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Mitäs jos vaan tärisyttelisit itsesi lenkille, uimaan tai pyöräilemään. Ja karkit ja limut pois! Kunnon ruokaa ja kunnon välipalat, niin eiköhän se paino siitä ihan luonnollisesti tipu "oikeisiin" lukemiin. Ja toki myös kasvun myötä vartalo alkaa muokkautumaan mielenkiintoisempiin suuntiin! Tsemppiä!
hei.
tosiasiahan on ettet tule millään tärinävyöllä laihtumaan, vaikka niitä kuinka mainostetaan ihmeellisiksi!
Liikunta ja terveellinen ruokavalio auttaa asiaan, ja sinuna menisin juttelemaan vaikka kouluterveydenhuoltajalle, siitä että haluat laihtua, häneltä varmasti löytyy apua, vinkkejä jne.
Kiltti, unohda tuollaisen humpuukkituotteet. Syö normaalisti aamiainen, kouluruoka ja illalla iltaruoka. Välipalaksi pari kertaa ruokien välissä hedelmää ja jogurttia, näkkäriä leikkeleen kera ja kasviksia. Ja jos välillä on edelleen nälkä, syö raakoja vihanneksia niin paljon kuin jaksat (porkkana, kukkakaali, herkkusienet, selleri). Ulkoile ja liiku päivittäin noin tunti. Varmasti tulee tuloksia. Varmuuden vuoksi nauti yksi monivitamiinitabletti. Onnistut näin ihan varmasti. Ei kitudieettejä eikä ihmelaitteita. Tärkeää on että pysäytät painon nousun ja saat sen alenemaan hitaasti mutta varmasti. Tsemppiä. Kyllä klaaraat...äitisi pitäisi huolehtia että sinulle on hyvää ja laadukasta ruokaa tarjolla eikä arvostella sinua. Eikä kaapeissa saa olla mitään vierasvaraa, kun ne toimivat vain houkutuksina ja kiusauksina - ainakin aluksi.
ehkä olette oikeassa ja käyn uimassa joka perjantai kun kotona uima-allas löytyy ja kesällä pyöräilen ja talvella laskettelen.. mutta en aina söisikään mitään turhaa mutta kaverini on lihonnut ehkä neljä kiloa mtta on yhä kaunis ja laiha kun hän sanoo aina koulun jällkeen että mennääks alepaan ja jos joskun sanon jollekulle ei nii heti tyypit alkaa dissaa et ootko laihiksel ku en kumminkaa oo nii läski.. ja ku sanottii että "hittasti mutta varmasti" niin kuin kauan siinä voisi mennä?? :S
500 g / viikko on ihan hyvä tahti, eli 14 viikkoa sulla vois mennä eli vähän yli 3 kk.