Älkää kritisoiko,tiedän ettei oo terveellistä, mutta tarvisin muutaman kilon pois kolmessa viikossa.. Olisin kiitollinen jos saisin jotain vinkkejä, miten onnistun.. Pystyykö noin pienessä ajassa kiinteytymään? Esimerkiksi jalat, kuinka saisin ne kiinteytymään parhaiten. Kiitos vastauksista
pikalaihdutus
spree
3773
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
kuntosalille treenaan jalkalihaxiii..
Ekaks tietysti vähennät syömistä ja luovut kaikesta missä on hiilihydraattja, eli niinku alat harrastaa VHH:ta. Näin elimistöstäsi lähtee nestettä ja paino putoaa sitä kautta. Tämä on tuttu keino ainakin bodareille kun ne valmistautuu kisaan ja haluavat päästä alempaan sarjaan. Ehkä jotkut alan nettisivut antavat siihen parempaa neuvoa. Rasvaa ei ehdi lähteä kolmessa viikossa juuri mitään, täydellisellä syömättömyydellä sitä lähtis n. 5-7 kg.
Kiinteytymään et juuri ehdi, kolmeen viikkoon et pysty montaa treeniä laittaan, jos et ole sitä koskaan harrastanut. Sanoisin että ekalla viikolla et voi treenata kuin kaksi kertaa, toisella kolme ja kolmennella neljä kertaa. Mutta vain jos syöt normaalisti, nesteenpoistodieetti vie kyllä voimat ihan kokonaan. Ainakin tottumattomalta.
Tavallinen pattitilanne sulla. Ei tullut jo vuodenvaihteessa mieleen aloittaa?
Mielestäni jalat saa oivaan kuntoon bodybumbilla ja spinning-pyöräilyllä. Mutta tietysti tätäkin pitää tehdä säännöllisesti ja jonkin aikaa.