Minä sekoan. Mitä miehen päässä pyörii hänen vilkuillessaan minuun. Mulla menee pasmat sekaisin, koska olen hyvin ihastunut häneen. Itse katson pitkään ja hartaasti ihastuksenkohdettani, koska en saa yksinkertaisesti silmiäni irti. Nyt mulle tulee suorituspaineita, kun ajattelenkin aloitteentekoon ryhtymistä.
Onko todennäköisempää, miehenajatustaulukkolaskennalla, että miehen silmät vain hakeutuvat myönteisiä kokemuksia aiheuttavaan subjektiin vai voiko hän kyetä niinkin monimutkaiseen ajatuskuvioon, kuin että tuijotan tuon naisen juttusilleni.
Rohkaistaa olematonta itsetuntoani. Epäilen nimittäin miestä elämäni mieheksi, enkä soisi jättää tätä nyt tällensä.
Onko todennäköisempää, miehenajatustaulukkolaskennalla, että miehen silmät vain hakeutuvat myönteisiä kokemuksia aiheuttavaan subjektiin vai voiko hän kyetä niinkin monimutkaiseen ajatuskuvioon, kuin että tuijotan tuon naisen juttusilleni.
Rohkaistaa olematonta itsetuntoani. Epäilen nimittäin miestä elämäni mieheksi, enkä soisi jättää tätä nyt tällensä.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Älä ny helvata jää jahkaileen tätä asiaa ! Ei muuta ku matoa koukkuun vaan ja sanalle. Mitään maata mullistavaa ei ole hävittävissä voit ainoastaan vain voittaa.
Täytyy yrittää tästä reipastua, jos miestä vielä näkyy maisemissa. Tässä oli vähän väliä kun ei nähty ja vähänkö se suretti. Kun vaan oppis elämään haaveita eikä vain haaveilis elämästä :/
Toinen on ruattia ja tarkoittaa köötös :)
Joopa joo, täältä on aina niin helppo neuvoa. Pitäs varmaan opetella itsekkin käyttään näitä vinkkejä ihan luonnossakin :)
Lykkyä pyttyyn, mie piän sulle peukkuja.
Ps. Pien vinkki :) Älä aseta haaveinesi liiallisia ennakko odotuksia, yritä edetä ihan puhtaalta pöydältä ja opettele ensiksi tuntemaan toinen. Liialliset haaveet voivat aiheuttaa pettymyksiä kun kaikki ei olekkaan niin kuin on haaveillut. Haaveet on kivoja mut eivät välttämättä toteudu täydessä mittakaavassa.
Jos omaat yhtään siedettävän ulkonäön, miehet vilkuilevat joka tapauksessa, oli mielenkiintoa lähempään tuttavuuteen tai ei.
Vilkuilu tarkoittaa vain ja ainoastaan sitä, että miellytät silmää, miehen enempiä tavoitteita ei kukaan ulkopuolinen pysty arvailemaan.
Miehen ajatukset joudut selvittämään häneltä itseltään...
Sanoppa millä kirjaimellasi nimesi alkaa? Voin mä sulle tulla enemmänkin puhumaan..
M
niinkuin Manfred
Mutta miksi oletat mun jaksavan kuunnella?
Ehkäpä se nauraa sisäänpäin sun typerää tuijotusta, eikä jaksa ryhtyä siihen tuijotuskilpailuun. Kyllä mäkin vilkuilen vaikka ketä naisia, mutta käännän pääni pois, muija katsoo mua päin.
Kivasta huomautuksesta. Jos tässä rupeis laskemaan katseiden määrää ja tiheyttä, jäisin kakkoseks. Mutta kukapa näitä katseita osaa tulkita.