hei..olen tekstiviestiin koukussa..oisko kellään kivoi viestei.. esim erillaisia hyvän yöntoivotukset ja aamuntoivotukset oisivat tervetulleita..ja ihan näin päivälläkin =)
^^
Voit laskea lampaat, pestä hampaat. Pistää kainaloon nalle ja mennä peiton alle. Mieti kauniita juttuja, lauluja tuttuja. Älä mieti, itke tulevia töitä, ei muuta kuin hyviä öitä!
***
Hei! Tänään on kansainvälinen erittäin hyvännäköisten ja pirun viehättävien ihmisten päivä, joten päätin onnitella!
~~~~
Tähdenlentoja ja sateenkaarenvärejä haiveisiin ja uniisi
****
Helliä tekviviestejä, ystävälle, ihastukselle rakkaalle?
17
62331
Vastaukset 17
- kukkamaaria*
Tässä yksi viesti, itseasiassa se on pätkä yhdestä laulusta:
"On ihanaa, että sinä olet olemassa. On ihanaa et sä kuljet mun kanssa. Ilot surut kaikki me yhdes koetaan eikä vastapalveluksista tarvi edes puhua. Olet minun päivänpaisteeni, aurinko ja kuu. Olet minun kesäilta joka tummentuu. Olet minun koiranpentu, pieni suloinen. Olet minun suklaanappi ja minä säästän sen." :)
Hiukkasen pitkä, mutta voihan sitä jokainen vähän typistää mielensä mukaan. ;)suloinen..mut pelottava loppu mielestäni.."suklaanappi jonka säästän"..tiiä millon syö suihisi.. :D kiitos kuitenkin ^^ edes yhdestä vastauksesta..toivoin kyllä enemmän vastauksia.. eivätkö ihmiset saa kivoi tekstiviestei :D:D tai eivät halua jakaa..sekin voi ol.. :P
- gorky
Wand-da kirjoitti:
suloinen..mut pelottava loppu mielestäni.."suklaanappi jonka säästän"..tiiä millon syö suihisi.. :D kiitos kuitenkin ^^ edes yhdestä vastauksesta..toivoin kyllä enemmän vastauksia.. eivätkö ihmiset saa kivoi tekstiviestei :D:D tai eivät halua jakaa..sekin voi ol.. :P
Viime syksynä sain tyttöystävältäni tällaisen:"Säätiedotuksen mukaan kesäkelit alkaa ensiviikolla olla ohi,mut eiköhän tuota lämpöä löydy meillä muutenkin :)"
gorky kirjoitti:
Viime syksynä sain tyttöystävältäni tällaisen:"Säätiedotuksen mukaan kesäkelit alkaa ensiviikolla olla ohi,mut eiköhän tuota lämpöä löydy meillä muutenkin :)"
aivan ihana tyttöystävä sul..siis mahtavat ideat tekstiviestiin..lyhyelläkin lauseella saa mielen lämpimäksi ^^ oisimpa itsekki nuin nokkela..
- gorky
Wand-da kirjoitti:
aivan ihana tyttöystävä sul..siis mahtavat ideat tekstiviestiin..lyhyelläkin lauseella saa mielen lämpimäksi ^^ oisimpa itsekki nuin nokkela..
Joulun alla viestin mussukalleni,joka meni jokseenkin näin: "Hei mussu! Tänään tuli päivälleen 6kk siitä,kun tapasimme ensikerran. Toivon ja uskon,että meillä tulee olemaan paljon enemmän yhteisiä kuukausia edessä,kuin takanapäin t:murusi!"
gorky kirjoitti:
Joulun alla viestin mussukalleni,joka meni jokseenkin näin: "Hei mussu! Tänään tuli päivälleen 6kk siitä,kun tapasimme ensikerran. Toivon ja uskon,että meillä tulee olemaan paljon enemmän yhteisiä kuukausia edessä,kuin takanapäin t:murusi!"
tollasen viestin voisin juuri tänään lähettää..aika tuuria.. tulee 6kk:tta täyteen ku ekaa kertaa hänen luonaan vierailin ^^ tosin.. hyvä idea..mutta tuo olisi liian mussuttelua..heti olis että onko sulla jokin vikana yms. mitä hän tai mä oon tehnynnä :D :D sulosta tietysti joillekki henkilöille
- Tohtori Ben
Tässä hyvä.
Ota suihin enkä katso muihin tai menee suhde puihin.- Anonyymi
Todella hyvin sanottu, en ota suihin, enkä katso muihin, tai menee suhde puihin. Jatka samaa malliin.
- herne prinsessa
Itse sain kerran ystävältäni tämän viestin ystävän päivänä
"Yritin tässä pähkäillä jotain mukavaa runon pätkää tai kaunista sanottavaa, mutta en keksinyt, koska en voi mitenkään kuvailla sitä kuinka tärkeä olet minulle, joten sanon vain että kiitos että olet olemassa."
musta toi oli jotenkin ihanasti sanottu. :)vaikkei ole runo..vaan sisältää sen mitä pitääkin ^^ eikä porukat kyl miun runoi tajuiskaan :D
- ...
Minun ystäväni on kuin villasukka joka talvella lämmittää, minun ystäväni on kuin niityn kukka joka saa minut hymyilemään... (eräästä laulusta)
- villasukka laulu
mä osaan ton laulun ulkoo ja mun poikkis laulo ton mulle ku meillä tuli yksi vuosi yhdessä täyteen
- on ihana...
Kun hiljaisuus hiipii huoneeseen, käteni puristan rukoukseen. Tulit mieleeni ystävä kultainen, oli pyyntöni kuiskaus hiljainen. Sinä, Jumala siunaa ystävääni, hän kaukana on yövuoteeltani. Hänet syliisi ota ja hiljaa tuudita, lupaa aina häntä kaikelta suojella.
- kaunisrunot
When I saw you I was afraid to talk you, when I spoke to you I was afraid to hold you, when I held you I was afraid to love you, now that I love you I'm afraid to loose you.
tossa eräs runo , suomennettuna, Kun näin sinut Pelkäsin puhua sinulle, kun puhuin sinulle Pelkäsin pitäväni sinusta, kun pidin sinusta minä pelkäsin rakastaa sinua, nyt minä rakastan sinua Pelkään menettää sinut. - super_miäs
Itse rakastuin tähän:)
Joka yö kun nukut, kiipeän tähden reunalle ja katselen sinua, puhallan hyvänyön suukon poskellesi,lähetän suojelus enkelin vierellesi...rakastan sinua:) - Anonyymi
Vielä viimeisen kerran sua vilkaisen näenkö sua enää koskaan?
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa
Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t1961777Kuuleppas
ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää2651206Gallup: Kansalaiset eivät usko velkajarruun
Puolet suomalaisista ei usko velkajarrun vaatimien sopeutusten toteutuvan, kertoo Iro Researchin kyselytutkimus. Kokoom66913Mulla ei ole Suomessa enää mitään
4 vuotta joutuu asumaan henkisessä vankilassa. Sitten voi muuttaa takaisin ulkomaille.181896Provider miehistä..
Tietyt miehet puhuvat ilkeästi naisista, jotka haluavat elää miehen tuloilla. Eikö? Mutta miksi tietyt miehet siitä pah242779- 61778
Sinulle nainen
En ehkä koskaan osannut sanoa tätä oikein. Minun vaikeuteni luottaa liittyi ennen kaikkea menettämisen pelkoon. Siihen64758- 43751
- 48739
- 93732
- 144667
- 42666
Yt:t kunnassa päättyi
Oliko nämä tarpeelliset ja ratkeaako taloushuolet näiden avulla? Lehdessä ilmoitettujen lukujen perusteella lisää on tul74651Hei rakkaani.
Kohtaaminen lähestyy. Miten teemme sen? Kumpi ottaa yhteyttä vai törmäämmekö jossain sattumalta? Tuleva vaimosi50623Ethän voinut nainen tietää, että rikot rikotun
Omaa elämää taas mietin aamuyön tunteina. En vieläkään löytänyt muistin sokkeloista ainuttakaan onnen hetkeä. Kaipuu on69616Martsusta tuli leuhka
Ja ylimielinen. Hän ei nosta persettäkään ilmaseksi . Luulempa et nämä ei tee hyvää hyvinvointivalmennuksille.... Nannal196600- 31578
Tulisitpa käymään joskus vielä
Olisi niin kiva nähdä pitkästä aikaa. Oletko vielä joskus tulossa?... Niin monet muutoksen tuulet puhaltavat, olisi lohd24576Kiulu myynnissä!
Kiulu hakee taas uutta yrittäjää. https://www.yritysporssi.fi/etela-pohjanmaa-lansi-suomi-finland/myytavat/yritykset/ma26538Lämpimiä katseita aikoinaan vaihdettiin, siihen se sitten jäi
Sinulla uudet tuulet ja välttelet kohtaamistamme.30527