aloittelija tarvii

hommasin vaunun vm-81 primus lämmittimellä ja nyt haluaisin löytää jostain ohjeita kaasusysteemien käyttöön kun ei ikinä ole tarvinnu moisten kanssa pelata eli löytyykö netistä jostain
2514
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Suosittelen että otat yhteyttä sellaisen henkilöön jolla on pitempi aikainen kokemus niistä ja käytte käytännössä läpi kaikki siihen liittyvät jutut. Nestekaasu jutut eivät ole niin vaarallisia kun tietää ja hallitsee asian. Mutta tietämätömyys saa aikaan vaarallisia tilanteita ja onnettomuusia. Kannattaa ehdottomasti hankkia itselleen varmuuden tunne asioiden hallitsemiseksi koska kyseessä on oma ja toisten turvallisuus.

Äänestä

keskustelupalstalle - löytyy tietoa, kun kysyt.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


neuvoja vanhaan systeemiin kirjoitti:

hommasin vaunun vm-81 primus lämmittimellä ja nyt haluaisin löytää jostain ohjeita kaasusysteemien käyttöön kun ei ikinä ole tarvinnu moisten kanssa pelata eli löytyykö netistä jostain

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu