Annatte väärän kuvan siitä, että olette vapaita. Jos on varattu, niin ei mitään silmäpelejä tarvitse/kuulu pitää.
Itse olen vapaa hyvännäköinen tyttö, ja tämä on jo toinen kerta ihan vähällä aikaa, kun ihastun varattuun mieheen... Jos itse seurustelen, niin kukaan ei saa minun käytöksestäni sellaista kuvaa, että olisin kiinnostunut.
Tuntuu, että vapaat miehet ovat kortilla!!!
Itse olen vapaa hyvännäköinen tyttö, ja tämä on jo toinen kerta ihan vähällä aikaa, kun ihastun varattuun mieheen... Jos itse seurustelen, niin kukaan ei saa minun käytöksestäni sellaista kuvaa, että olisin kiinnostunut.
Tuntuu, että vapaat miehet ovat kortilla!!!
Vastaukset 18
Vanhimmat
Ihan piruuttaan, kun tiedetään että kunnon mulkkaaminen johtaa hyödyttömään avautumiseen suoli24:ssa. Kiäh kiäh.
On ihan turhaa kiukutella, jos miehen kalenterista ei löydy sinulle sopivia aikoja. Ei auta kuin kääntyä toisen miehen puoleen.
Jotkut (erityisesti naiset) vielä väittävät, että flirttailu olisi elämän suola.
Ps. Koska koska kehut itseäsi hyvännäköiseksi netissä ilman kuvaa, voimme epäillä myös älynlahjojasi. Edellisen johdosta on mahdollista, että olet ymmrtänyt koko asian väärin.
noine mielipiteines, asiaa tyttö puhui.
Pukkeja on paljon liikenteessä, ei vain jouluna.
Mistä sä niitä tyyppejä sitten bongaat? Usko pois, että baarit on täynnä näitä kihlasormus taskussa, vieraita naisia iskeviä heppuja.
Eihän sitä sormusta taskuun kannata jättää, kun sormus sormessa baareista irtoaa pillua paljon paremmin.
Eikä vapaat miehet ole kortilla. Sä et itse vuorotasi ole kenties kiinnostunut just siitä vapaasta miehestä, jolla on kenties silmälasit tai näyttää tavalliselta.
Samaa ihmettelen minäkin, miksi vapaat miehet alkavat silmäpeliä jonkun muun kuin oman tyttöystävänsä kanssa?
Varsin epämukavaa onkin
Vaikkakin ihminen sanoo itseään hyvännäköiseksi niin antakaa olla.
Ei jaksa lukea noita haukkuja jokaisen avatun keskustelun kohdalla.
Jos ihminen tulee tänne puhumaan, niin hän ei silloin haukkuja kelpaa ja keitä te olette muita tuomitsemaan?
Jos sinä ihastut varattuun, niin se on sen varatun vika? Meniks multa nyt jotain tärkeetä ohi? Onko ihminen itse vastuussa itsestään ja tunteistaan? Voiko olla myös niin että suhteeseen tarvitaan kaksi?
Ja kyllä. Vapaat miehet ovat kortilla. Varsinkin jos todella haluat sellaisen joka on unelmiesi täyttymys. Siksi unelmat on että edes jonkin asian vuoksi jaksais elää...
se oo hullu joka pyytää vaan se joka maksaa. Kysynnän ja tarjonnan lait kultapieni, jos tuntuu ettei pärjää siinä taistelussa niin onko vika kysynnässä vai tarjonnassa, kas siinäpäs pulmaa kerrakseen.
Taas yksi nainen lisää, jonka on aivan pakko mainita olevansa hyvännäköinen. Kumma juttu, ettei näihin "hyvännäköisiin" naisiin törmää koskaan elävässä elämässä. :)
tosiaan useimmat viettää kaiken aikansa roikkumalla netissä... hehheh...
itse seurustelin ,niin pidin aika lailla saman tyylistä peliä. pokailin mimmejä, mutta en tehnyt mitään pettämiseen liittyvää, en valehdellut homma oli ohi, kun baari-ilta loppui.
se on ihan oma vika, jos toinen on oma itsensä ja sinä et tajua kysyä on varattu tai ei. eli sinä ihastut, sinä munaat.
Kaikki on jonkin näköisiä. Hyvännäköisiä maailma pullollaan. Tuskin se mitään itsekorostusta on, olipahan vaan toteamus. Pitäisikö aina sanoa, että aivan kaamea olen, säkki päällä kuljen kun muuta en voi. Sekö ainoastaan sallittu? Onko se hyökkäys jonkun persoonaa vastaan, jos joku sanoo olevansa "ihan kivan näköinen"?
Ja minä myös ihmettelen noita varattuja vedättäjiä ja irtopisteiden kerääjiä. Kuukausitolkullla toista vedätetään. Siis tuskin vahingossa. Ja kun varattujen kanssa en ala. Niin olisin senkin ajan voinut käyttää ihastumalla johonkuhun vapaaseen..
pitää mainita? mitä sillä saavutetaan kun se mainitaan viestin alussa tai lopussa?
kauneus/hyvännäköisyys on yksilöllinen mielipide.
mun mielestä Ridge Forrester, George Clooney, Scarlet Johansson eivät ole komeita/kauniita vaikka suurimman osan mielestä ovatkin. ymmärrätkö pointin?
"Hyvännäköisiä maailma pullollaan."
Ei kun suurin osa on tavallisen näköisiä, hyvännäköisiä on vähän. Voit olla omasta mielestäsi hyvännäköinen, mutta se on vain sinun oma mielipiteesi. Se, että naiset usein kirjoittavat olevansa hyvännäköisiä, ei useimmiten liity mitenkään tekstin asiasisältöön, vaan on täysin epäolennaista ja tuskin tottakaan. Analoginen esimerkki:
Oltiin kaksi viikkoa tiiviisti yhdessä ja meillä oli hauskaa. Miksei nainen soittele mulle enää? Omistan lentotukialuslaivueen Karibianmerellä.
Pointti oli oli se, että jos 10 ukkoa jagaa samassa esim. työpaikassa, niin olisin jättänyt ihastumatta varattuun, ihmiseen jota en koskaan saa (ja aiheuttaa jokapäiväistä kärvistelyä ym ahistusta), vaan käyttänyt aikani paremmin, ja ehkä mieluummin tutustunut johonkuhun vapaaseen. Tästäkin joku taas vätköttää, väkisin tartutaan epäolennaisuuksiin.. Ja maailma on hyvännäköisiä pullollaan. Se ei siis ole olennaista. That's it.