Yllätys

Eli mies on ollut nyt kuukauden työreissulla ja vielä kuukaus on jäljellä. Ikävä on valtava... Olisinkin kysynyt teiltä miehet, mikä on parasta pitkän reissun jälkeen, kun tulee kotiin. Tahtoisin järjestää jotakin erityistä hänelle ja näyttää samalla, että hän on kovin rakas. En tarkoita nyt mitään vinkkejä makuukammariin, siellä asiat menevät varmasti omalla, hyvällä painollaan... Riittävätkö halit, sauna, hyvä ruoka ja rentoutuminen, vai onko lisää hyviä ideoita?
7518
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Muijaa vakoon jo eteisessä. Toinen varvi hetken päästä.

Äänestä

Mitä ilmeisimmin sinä olet parasta mitä vastassa voi olla, hyväntuulisena ja aidosti iloisena. Ei siihen mitään sirkusta tarvitse järjestää. Minulle ainakin olisi niin.

Äänestä

Kauheita miehen miellyttämisyrityksiä. Sun pitäis riittää sille miehellesi ja hänen pitäisi olla onnellinen saadessaan tulla takaisin luoksesi. Hän voisi järjestää yllätyksiä sinulle eikä toisinpäin. Mikä perseennuolija sä oikein olet?

Äänestä

kuulostaa teikäläisen suunnitelmat. ei tuon enempää mies tarvitse.

Äänestä

siitä paluusta ei tehdä minkään sortin sirkusnumeroa. Tuo sun setti kuullostaa ihan hyvältä.

Äänestä

Osta sille pullo hyvää viinaa, vaikkapa kunnon venäläistä vodkaa (Stolichnaya). Anna miehesi nauttia tuota jaloa juomaa raakana tai kyytipoikien kera ainakin puoli pulloa ennenkuin rupeet tivaamaan tiukasti sitä, miksi se on tuhonnut kaikki hotellikuitit ja tyhjentänyt puhelimen soitettujen ja vastaanotettujen puheluiden muistit. Sitten itkeä tirautat sitä, että hän ei enää välitä sinusta koska soitti sinulle viikon aikana liian harvoin.

Valita kaikkia kolotuksiasi ja sitä, kuinka sinä olet yksin joutunut hänen poissaollessaan hoitamaan KAIKKI asiat ja kuinka ystävättäresi eivät voi ymmärtää sitä sydämettömyyttä, jota sinunlaisesi herkän ihmisen yksinjättäminen merkitsee. Uhkaa lopuksi erolla ja lasten poisviemisellä.

Takaan, että iltasi tulee kulumaan rattoisasti ja miehelläsikin on muuta pohdittavaa kuin alituiset työasiat!

Äänestä

kotiin kantsiiko sitä kovin hemmotella..sorry ((( )))?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


miehelle... kirjoitti:

Eli mies on ollut nyt kuukauden työreissulla ja vielä kuukaus on jäljellä. Ikävä on valtava... Olisinkin kysynyt teiltä miehet, mikä on parasta pitkän reissun jälkeen, kun tulee kotiin. Tahtoisin järjestää jotakin erityistä hänelle ja näyttää samalla, että hän on kovin rakas. En tarkoita nyt mitään vinkkejä makuukammariin, siellä asiat menevät varmasti omalla, hyvällä painollaan... Riittävätkö halit, sauna, hyvä ruoka ja rentoutuminen, vai onko lisää hyviä ideoita?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu