Miehet

Pidän kunnostani huolta ja minulla on täydellinen kroppa.

Olen akateemisesti koulutettu ja tienaan hyvin.

Olen kaunis nainen ja älykäs. Olen lahjakas ja hyvin itsevarma.

Mitä mieltä?
251504
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 25

Vanhimmat

sitä vain, että jos toisille annetaan kauhalla, niin sulle on kaadettu saavilla itseluottamusta, etkä sä oikeasti tarvitse mihinkään kenenkään mielipidettä, jos ajattelet itsestäsi näin.

Toisaalta luulen, et tää on provo.

Äänestä

jotain uutta. Mielikuvitus lentämään, vain taivas on rajan miehen logiikka -palstalla !

Äänestä

No johan taas myrkyn lykkäs,etkös sä raukka oo vieläkään kelvannut kellekkään edes säälipanoks,kun taas täällä voivottelet?Minä en jaksa enää reuhkasta niin paljoo että kroppaani voisin kehua,mutta hyvin tuo mies tuntuu tyytyväinen olevan,koulutukseatakin on jo valovuosia,ainut mihin voin yhtyä on toi tienaaminen,mut en kyl nyt viittis leuhkia silläkään,kun verottajan per...mätkii 5000e jälkiverolla,mut sen minä sanon että sä et oo mitään kun pieni tyhjäpäinen ÄLYKÄÄPIÖ,tajusitko?????

Äänestä

olet tosiaan noin itsevarma..mihis sä näitä mielipiteitä tarvitset??

Äänestä

että hyvin on pullat uunissa. Sulla on vielä noiden lisäksi kannustava ystäväpiiri, koska sulle on kehittynyt positiivinen minäkuva. Tai sitten sä kerjäät ulkopuolista hyväksyntää itsellesi aina. Kumpikin voi olla totta.

Äänestä

BUSTED!!!

Äänestä

you :-) Mikähän helvetti siinä muuten on et kun keskiverto ihminen pääsee nettiin ja ns. anonymiteetin piiriin niin kilo paskaa onkin samantien kilo kultaa, velat saatavia / massia tilillä, mulkut kasvaa 5 senttiä, naiset kaunistuu ^10, ylipaino muuttuu muodoiksi,vittupää luonne itsevarmuudeksi jne. jne. jne...

Mistä tää ihmisten brassailun halu oikein juontaa. Onks suurin osa ihmisistä oikeestikkin näin teennäisiä mutta eivät vain uskalla näyttää sitä täysin rinnoin irl:ssä. Mua oikeesti hirvittää ajatus siitä että ainakin netin perusteella niin suuri osa ihmisistä on niin pahoja kusipäitä ettei mitään rajaa. Täälläkin kirjoittelee muutamia nimimerkkejä jotka eivät oo vielä koskaan kertoneet / antaneet ymmärtää itsestään mitään muuta kuin ylistäviä lausuntoja. Miten sellaisesta ihmisestä vois tykätä tai tulla hänen kanssaan edes toimeen joka ei löydä itsestään koskaan minkäänlaista vikaa, mä ainakaan en tuu sekuntiakaan.

Sit ihmetellään selkään puukottaja kavereita tai sitä etteivät miehet jaksa kiinnostua muusta kuin nussimisesta heidän kanssaan, come on, kattokaa hetki peiliin ja miettikää oottekste oikeesti sellaisia tyyppejä joista pitäisitte itse.

Äänestä
  • Jipii,sulla se toi sanansäilä heilahtaa ja tosi mahtavasti,on sit kiva lukee sun suorasukaisia kommentteja,en tiedä mikä oot"miehiäs"mut melkein rakastan sun"juttujas"muuta en täs sit kaiken kansan luettavaksi uskallakkaan julki tuoda.

    Äänestä

Kummalta palstalta sait enemmän huomiota naisen vai miehen logiikasta?
Kumman palstan vastaukset vastasivat odotuksiasi?
Ja mitä oikein testaat tällä aloituksellasi?

Äänestä

Mikä on mennyt vikaan akateemisessa koulutuksessasi, vai oletko vain kuiva persoona kun et keksi mitään mielenkiinsoimpaa ja konkreettisempaa kerrottavaa itsestäsi?

Muuten perusasiat kohdallaan, mutta tylsän ihmisen kirjoittama tekstinpätkä tai hyvin huono provo.

Sen minäkin putkiaivoillani tajuan.

Äänestä

Muutama perusasia tuntuu olevan hyvin kohdillaan. Jos vielä olet sosiaalinen, lapsirakas, suhtaudut elämään perusmyönteisesti etkä niuhota turhasta niin pakkahan on aikalailla kasassa. Pistäs kuva galleriaan niin voidaan tarkistaa tuo kroppaosio.

/Nev

Äänestä

näin keväisin tulisi katulakaisukoneissa kiinnittää yhä enemmän huomiota pölyn sitomiseen.

Äänestä
  • Laitetaan kaikki työttömät jynssäämään kadut märillä räteillä puhtaaksi. Niitä on sitä paitsi kiva potkia kävellessään ohi.

    Äänestä

mä en taida olla mitään noista.

Äänestä

aika luotaan työntävältä,vähän narsismiin viittaavalta.

Äänestä

Nipistele itseäsi.

Äänestä

kuulostaa kireältä korvassa, ei kiitos ja pakottaa ei saa, joten solong..!!

Äänestä

Minulla ei ole täydellistä kroppaa, valitan, vaikka kunnostani olen yrittänyt huolta pitää.

En varmaan tienaa niin hyvin kuin sinä, vaikka mielestäni ihan mukavasti ja akateemiset opinnot takana.

En uskalla edes uneksia, että voisin sanoa itseäni älykkääksi ja lahjakkaaksi, koska itsevarmuus on heikko.

Kaltaisiani miehiä on paljon. Eivät uskalla lähestyä, olet pelottavan täydellinen. Vaikea sinun on löytää vertaistasi seuraa.

Äänestä

Olet luonnevammainen turkulainen

Äänestä
  • ja turkulaiset on mulkkuja.

    Äänestä

  • Ei luonnevammainen, vaan tyypillinen.

    Äänestä

  • Puskatohtori kirjoitti:

    Ei luonnevammainen, vaan tyypillinen.

    ruikuttavilla turkulaisilla? Perkeles sitä rutinaa kestä kukaan!

    Äänestä

vai mikä ongelmasi on?

Äänestä

Eipä nuo pikselit näytöllä paljon lämmitä.

Äänestä

Olet kirjoittamasi mukaan selvästikin itsekeskeinen ihminen. En koskisi kepilläkään, noh ehkä nyt kepilläni kuitenkin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


huomiota kirjoitti:

Pidän kunnostani huolta ja minulla on täydellinen kroppa.

Olen akateemisesti koulutettu ja tienaan hyvin.

Olen kaunis nainen ja älykäs. Olen lahjakas ja hyvin itsevarma.

Mitä mieltä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu