Mikä tuoksu miesten mieleen? Vanilja?

Vanilja?

Muistelen lukeneeni tutkimuksen, jonka mukaan erityisesti vaniljan tuoksu sai miehet käymään kuumina ;) Miten on, miehet, pitääkö paikkansa? Vai millainen tuoksu miellyttää?



(PS. Itsekin tykkään vaniljan tuoksusta. Rahaa vaan ei ole liikaa, niin mietin, että huomaako tarkka nenä jotenkin tuoksusta hajuveden "laadun"? Markeista sais halpishajuvesiä about kympillä, yhtä olen haistellut, on puhtaan vaniljan tuoksuista. Mutta ostanko vai en?)

17

6823

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tuoksuja

      Dieselöljy on aika hyvä. Myös raskas polttoöljy menettelee. Savu kelpaa myös, mieluiten koivuhaloista.

      • mökkisaippuat

        erottaa laatutavarasta. Tuskinpa miehet antavat kommentteja näillä sivuilla.....


    • okariino

      Hei!


      Mullakaan ei ole hirveästi rahaa tuhlattavaksi hajusteisiin. Sinun 10 € vaniljatuoksu kiinnostaa. Mistä ja mikä merkkinen?

      • dhgnsljg

        Sieltä saa älyttömän hyvän tuoksuista vaniljahajuvettä alle 15e.


      • .m.m.m.m.m.

        Tarjoustalosta saa noin kympin vaniljahajuvettä, merkistä en tiiä, ei ole mikään tunnettu luonnollisestikaan :D mutta vaniljalta tuoksuu selkeästi ja puhtaasti.


    • juonna juurensa

      siihen naisen vaniljan makuun.....

    • vaniliaaaaa

      Joo kyllä tuntuu miehet tykkäävän. oon saanu tosta body shopin vaniliasta kehuja oman ikäsiltä (25v) ja myös hieman vanhemmilta miehiltä(yli 40v..) =) osta sitä!

      • ostoksilla

        Bettina Brenner "Soft" edp on kauniin vaniljainen, eikä mikään ihan perushalpistuote. Sitä saa todennäköisesti pienemmistä ja isommista marketeista, ehkä laivaltakin. Maksaa vain n.kympin-kahden luokkaa ja on tosiaan parfyymi, ei eau de toilette. Samaa sarjaa löytyy myös suihkugeeli, mutta ainakin minun nenääni ensituoksu on ihka aito Fazerin Pihlajanmarjakarkki, eli se vanha kunnon Kettu:D Brenneriä on myös muita tuoksuja, ainakin joku muskottiviritteinen.


    • segis

      Voin miehenä sanoa että vaniljan tuoksu kyllä saa ainakin jonkinlaisia väristyksiä aikaan :) Edellytyksenä kuitenkin että nainen ei ole mikään pissis/mummo. Jos olet "kunnollisen" ihmisen näköinen niin pitäisi toimia kyllä moneen mieheen.

    • -Missukka-

      Body shopin vanilja -tyttönen täälläkin ja on kyllä tuoksu saanut miehen pään sekasin :)

    • en voi vastusta naistani

      jos hän on käyttäny lauran hajuvettä,

    • Nimetön

      Tuoksua jollekin "hyvälle".

    • Sonja~

      Cacharelin amor, amor on aivan ihana hajuvesi, josta miehetkin pitävät. Joku jopa sanoi, että se tekee miehet aivan hulluksi :-)

    • Justgreen

      vaniljan tuoksua löytyy reippaasti Lancomen Hypnosesta. Sillä vaan testaamaan ja miesten mielihaluja testaamaan ;-)

    • kokojambo

      Kerran kyllä sain yliannostuksen vaniljaa kun menin juomaan sitä vaniljasiideriä ja myöhemmin illalla lämmittelin yhtä naikkosta, joka käytti vaniljaa

    • sanpsasd

      Kyllähän toi vanilja iskee. Muista en tiedä, mutta henkilökohtainen mielipide on, että saippualta haisevat teinimyrkyt saa jättää väliin, sillä pidän paljon näistä "kypsemmille" suunnatuista tuoksuista. :)
      Kookokselta tuoksuvat hajusteet voivat olla myös äärimmäisen hyviä oikein kehiteltyinä. Tällaistakin on haistettu, vielä kun muistaisi nimen..

      Mahdankohan olla tosiaan ainoa miespuolinen henkilö ketä näitä foorumeita selaa :D Suomessa taitaa miehet mennä vielä öljyn ja luontaisen hien hajuilla.

      Ps. Aiheesta tuli mieleen, että saisko viestiä naisten mieltymyksistä? Mahdollisia yhteenvetoja ja omia mielipiteitä ottaisin vastaan. Pitävätkö kaikki raikkaista "vesituoksuista" (miksi ikinä kutsutaankin) ja arvostaako kukaan klassisia herrasmiestuoksuja?

    • gkkg

      Yäk, ite en tykkää yhtään vaniljasta, ällöttävän imeliä..
      Pidän eniten naisella mausteisista(ei liian) hajuvesistä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      83
      7111
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      26
      7063
    3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      109
      6168
    4. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5414
    5. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      84
      5238
    6. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      63
      5205
    7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      40
      5108
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      27
      4595
    9. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      17
      3477
    10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      300
      3390
    Aihe