Mikä tuoksu miesten mieleen? Vanilja?

Vanilja?

Muistelen lukeneeni tutkimuksen, jonka mukaan erityisesti vaniljan tuoksu sai miehet käymään kuumina ;) Miten on, miehet, pitääkö paikkansa? Vai millainen tuoksu miellyttää?



(PS. Itsekin tykkään vaniljan tuoksusta. Rahaa vaan ei ole liikaa, niin mietin, että huomaako tarkka nenä jotenkin tuoksusta hajuveden "laadun"? Markeista sais halpishajuvesiä about kympillä, yhtä olen haistellut, on puhtaan vaniljan tuoksuista. Mutta ostanko vai en?)

17

7033

    Vastaukset 17

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tuoksuja

      Dieselöljy on aika hyvä. Myös raskas polttoöljy menettelee. Savu kelpaa myös, mieluiten koivuhaloista.

      • mökkisaippuat

        erottaa laatutavarasta. Tuskinpa miehet antavat kommentteja näillä sivuilla.....


    • okariino

      Hei!


      Mullakaan ei ole hirveästi rahaa tuhlattavaksi hajusteisiin. Sinun 10 € vaniljatuoksu kiinnostaa. Mistä ja mikä merkkinen?

      • dhgnsljg

        Sieltä saa älyttömän hyvän tuoksuista vaniljahajuvettä alle 15e.


      • .m.m.m.m.m.

        Tarjoustalosta saa noin kympin vaniljahajuvettä, merkistä en tiiä, ei ole mikään tunnettu luonnollisestikaan :D mutta vaniljalta tuoksuu selkeästi ja puhtaasti.


    • juonna juurensa

      siihen naisen vaniljan makuun.....

    • vaniliaaaaa

      Joo kyllä tuntuu miehet tykkäävän. oon saanu tosta body shopin vaniliasta kehuja oman ikäsiltä (25v) ja myös hieman vanhemmilta miehiltä(yli 40v..) =) osta sitä!

      • ostoksilla

        Bettina Brenner "Soft" edp on kauniin vaniljainen, eikä mikään ihan perushalpistuote. Sitä saa todennäköisesti pienemmistä ja isommista marketeista, ehkä laivaltakin. Maksaa vain n.kympin-kahden luokkaa ja on tosiaan parfyymi, ei eau de toilette. Samaa sarjaa löytyy myös suihkugeeli, mutta ainakin minun nenääni ensituoksu on ihka aito Fazerin Pihlajanmarjakarkki, eli se vanha kunnon Kettu:D Brenneriä on myös muita tuoksuja, ainakin joku muskottiviritteinen.


    • segis

      Voin miehenä sanoa että vaniljan tuoksu kyllä saa ainakin jonkinlaisia väristyksiä aikaan :) Edellytyksenä kuitenkin että nainen ei ole mikään pissis/mummo. Jos olet "kunnollisen" ihmisen näköinen niin pitäisi toimia kyllä moneen mieheen.

    • -Missukka-

      Body shopin vanilja -tyttönen täälläkin ja on kyllä tuoksu saanut miehen pään sekasin :)

    • en voi vastusta naistani

      jos hän on käyttäny lauran hajuvettä,

    • Nimetön

      Tuoksua jollekin "hyvälle".

    • Sonja~

      Cacharelin amor, amor on aivan ihana hajuvesi, josta miehetkin pitävät. Joku jopa sanoi, että se tekee miehet aivan hulluksi :-)

    • Justgreen

      vaniljan tuoksua löytyy reippaasti Lancomen Hypnosesta. Sillä vaan testaamaan ja miesten mielihaluja testaamaan ;-)

    • kokojambo

      Kerran kyllä sain yliannostuksen vaniljaa kun menin juomaan sitä vaniljasiideriä ja myöhemmin illalla lämmittelin yhtä naikkosta, joka käytti vaniljaa

    • sanpsasd

      Kyllähän toi vanilja iskee. Muista en tiedä, mutta henkilökohtainen mielipide on, että saippualta haisevat teinimyrkyt saa jättää väliin, sillä pidän paljon näistä "kypsemmille" suunnatuista tuoksuista. :)
      Kookokselta tuoksuvat hajusteet voivat olla myös äärimmäisen hyviä oikein kehiteltyinä. Tällaistakin on haistettu, vielä kun muistaisi nimen..

      Mahdankohan olla tosiaan ainoa miespuolinen henkilö ketä näitä foorumeita selaa :D Suomessa taitaa miehet mennä vielä öljyn ja luontaisen hien hajuilla.

      Ps. Aiheesta tuli mieleen, että saisko viestiä naisten mieltymyksistä? Mahdollisia yhteenvetoja ja omia mielipiteitä ottaisin vastaan. Pitävätkö kaikki raikkaista "vesituoksuista" (miksi ikinä kutsutaankin) ja arvostaako kukaan klassisia herrasmiestuoksuja?

    • gkkg

      Yäk, ite en tykkää yhtään vaniljasta, ällöttävän imeliä..
      Pidän eniten naisella mausteisista(ei liian) hajuvesistä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas

      Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei
      Tv-sarjat
      17
      1184
    2. Mies joka on oikeasti kiinnostunut

      Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää
      Ikävä
      133
      1131
    3. 60
      1066
    4. Onko nyt kaikki asiat käyty läpi?

      Mun mielestä on👍
      Ikävä
      109
      979
    5. Kunnanhallitus

      Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.
      Puolanka
      60
      929
    6. Mikä sun salaisuus on,kun näytät niin nuorelta..

      Vaikka oot jo noin vanha!?
      Ikävä
      82
      898
    7. Rauha, sopiiko

      Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.
      Ikävä
      89
      868
    8. Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys

      Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev
      Sinkut
      180
      854
    9. Minkä kappaleen

      haluaisit soivan, kun astellaan alttarille?
      Ikävä
      77
      781
    10. Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!

      Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle
      Ikävä
      66
      751
    11. MiltäKaivattusi

      Näyttää? !
      Ikävä
      39
      694
    12. Mitä meidän välillämme

      On käynyt näiden vuosien aikana?
      Ikävä
      70
      616
    13. Olit hyödytön.

      Mulle hyödytön..
      Ikävä
      98
      608
    14. Tykkäätkö minusta

      Mies vai et? -nainen
      Ikävä
      56
      580
    15. Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi

      Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....
      Ikävä
      46
      576
    16. Humppila korvasi johtajia tekoälyllä

      https://yle.fi/a/74-20215155 Humppilassa on lakkautettu teknisen ja hallintojohtajan virat. Säästöä tuli hetkessä 150
      Maailman menoa
      83
      548
    17. Kumpi tästä nyt

      Teki niin vaikeaa?
      Ikävä
      60
      534
    18. Vieläkö tykkäät

      Minusta niin paljon että olisit valmis?
      Ikävä
      36
      518
    19. Mnot, miksi sinulle on tärkeää solvata uskovia?

      Onko sinulla joku katkeruus tai peräti viha heitä kohtaan? Kirjoituksesi nimittäin tihkuvat katkeruutta ja vihaa uskovi
      Luterilaisuus
      286
      484
    20. Olen tavattavissa

      tänään klo 17-02 siinä ravintolassa. Tulethan sinäkin?
      Ikävä
      46
      452
    Aihe