Hei! Mua mietityttää, että olenkohan mahdollisesti raskaana? Närästää,väsymystä,nälkä kokoajan ja kahvin juonnistakin saa melkein juosta vessaan oksentamaan? Kiitos jo etukäteen!=)
Olenko mahdollisesti raskaana?!
Raskautta epäilevä
143144
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
..olet raskaana ja tuleva isä on mitä ilmeisimmin huoltomies joka kävi avaamassa tukkeutuneita putkiasi!
Tuleva isä on kyllä hyvässä ammatissa eikä ole mikään putkimies.. Joten se siitä.
Mikä sitten on hyvä ammatti jos ei putkimies???
Toivottavasti et ole raskaana, koska olisi sääli, että tuollaiset asenteet siirtyisivät jälkikasvulle, puhumattakaan tuollaisesta tietämättömyydestä: raskaus ei selviä kyselemällä oireiden perusteella netinkeskustelupalstalla? Sen kuka tahansa putkimieskin tietää. Hae apteekista testi tai mene lääkäriin!
jotta ylipäätänsä voisit olla raskaana, koeta muistella onko joskus joku kulli käynyt pillussasi. Se on ehdoton edellytys raskaaksi tulemiselle (ellet ole sikinyt pyhästä hengestä)
En halua kommentoida mahdollista raskautta, vaan putkimiestä. Samaa mieltä: Putkimieshän on tänä päivänä mitä loistavin ammatti - heitä tarvitaan aina, tienaavat mukavasti, lyhyt koulutus ja varma työpaikka. Samaa ei voi sanoa akateemisista, joista iso osa menee valmistuttuaan suoraan kortistoon.
Fiksu nuori, poika tai tyttö, valitsee putkimiehen ammatin, se on nykypäivää.
Hajut etoo, rinnat on arat, jne jne.
Olis kyllä helpompi kun menisit apteekkiin ja ostasit muutaman euron raskaustestin, lupaan että on luotettavampi kun saada täältä varmaa vastausta. Ei hopi hopi!!
EN sanonut että putkimiehen ammatissa on jotain vikaa päin vastoin.. Kaikissa ammateissa on omat hyvät puolensa=)
"Tuleva isä on kyllä hyvässä ammatissa eikä ole mikään putkimies"
Tuon on se, mitä sinä sanoit. tuleva isä on siis HYVÄSSÄ ammatissa, EIKÄ OLE MIKÄÄN PUTKIMIES.
eli asettelit vertailun:
huono ammatti = putkimies
TOIVOTTAVASTI et ole raskaana!
Et ole raskaana.
Itsepähän kysyit!
Oudolla palstalla kyselet... Noh.
Jos kerran on syytä epäillä, käypä hakemassa se raskaustesti apteekista tai marketista. Paha mennä tuollaisista yleis"vaivoista" sanomaan.
Oletko ns. saanut munaa niin, että joku mies on kokenut siemensyöksyn sisääsi? Jos näin on käynyt, on mahdollista, että olet raskaana.
Paljonkos sulla on ikää ja ootko ollunna hereillä sukupuolivalistustunneilla kouluaikaan?
Jos oot ollut yhdynnässä ilman ehkäisyä eikä kuukautisia tule silloin kun pitäis, niin mahdollisesti oot raskaana. raskaustesti olis hyvä tehdä...
Olet mahdollisesti raskaana. HTH
/Nev
oletko mies vai nainen?