Heheh eli miltä kuulostaa: mennä tyttöystävän kanssa aluksi kattomaan joku elokuva (en tiiä viel mikä) sit sen jälkeen vaikka johonki kivaan ravintolaan mis pidetään romanttiset jutuskelut.
vai kanattaako viedä vain elokuviin ja moikka vai sit vain ravintolaan ja sit moikka.
ajattelin sitä elokuva ravintolaa juttuu siks et elokuvan jälkeen olis syödessä on jotain puheen aiheita ja semmost.
Mitäs te tytöt tommosist tuumaisitte, onko liikaa.
vai kanattaako viedä vain elokuviin ja moikka vai sit vain ravintolaan ja sit moikka.
ajattelin sitä elokuva ravintolaa juttuu siks et elokuvan jälkeen olis syödessä on jotain puheen aiheita ja semmost.
Mitäs te tytöt tommosist tuumaisitte, onko liikaa.
Vastaukset 4
Vanhimmat
En sit tiedä olisiko parempi mennä ihan vaan kahvilaan leffan jälkeen (tai lasillisille). Helpompi jutellakin. Tai sitten leffan jälkeen toisen kämpille kahville, mikä ei ehkä ole paras idea ekoille treffeille (eiku puhuitkin tyttöystävästä?) kuitenkaan. Se nyt on vaan minun mielipiteeni..
kun kyse on tyttöystävästä, mielestäni mikä vain vaihtoehdoista sopii. itse menisin mieluiten leffan jälkeen jätkän kotiin jatkamaan tai sitten pelkästään ravintolaan.
(jos kyseessä olisi treffit, niin suosittelisin valita joko leffan( kävely tms.) tai ravintolan, muuten tapaaminen venyy liian pitkäksi.)
Ensin leffaan. Ei mitään vakavaa leffaa, vaan vaikka ihan ice age -tyylinen. Sitten lasilliselle tai kahville. Voi sitten jutella leffasta jne. Sitten vaan saatat tytön autolle/bussipysäkille ja annat pusun jos tiedät että vielä tavataan. Tai vaan halin jos et halua mitään jatkoa.
Seuraavilla treffeillä joku ravintola voi mennä ihan hyvin.
Kolmansille treffeille jo jotain toimintaa. Ei siis mitään "vällyjen välissä" -toimintaa vaan jotain yhteistä tekemistä. Itse tykkäisin jostain biljardin pelaamisesta, keilailusta, cruisailusta yms. Tutustuu paremmin kun on jotain tekemistä siinä samalla.
Jos kaveri ehdottaa leffaa ekoille treffeille, niin eipä siinä juuri tutustuta, kun kumpikin tuijottaa ruutuun. Kerronpa yksistä ekoista deiteistäni: tyyppi ehdotti leffaa, joka oli ensinnäkin täysin hänen makuunsa, mutta lähdin kuitenkin. Tämä tyyppi tuli n 10 min myöhässä, kun odotin ulkona lumisateessa. Leffan jälkeen mentiin syömään, ja ruokailun tämä tyyppi kertoikin, että hänen lempisarjansa alkaa telkkarista tuota pikaa. Sellaisia laatumiehiä liikenteessä ;)