Sinkkuna elämisessä ei tosiaan ole muuta vikaa, kuin että seksiä saa vaan säännöllisen epäsäännöllisesti. Monta kertaa on tullut sovittua naisen kanssa että tämä on vain pelkkää seksiä, eikä mitään muuta. Ei rakkautta, ei ihastumista, ei edes välittämistä. Silti on moni seksisuhde loppunut kun toinen, ja poikkeuksetta juuri se nainen, on halunnut pikkuhiljaa enemmän; "jäisit nyt edes vähäksi aikaa.", "Älä kohtele mua kuin paskaa." jne. Vaikka alussa juuri oli säännöt tehty. Eikä baaristakaan voi varmuudella saada, eli enemmän tai vähemmän joutuu puutteessa elämään.
Ja minkä takia en halua taas seurustella? No tietysti koska rakastan liikaa itseäni! Ei nyt aivan noinkaan, mutta saan pian opiskelut loppuun, ja sen jälkeen karistan Suomen pölyt jaloistani, enkä halua että joutuisin suunnitelmiani muuttamaan.
Mutta kertokaa onnistuuko teillä pelkät seksisuhteet? Ja jos ei niin kuinka saatte tarpeeksi seksiä? Huora nyt on minun tapauksessani poissa laskuista, koska sen olen jo armeijasta pääsyn yhteydessä kännipäissäni kokeillut. Ja siitä ei jäänyt muuta kuin pinkkiä huulipunaa poskeen ja hirveät morkkikset.
Ja minkä takia en halua taas seurustella? No tietysti koska rakastan liikaa itseäni! Ei nyt aivan noinkaan, mutta saan pian opiskelut loppuun, ja sen jälkeen karistan Suomen pölyt jaloistani, enkä halua että joutuisin suunnitelmiani muuttamaan.
Mutta kertokaa onnistuuko teillä pelkät seksisuhteet? Ja jos ei niin kuinka saatte tarpeeksi seksiä? Huora nyt on minun tapauksessani poissa laskuista, koska sen olen jo armeijasta pääsyn yhteydessä kännipäissäni kokeillut. Ja siitä ei jäänyt muuta kuin pinkkiä huulipunaa poskeen ja hirveät morkkikset.
Vastaukset 11
Vanhimmat
... koska poikkeuksetta miehet alkavat haluta jonkin ajan kuluttua muutakin kuin seksiä. Tai jos eivät halua muuta, niin ainakin muuttuvat erittäin omistushaluisiksi.
Omalla kohdallani kävi niin, että mun "vakipano" (joka on kaikenlisäksi naimisissa) alkoi käydä mustasukkaiseksi. Kyttäsi baarissa kenen kanssa tanssin tai kenen kanssa juttelen. Niin että osaa ne miehetkin....
...miksi annetaan aina ymmärtää, että nainen jää roikkumaan??? ihan samalla tavalla ne miehetkin tekee....
Minulla on pari sellaista naispuolista ystävää, joilla on ollut vakipanot. Nämä miehet ovat toitottaneet sitä, että "ei tunteita, ei sitoumuksia, puhdasta seksiä, ym.", mutta kuitenkin ovat alkaneet omimaan ko.naisia, eli neitokaiset eivät saisi tavata ketään toista miestä, saati sitten harrastaa seksiä kenenkään muun kanssa. Juuri tämä Annen mainitsema baarissa kyttäily oli tavallista. Sitäkään ei katsottu hyvällä, jos esim minä olin kahvilla jomman kumman naisen seurassa ja tämä vakipano sattui asian huomaamaan. Eli eiköhän siinä mene vähän puheet tekojen kanssa ristiin? Näitä miehiä ei toki moiset "säännöt" koskeneet, sillä tietenkin he olivat vapaita harrastamaan seksiä kenen kanssa halusivat, sillä kyse oli vain ja ainoastaan seksisuhteesta näiden mainittujen ystävieni kanssa, tunteita tai mitään muutakaan ei ollut mukana.
Lopulta molempien kohdalla nämä vakipanot alkoivat käymään sietämättömiksi. Jos esim baarissa neidot sattuivat tutustumaan oikeasti mielenkiintoiseen mieheen, jonka kanssa olisi voinut ajatella syvällisempää suhdetta, vakipanot usein riensivät pilaamaan jutun, jopa sen jälkeen, kun neidot olivat heidät dumpanneet. Eli mustasukkaisuus ja katkeruus eli vielä pitkään sen jälkeen, kun nämä "tunteettomat ja sitoumuksettomat" suhteet olivat ohitse. Ja voi sitä epätoivoisten tekstiviestien määrää...
Itselläni on sellainen käsitys omien kokemusteni ja kuulemieni kokemusten perusteella, että miehet käyvät vähitellen näissä vakipanoissa naisia useammin rasittaviksi ja mustasukkaisiksi. Kylmä tosiasiahan on se, että loppupeleissä naisen on helpompi saada seksiä esim baareista kuin miesten, naisilla saattaa siis olla vähemmän tarvetta sitoutua tähän vakipanoon kuin miehillä, sillä tarvittaessa uusi löytyy hyvinkin helposti. Miehillä siis voi olla enemmän tarvetta pitää kiinni tästä vakituisesta kuin naisilla.
Toisaalta, aluksi suhde voi olla pelkkä seksisuhde, mutta vähitellen toisesta voi alkaa pitämään myös muussakin mielessä, vaikka kuinka olisi tehty sopimuksia suhteen laadusta. Mielestäni se on oikeastaan ihan luonnollista ja ilmeisen tavallista. Harva sitä alunperinkään aloittaa seksisuhdetta vastenmielisen ihmisen kanssa...
----------
Harva sitä alunperinkään aloittaa seksisuhdetta vastenmielisen ihmisen kanssa...
----------
Itselläni on ollut seksisuhde naisen kanssa, joka oli kaikin puolin vastenmielinen, muttei fyysisesti. Seksi erittäin hyvää; villiä, impulsiivista ja joskus jopa todella rajua. Mutta seksin jälkeen ei ainakaan minulla ollut hänelle enää mitään annettavaa. Viime kerralla kun kävin hänen luonaan hän sanoi että jos joskus näkee minut jonkun toisen naisen kanssa, tulee hän varmasti kertomaan tälle naiselle minkälainen kusipää todellisuudessa olen. Sinänsä aika hauskaa, sillä eihän hän edes tunne todellista minua.
Uskon kyllä ilman epäilystäkään, että myös miehiltä onnistuu vastaava. Ja varmasti yksi syy todellakin on että naiset saavat seksiä heti kun haluavat. Kyllä sen baarissakin näkee että viimmeistään loppuillasta on mitä hirveimmilläkin ilmestyksillä mies vieressä. Mutta satavarmasti on mies ennen auringonnousua kadonnut viereltä.
mulla sen suhteen etti oo miehet jääneet roikkumaan tai paremminkin eivät käyneet omistushaluisiksi. Enkä puolestaan mäkään ole enää aikoihin ollut mustasukkainen niistä "vakituisista". Aiemmin ja kokemattomampana laitoin joskus liikaa tunteita mukaan, mutten enää vaan ne säästetään sille oikealle rakastetulle. Hiukan tunnetta ja herkkyyttä pitää olla. Kumpikin ymmärtää toisiaan ja kaikki selvitellään puhumalla, eikä tarvitse arvailla, epäillä tai kyttäillä. Jos toinen on taipuvainen takertumiseen ja toinen on tiukalla linjalla ei yhteisymmärrystä ole...siitähän kärsii hyvä seksikin.
hehehehe av(i)oliitossako sitten mika seksiä saa tarpeeksi, moni mies on huomannut että poikamiehenä sai useammin.
Minä olen sopinut aina vakkari panojeni kanssa, että pidetään hauskaa niin kauan, kuin se on molemmille hauskaa. Yhden ehdon olen antanut, ei seksiä toisten kanssa ainakaan ilman ettenkö minä tietäisi kenestä on kysymys. Syynä on yksinkertaisesti se etten kehtaa käyttää mitään kortsuja, jos on mahdollisuus ilmankin.
Muutama nainen on alkanut myöhemmässä vaiheessa vihjailemaan tulevaisuudesta yhdessä. Silloin olen ottanut ritolat, ja lujaa.
Minä olen sopinut aina vakkari panojeni kanssa, että pidetään hauskaa niin kauan, kuin se on molemmille hauskaa. Yhden ehdon olen antanut, ei seksiä toisten kanssa ainakaan ilman ettenkö minä tietäisi kenestä on kysymys. Syynä on yksinkertaisesti se etten kehtaa käyttää mitään kortsuja, jos on mahdollisuus ilmankin.
Muutama nainen on alkanut myöhemmässä vaiheessa vihjailemaan tulevaisuudesta yhdessä. Silloin olen ottanut ritolat, ja lujaa.
Juu, kyllä ainakin minun kohdallani seksisuhde onnistui, kunnes mies oli sitä mieltä että hän taitaa olla rakastumassa minuun...sovittiin ihan ystävällisesti, että sitten on tämä seksisuhdekkin ohi. Oltiin aluksi pelkästään kavereita ja sitten eksyttiin sänkyyn. Ja miksi minä en seurustele... en halua, vielä, liian paljon on vielä näkemättä ja seurusteleminen ei vaan tunnu juuri nyt hyvältä, minä kun/jos seurustelen niin se on sitten vakavalta pohjalta, eikä toisen tunteilla leikkimistä. Intohimo pelkästään on NIIN ihanaa, mutta ei siihen tarvitse rakkautta, pientä ihastumista kylläkin.
Olen sataprosenttinen sinkku ja sanotaan näin et vaikka halukkaita tyyppejä olis seurustelurintamallakin ni se ei vaan ole mun juttu...mulla on vakituinen SEKSIkumppani, pidämme toisistamme todella paljon mut näin on hyvä..eli kyllä pelkät seksisuhteetkin voi toimia, pitää vaan löytää samanhenkinen tyyppi siihen..Kerrottakoon vielä että mun seksisuhde saman tyypin kanssa on kestäny jo mahtavat 2 vuotta
Koska juurikin korostit sanaa seksikumppani, sai siitä käsityksen että harrastat seksiä vain hänen kanssaan. Kaiken lisäksi pidätte toisistanne todella paljon ja sitä on jatkunut jo kaksi vuotta.
Eikö tuo ole juuri seurustelua? On niitä avioliittojakin rakennettu hepposemmin perustein..