Ketkä kaksi haluaisit yhteen?

Saddle shoes

Ketkä kaksi Twin Peaksin henkilöä olisivat täydellinen pari/ketkä haluaisit yhteen? Vai onko sarjassa jo mielestäsi hyvin toisilleen sopivia pareja?
Oma suosikkiparini olisi Cooper ja Audrey. Harmi etteivät he päädy yhteen...

9

1113

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ...sarjan ekalla kierroksella olisin parittanut lähinnä itseni ja Audrey Hornen...

      • maddox3

        Minäkin mielelläni Audreyn ottaisin.

        Mutta mutta, Coop ja Audrey olisivat ihana pari.


    • ympärillä

      pyörivien huhujen mukaan Kyle MacLachlan ja Lara Flynn Boyle deittailivat sarjan kuvaamisen aikoihin. Sillä seurauksella, että "Donna" ei halunnut Cooperin ja Audreyn välille turhan intiimejä kohtauksia.

      Totuus on tuolla jossakin, mutta jos tämä sattuisi olemaan totuus asiassa, on se kyllä sääli! Toisaalta näin rehti FBI agentti pitää loppuun asti työpöydän puhtaana lemmenasioista, toisin kuin vaikka Harry Truman.

      • hhhhp

        Kyllä kai agenteillaki saa tyttöystävii olla??!!


      • saa, mutta :)
        hhhhp kirjoitti:

        Kyllä kai agenteillaki saa tyttöystävii olla??!!

        Harry Trumania pyöritetään kuus nolla.

        Cooperi itse on se, joka ei uskalla kajota Audreyhin, kyllä minä sen sallisin. :)


    • ILoveLara

      Ois ollu makee juttu jos Albert olis ollu Lucyn lapsen isä! Siinä ois ollu setvimistä...
      Hank ja Shelly sopis yhteen,
      Coop ja Audrey,
      Truman ja Donna...

    • LiannaX

      Oikeuden ja kohtuuden ystävänä Twin Peaksin herttaisin ja kipinöivin pari on Andy ja Lucy. He kuuluvat ehdottomasti yhteen.

      Olisin toivonut myös, että sheriffi Truman olisi katalan Josien sijasta rakastunut vaikka Norma Jenningsiin; kiero Hank olisi varmaan tajunnut perääntyä sen jälkeen takavasemmalle.

      Ja vaikka Audreyn ja Cooperin kemiat pelaavatkin yhteen, niin kyllähän se Cooperin ihastuksen kohde Annie Blackburn on vähintään yhtä ihana.Vahinko vaan, että Windom sekoittaa julmasti tämänkin suhteen.

      Mutta mutta...eniten surettaa Log Lady Margareth Lantermanin kohtalo, palomies-siippa menehtyi hetikohta häiden jälkeen.Onhan halkorouvan symbioottinen suhde halkoon tosi hellyyttävää, mutta ihmiskumppaneista olisin toivonut hänen ja majuri Briggsin löytävän toisensa.Kummallakin on taipumus ymmärtää luontoa ja paranormaaleita ilmiöitä, ja rauhallinen majuri olisi saanut sopivan vastakumppanin äreämmästä Margaretista.

    • Agent Cooper

      ehdottomasti! Selväähän oli jo muutamassa ekassa jaksossa että Cooperille ja Audreylle oli kirjoitettu intohimoinen suhde alkavaksi. Moraalinen Cooper ja 'pikkutyttö' Audrey ja siitä seuranneet salailut, Cooperin huono omatunto ja näiden kahden rakkaus loppumattomana hyvänä ja pahana (ainakin Cooperille).

      Uskompa tosiaan että tää Cooperin ja Donnan näyttelijöiden sen aikainen romanssi pakotti käsikirjoittajat luopumaan siitä mikä oikeasti olisi ollut Cooperin yksityiselämän punainen lanka, Lauran murhaajan selvittäminenhän on hänen työuransa punainen lanka.

      Ja tää kauhea Annie joka tulee kuvioihin Cooperin uutena rakkauden kohteena on vaan halpa kopio kaikista nukkavieruista mitäänsanomattomista pimuista jotka on muka niin kilttejä että ne on oikeasti vaan ärsyttäviä.

      Kaiken huippu oli se Miss Twin Peaks jonka tää Annie voitti! Siis millä ulkonäöllä, oikeesti? Harmi että Windom Earle ei saanu sitä Annieta hengiltä vaikka yritti kovasti... Mutta lopulta ja varmasti Cooper/Bob hoiti miss sievän pois kuvioista varmastikin. He hee :)

      • Voi vattu

        Kaveri kehtas väittää että Audrey! Elin siinä toivossa..


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Janne Ahonen E R O A A

      Taas 2 lasta jää vaille ehjää perhettä!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      109
      1866
    2. Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet

      Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K
      Maailman menoa
      127
      1492
    3. En kai koskaan saa sinua

      Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k
      Ikävä
      93
      1356
    4. Nyt on aika laittaa parit selkoon.

      Onko pareja täällä. Laita kirjaimet kuka tykkää kenestäkin ?
      Ikävä
      63
      1214
    5. Saran ökytyyli käänsi katseita.

      On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      127
      1089
    6. The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."

      Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut
      Tv-sarjat
      11
      1086
    7. Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä

      Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall
      Maailman menoa
      218
      891
    8. Ootko huomannut miten

      pursuat joka puolelta. Sille joka luulee itsestään liikoja 🫵🙋🏻‍♂️
      Ikävä
      151
      839
    9. Tiedän kaiken sinusta ja kaikesta

      Tiedän miten kärsit. Tiedän millanen oikeesti oot. Tiedän miksi valehtelit, tiedän miksi satutit mua. Tiedän mitä tapaht
      Ikävä
      57
      793
    10. Miksi ihmeessä?

      Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek
      Ateismi
      20
      748
    Aihe