Eija Kourimo

ja pelimannet

Onko kellään tietoa missä esiintyisi Eija Kourimo tai Pelimannet siis Köpi ja Erno.
Tekisi mieli mennä kuuntelee heitä, myt ei löydy heille mitään esiintymisohjelmaa.

10

1642

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ----

      Eija Kourimosta en osaa sanoa mitään, mutta pelimanneista on jotain tietoa. Kyösti Roth ylläpitää romaneista ja romanimusiikista kertovaa internetsivustoa www.romanit.net. Noilla sivuilla hän kertoo, ettei pelimannet tai siis Freidiba Boodos enää keikkaille tai levytä yhdessä, vaan Köpi ja Erno keskittyvät nuorten romaniartistien uran tukemiseen ja levyjen tuottamiseen. Piakkoin sivuilta on ladattavissa Köpin ja kumppaneiden tekemää hengellistä musiikkia ja taustoja pientä maksua vastaan.

      • kiittää

        Kiitos...


    • jomut

      Eija Kourimo ei enää keikkaile iskelmälaulajana. Asuu nykyisin Somerolla ja laulaa hengellistä musiikkia ja kiertää niissä merkeissä Suomea.

      • eija kourimo

        Joopa joo!!! Kyllä keikkailen! Teen hengellisä keikkoja sekä tanssimusiikkia myöskin. En kuitenkaan enää suurilla lavoilla. Tämä tiedoksi vain.


      • Saviruukku 2010
        eija kourimo kirjoitti:

        Joopa joo!!! Kyllä keikkailen! Teen hengellisä keikkoja sekä tanssimusiikkia myöskin. En kuitenkaan enää suurilla lavoilla. Tämä tiedoksi vain.

        Moi Eija. Mikset laita kotisivuillesi keikkoja? Mistä ihmiset muuten tietää missä sinua näkee keikalla???


      • Mairekka
        eija kourimo kirjoitti:

        Joopa joo!!! Kyllä keikkailen! Teen hengellisä keikkoja sekä tanssimusiikkia myöskin. En kuitenkaan enää suurilla lavoilla. Tämä tiedoksi vain.

        Missä sinua Eija voi käydä kuuntelemassa? Kävin juuri sinun kotisivuilla katsoo jos siellä olisi jotain tietoa esiintymisistäsi, mutta eipä ollut.


    • Hä hä Hää

      jostain pornosivuilta!

      • mairekka

        Olipa taas joku ääliö Hä hä Hää liikenteessa. Sinun kannattaa mennä takaisin napero sivuille, jos et osaa käyttäytyä täällä ja kirjoittaa asiallisesti.


      • Eija ja Eini-fani
        mairekka kirjoitti:

        Olipa taas joku ääliö Hä hä Hää liikenteessa. Sinun kannattaa mennä takaisin napero sivuille, jos et osaa käyttäytyä täällä ja kirjoittaa asiallisesti.

        ihmetyttää, miksei kotisivuilta löydy keikkoja. Missä keikkailet Eija? Faneille: tsekatkaa Eijan versiot Täällä Pohjantähden alla ja Tähdet tähdet-klassikoista hänen viimeisimmältä äänitteeltään. Kuuntelemisen arvoiset. Miksei Eija soi radiossa eikä tv:ssä?
        terv. kahden erilaisen artistin eli Eijan ja Einin fani!:D


    • Eija on ihana

      Jos valitsee matalan profiilin, eikä halua ihmisten tietävän missä keikkailee, niin mikäs siinä, mutta oudolta tuntuu... Kuitenkin omien sanojensa mukaan tuossa ylempänä kertoo että keikkailee yhä.
      Olen jo parisen vuotta toivonut näkeväni jossain ilmoituksen Eijan konsertista esim. kirkossa, mutta kun ei niin sitten ei. Ja mitä käyttöä on kotisivuilla, jos keikkoja ei löydä sieltäkään??
      Olen tässä etsiskellyt Eijan joulualbumia, ja toivottavasti löytyy jostain vielä ennen joulua. Harmi etten viime jouluna ostanut kun sitä kerrankin kaupassa näin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kaipaamasi miehen nimi?

      Ja maakunta tai kaupunki?
      Ikävä
      26
      5023
    2. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      33
      3583
    3. Oletko keskustellut kaivatustasi muiden

      Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka
      Ikävä
      54
      3474
    4. Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi

      Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu
      Maailman menoa
      20
      3360
    5. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      123
      2970
    6. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      28
      2700
    7. Antifasismi - mitä se on?

      Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint
      Maailman menoa
      17
      2389
    8. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      120
      2380
    9. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      2195
    10. Millaista läheisyyttä

      Toivoisit ikävästi kohteesi kanssa?
      Ikävä
      38
      1836
    Aihe