Eija Kourimo

Onko kellään tietoa missä esiintyisi Eija Kourimo tai Pelimannet siis Köpi ja Erno.
Tekisi mieli mennä kuuntelee heitä, myt ei löydy heille mitään esiintymisohjelmaa.
101746
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Eija Kourimosta en osaa sanoa mitään, mutta pelimanneista on jotain tietoa. Kyösti Roth ylläpitää romaneista ja romanimusiikista kertovaa internetsivustoa www.romanit.net. Noilla sivuilla hän kertoo, ettei pelimannet tai siis Freidiba Boodos enää keikkaille tai levytä yhdessä, vaan Köpi ja Erno keskittyvät nuorten romaniartistien uran tukemiseen ja levyjen tuottamiseen. Piakkoin sivuilta on ladattavissa Köpin ja kumppaneiden tekemää hengellistä musiikkia ja taustoja pientä maksua vastaan.

Äänestä
  • Kiitos...

    Äänestä

Eija Kourimo ei enää keikkaile iskelmälaulajana. Asuu nykyisin Somerolla ja laulaa hengellistä musiikkia ja kiertää niissä merkeissä Suomea.

Äänestä
  • Joopa joo!!! Kyllä keikkailen! Teen hengellisä keikkoja sekä tanssimusiikkia myöskin. En kuitenkaan enää suurilla lavoilla. Tämä tiedoksi vain.

    Äänestä

  • eija kourimo kirjoitti:

    Joopa joo!!! Kyllä keikkailen! Teen hengellisä keikkoja sekä tanssimusiikkia myöskin. En kuitenkaan enää suurilla lavoilla. Tämä tiedoksi vain.

    Moi Eija. Mikset laita kotisivuillesi keikkoja? Mistä ihmiset muuten tietää missä sinua näkee keikalla???

    Äänestä

  • eija kourimo kirjoitti:

    Joopa joo!!! Kyllä keikkailen! Teen hengellisä keikkoja sekä tanssimusiikkia myöskin. En kuitenkaan enää suurilla lavoilla. Tämä tiedoksi vain.

    Missä sinua Eija voi käydä kuuntelemassa? Kävin juuri sinun kotisivuilla katsoo jos siellä olisi jotain tietoa esiintymisistäsi, mutta eipä ollut.

    Äänestä

jostain pornosivuilta!

Äänestä
  • Olipa taas joku ääliö Hä hä Hää liikenteessa. Sinun kannattaa mennä takaisin napero sivuille, jos et osaa käyttäytyä täällä ja kirjoittaa asiallisesti.

    Äänestä

  • mairekka kirjoitti:

    Olipa taas joku ääliö Hä hä Hää liikenteessa. Sinun kannattaa mennä takaisin napero sivuille, jos et osaa käyttäytyä täällä ja kirjoittaa asiallisesti.

    ihmetyttää, miksei kotisivuilta löydy keikkoja. Missä keikkailet Eija? Faneille: tsekatkaa Eijan versiot Täällä Pohjantähden alla ja Tähdet tähdet-klassikoista hänen viimeisimmältä äänitteeltään. Kuuntelemisen arvoiset. Miksei Eija soi radiossa eikä tv:ssä?
    terv. kahden erilaisen artistin eli Eijan ja Einin fani!:D

    Äänestä

Jos valitsee matalan profiilin, eikä halua ihmisten tietävän missä keikkailee, niin mikäs siinä, mutta oudolta tuntuu... Kuitenkin omien sanojensa mukaan tuossa ylempänä kertoo että keikkailee yhä.
Olen jo parisen vuotta toivonut näkeväni jossain ilmoituksen Eijan konsertista esim. kirkossa, mutta kun ei niin sitten ei. Ja mitä käyttöä on kotisivuilla, jos keikkoja ei löydä sieltäkään??
Olen tässä etsiskellyt Eijan joulualbumia, ja toivottavasti löytyy jostain vielä ennen joulua. Harmi etten viime jouluna ostanut kun sitä kerrankin kaupassa näin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ja pelimannet kirjoitti:

Onko kellään tietoa missä esiintyisi Eija Kourimo tai Pelimannet siis Köpi ja Erno.
Tekisi mieli mennä kuuntelee heitä, myt ei löydy heille mitään esiintymisohjelmaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu