Evanescence Suomeen!

-minna-

EVANESCENCE SUOMEEN KESÄKUUSSA!

Konsertti maanantaina 18.06.2007 Hartwall Areenalla, Helsingissä

Ovet aukeavat klo 18.30, soitto alkaa noin klo 20.00

Lipunmyynti alkaa lauantaina 31.3. klo 9.00.



Yksi tämän hetken suosituimmista rockyhtyeistä, lähes 18 miljoonaa albumia myynyt Evanescence esiintyy Hartwall Areenalla, Helsingissä 18. kesäkuuta. Konserttiliput tulevat myyntiin Lippupalvelussa lauantaina, 31.3. klo 9.00.



Kahdella Grammylla palkittu Evanescence on tunnettu laulaja Amy Leen kauniista melodioista, koskettavista sanoituksista ja upeasta tulkinnasta yhdessä Terry Balsamon vikkelän ja taidokkaan kitaransoiton kanssa. Yhtyeen hard rock soundissa on myös vivahteita klassisesta musiikista. Evanescencen muiden jäsenien, kitaristi John LeCompin ja rumpali Rocky Grayn panos on myös korvaamatonta.



Evanescence tuli suuren yleisön tietoisuuteen vuonna 2003 albumillaan ”Fallen”, joka sisälsi massiiviset radiohitit ”My Immortal” ja ”Bring Me To Life”. Levy oli valtava menestys, pysytellen Billboardin albumilistalla yli 100 viikkoa ja myyden kultaa tai platinaa 35 maassa. Suomessakin kyseinen levy on myynyt lähes 55 000 kappaletta.



Viime lokakuussa julkaistiin yhtyeen kolmas pitkäsoitto ”The Open Door”. Levyn kappaleet ovat laulaja Amy Leen ja kitaristi Terry Balsamon käsialaa. Levyltä napattu single ”Call Me When You´re Sober” on ollut valtava radiohitti Suomessa, nousten mm. radiolistan kolmoseksi.



Evanescenceä on ylistetty loistavaksi livebändiksi. Väittämän paikkaansa pitävyydestä kertoo jo pelkästään se, että yhtyeen vuonna 2004 julkaistua ”Anywhere But Home” Live DVD:tä on myyty yli miljoona kappaletta.





LIPUT
la 31.3. klo 9 alkaen Lippupalvelun lippukaupoista, puhelinpalvelusta 0600-10-800 (1,50 euroa/min pvm) ja 0600-10-020 (5 euroa/puhelu pvm) sekä netistä www.lippupalvelu.fi.

Liput 45 euroa.

2

529

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Lassesa

      Lippuja on siis kaksi, vierekkäisiltä paikoilta riviltä 10. Onni potkaisi DNA:n arvonnassa.

      Hintapyyntö: 70 euroa yhteensä molemmista. (ovh. 90e)

      Jos kiinnostaa niin mailaa:
      [email protected]

    • PUPPEE

      HEI MULLA OLIS YKSI KENTTÄPAIKKA MYYTÄVÄNÄ KOSKA EN ITSE PÄÄSE KONSERTTIIN! MAKSAIS 45 EUROA. ASUN HESAS. VOIN TOIMITTAA LIPUN PAIKAN PÄÄLLE. Vastaus mahd. pian!!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      148
      8168
    2. Kaipaisin nyt kosketusta

      jota ei koskaan ole ollut. Saisinpa tuntea kätesi niskallani ja silittelemässä päätäni. Sulaisin varmasti siihen.
      Ikävä
      32
      3260
    3. Imaami kysyy, miksi pojat uivat ilman valvontaa

      Kalajoen särkät ovat usean kilometrin pituiset. Siellä on kylttejä, joissa varoitetaan rannan vaaroista. Siellä ei ole
      Maailman menoa
      404
      2415
    4. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      29
      2002
    5. Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia

      Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-20172942
      Maailman menoa
      289
      1885
    6. Kerrostaloihin ilmalämpöpumput

      Ulkomailla näkee paljon ilmalämpöpumppuja kerrostalojen ulkoseinissä. Mikä estää taloyhtiötä hankkimasta niitä asuntoih
      Sinkut
      168
      1789
    7. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      20
      1650
    8. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      24
      1495
    9. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      22
      1293
    10. Sokea "ystävälle"

      Oletko oikeasti noin sokea?
      Ikävä
      100
      1279
    Aihe