80´s -CD

Mitä hyviä 80-luvun kipaleita voisin laittaa CD:lle, joka menee lahjaksi. Tällä hetkellä siltä löytyy Suzanne Vega - Luka, Cutting Crew - Just died in your arms, Don Henley - The Boys of summer, Bryan Adams - Heaven, Robert Tepper - No easy way out.
1113
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Sandra - Maria Magdalena
Sabrina - Boys
Wham/George Michael - Careless Whisper
Pet Shop Boys - It's a Sin
Madonna - Like a Virgin, Papa don't Preach
Frankie Goes To Hollywood - Relax
Alphaville - Forever Young
Bruce Sprinsteen - Dancing in the Dark
Dead or Alive - You Spin Me Around

kauheeta kun on vaikea muistaa 20 vuoden takaisia asioita, kun on toi kasettilaatikkokin jossain jemmassa, on se kumminkin tallessa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


.............. kirjoitti:

Mitä hyviä 80-luvun kipaleita voisin laittaa CD:lle, joka menee lahjaksi. Tällä hetkellä siltä löytyy Suzanne Vega - Luka, Cutting Crew - Just died in your arms, Don Henley - The Boys of summer, Bryan Adams - Heaven, Robert Tepper - No easy way out.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu