arvon palstalaiset, minkälainen on sellainen mies, joka ei ole homo, mutta ei ole kiinnostunut naisista niin paljon, että viitsisi
muodostaa mitään suhteita, vaikka ulkonäöllisesti ja taloudellisesti sellaisia saisikin.
Olen ehkä liian laiska tai sitten en halua jakaa
asuntoani tai asua toisen kanssa samassa lukaalissa.
Lasten hankinta on kovin riskaabeilia hommaa nykyisin. Perhe-elämäkään ei oikein jaksa kiinnostaa, kun on niin paljon uhkakuvia, jotka kohdistuvat tälle tellukselle.
Pelkkä seksi kenenkään tuntemattoman kanssa ei todellakaan kiinnosta.
Läheisen suhteen muodostaminen on vaikeaa ja rajoittavaa.
Olen oikeastaan näin sinkkuna erityisen tyytyväinen, ehkä ajattelen, että joskus.....etc
joka ei varmaankaan toteudu.
muodostaa mitään suhteita, vaikka ulkonäöllisesti ja taloudellisesti sellaisia saisikin.
Olen ehkä liian laiska tai sitten en halua jakaa
asuntoani tai asua toisen kanssa samassa lukaalissa.
Lasten hankinta on kovin riskaabeilia hommaa nykyisin. Perhe-elämäkään ei oikein jaksa kiinnostaa, kun on niin paljon uhkakuvia, jotka kohdistuvat tälle tellukselle.
Pelkkä seksi kenenkään tuntemattoman kanssa ei todellakaan kiinnosta.
Läheisen suhteen muodostaminen on vaikeaa ja rajoittavaa.
Olen oikeastaan näin sinkkuna erityisen tyytyväinen, ehkä ajattelen, että joskus.....etc
joka ei varmaankaan toteudu.
Vastaukset 9
Vanhimmat
on asiat varsin hyvin! Olet tyytyväinen omaan elämääsi ja olemiseesi tuollaisenaan tällä hetkellä ja se siitä. Jos joskus tuntuu siltä, että haluat asiaan muutosta, niin sitten teet asialle jotain. Mutta jos noin on hyvä, niin mitä sitä turhaa vasten tahtoaan yrittämään suhdetta. Monet ihmiset haluavat olla ja elää yksin, ei siinä ole nykyään mitään ihmeellistä.
sinua. Olisinpa itse samalla tavalla tyytyväinen yksin. Jos seurustelu hommat ei nappaa, niin toimit ihan oikein tekemällä sitä mikä kiinnostaa enemmän.
ainakin jotain positiivisia tunteita naista kohtaan. Hyvä, niinhän meistä naisistakin useimmat tarvitsevat...mutta sinulle siis riittää se pelkkä seksi? En tiedä sitten mutta tuntuu siltä että sinulle sopisi vain joku seksisuhde jonkun naisen kanssa, mutta toisaalta jos sinulla olisi tunteita naista kohtaan ja naisella mahdollisesti sinua kohtaan, niin ei se pidemmän päälle tulisi toimimaan. Ja tuntuisiko sinusta hyvältä, jos naisella olisi muitakin miehiä samaan aikaan? Ei varmaan.
Seksi seksinä on mielestäni todella typerää ja
en harrasta mokomaa ollenkaan.
Sen harrastamiseen tarvitsen aviovaimon ja kuten edellä kirjoitin, tuntuu kuitenkin siltä, että nykyisin ei voi luottaa kehenkään naiseen niin paljon, että menisi avioliittoon, koska avioerot senkuin vain lisääntyy ja kuten jo sanoin, että henkilökohtaisesti tunnen jotenkin ahdistavaksi
asua toisen kanssa ja jakaa koko elämä toisen ihmisen kanssa. Siis sinkkuus istuu minuun hyvin.
En hyväksy edes esiaviollisia suhteita, vaasn pelkästään avioliitossa tapahtuvan, jos se on elinikäinen liitto.
Melkein sen jo etukäteen tajuaa, onko toinen se
elämänkestävä henkilö.
etukäteen tajua onko toinen se elinikäinen kumppani. Koskaan ei opi toista ihmistä tuntemaan kokonaan...vuodessa parissa harvoin ollenkaan.
joka on huolissaan ilmastonmuutoksesta, hoitaa kahta talviasuttavaa huvilaa, seuraa osakekursseja, on liian fiksu seurustellakseen bitchukoiden kanssa eikä vieläkään tajua, että hänen kirjoittamansa viestit tunnistaa helposti (riippumatta siitä kirjoittaako hän mammana vai mamman poikana :-D)
Lisäys; kun hän on palstalla niin tänne ilmestyy avauksia, joiden aiheena on SEKSI.
Voi voi, etkö osaa kommentoida viestiä muuten kuin nimeämällä kirjoittajam mystiseksi "pokaalimammaksi" vailla mitään perusteita?
Mikä se sellainen pokaalimamma on, joku kätevä hitler-kortin variantti joka tekee sinun mielestäsi eroavan mielipiteen vääräksi?
kiribatin kirjoitusta, koska en ole eikä poikani kirjoittanut mitään tälle palstalle, koska en ole ollut edes kotona.
Seksistä puheen ollen pelkästään kiribati ja muut naikkoset ovat siitä asiasta erityisen kiinnostuneita ja minä olen vain tuonut oman näkemykseni suhtautumisessa seksiin, joka on erityisen suuresti sitoutumista arvostava.
Älä siirrä omia seksiaddiktioitasi minun kontolleni äläkä ainakaan kirjoituksia, joita en ole kirjoittanut minun kirjoittamisekseni.
Luin kirjoituksen ja totta tosiaan aika paljon ajattelen samantyyppisesti, eli on myös miehiä, joilla on terveitä ajatuksia ja viihtyvät sinkkuina.
Ilmastonmuutos on todella pelottava asia ja monet
ihmiset todella paljon pelkäävät sitä ja uskon, että ne ajattelevimmat henkilöt ottavat sodat ja
ekokatastofin pohdittavakseen tai kokonaan esteeksi lapsien hankkimista suunnitellessaan.
Minulla on hyvin samanlaatuisia käsityksiä kuin kyseisellä herralla.
käsittänyt, että juuri kiribati on erityisen kiinnostunut vapaasta seksistä.
Minä en ole sitä koskaan harrastanut.
Minulla on niin paljon kiinnostuksen kohteita, että seksiin olen vastannut toisten lutkamaisten kirjoitusten johdosta, en oma-aloitteisesti.
Mainitsit kahdesta huvilasta, meni pieleen, niitähän on kolme ja työt ovat alkaneet toden teolla. En ole mamma enkä mamman näköinenkään, vaan erityisen hyvännäköinen ja fiksusti pukeutunut henkilö, ja sain kirjani juuri valmiina jatkoa varten.
Hae mammat muualta, siitä sanasta saa aivan erilaisen käsityksen kuin mitä minä olen. Ei ole vielä rypyn ryppyä, olen pitkä ja tumma ja katson mitä päälleni puen.
Taidat itse olla mamma.