nykäykset ja

ystäväni sanoi minun tekevän päälläni nk. pieniä nykäyksiä nykyään, jotain "pakottavia hermostoliikkeitä kai eli en itse näitä edes tiedosta, olen kyllä stressaantunut, vaan onko kyse jostain vakavasta?
3194
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kannattaa käydä ehdottomasti lääkärissä, jotta kaikki vakavammat syyt voidaan sulkea pois.

Äänestä
  • joskus ja sitten joskus pää alkaa sillain tärisemään hermostuttavissa tilanteissa. Osaako joku kertoa mistä voisi olla kyse? Itse epäilen niskojen jäykkyyttä tai sitten jotain lievää hermovikaa.

    Äänestä

  • on tuollaisia nykäyksiä kirjoitti:

    joskus ja sitten joskus pää alkaa sillain tärisemään hermostuttavissa tilanteissa. Osaako joku kertoa mistä voisi olla kyse? Itse epäilen niskojen jäykkyyttä tai sitten jotain lievää hermovikaa.

    mulla on pientä "sivulta sivulle" liikettä päällä ihan tahtomattani, onko muilla, en tiedä mitähän tämä on ja mistä johtuu?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


stressikö kirjoitti:

ystäväni sanoi minun tekevän päälläni nk. pieniä nykäyksiä nykyään, jotain "pakottavia hermostoliikkeitä kai eli en itse näitä edes tiedosta, olen kyllä stressaantunut, vaan onko kyse jostain vakavasta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu