Millainen kasvohoito...

...sopii nuorelle, hyvin rasvoittuvalle mutta pintakuivalle, epätasaiselle ja kirjavalle iholle, jossa on pieniä näppylöitä, muutama finni silloin tällöin ja hyvin paljon mustapäitä?
3408
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Jos kosmetologille olet menossa tuon kasvohoidon teettämään, niin kyselepä ammattilaiselta. Varmasti saat luotettavampia ja osaavia neuvoja kuin netistä. He kyllä tietävät millainen kasvohoito sopii millekin ihotyypille. Jos itse olet jotain kasvohoitoa tekemässä niin silti voi kysellä kosmetologilta, saat varmaa tietoa.

Äänestä
  • käy sininet-sivuilla, siellä on tuotteita kaikille naamoille.

    Äänestä

En tiedä mitä näppylöillä tarkoitat, mutta mulla on miliumeja. No enivei.

Varmana olisi paras eka mennä ihan perus ihonpuhdistukseen. Sellainen olisi paras missä käytetään sekä ultraääntä ja mekaanista puhdistusta. Mekaaninen on kivuliaampi koska ne epäpuhtaudet postetaan "puristamalla", mutta taas ultra on tehottomampi vaikeisiin tukkeumiin. Jos et saa molempia niin kannattaa valita mekaaninen puhdistus, koska se on tehokkaampi. Mulla ainakin paras tulos on tullut käyttämällä molempia ja se on myös ollut miellyttävämpi.

Kannattaa sitten ekalla kerralla kysellä kosmetologilta minkälainen hoito olisi juuri sinulle sopiva. Ne kyllä auttaa. Muista kuitenki kokeilla useampaa (esim. 5) eri kosmetologia. Saat sitten vähän erilaista tietoa ja huomaat kyllä mikä on hyvä.

itse olen käynyt kauneushoitola teija meurosella. Se on ehkä vähän kallis, mutta itse olen tykännyt kovasti. Eikä hän tuputa mitään kosmetologituotteita niin kuin jotkut rupevat niitä tuputtamaan. Ilman kalliitakin tököttejä pärjää.

Siitä ihon puhdistuksesta vielä... Siksi suosittelin sitä sulle koska se sopii kaikille ihotyypeille joissa on epäpuhtauksia. Ei kannata säikähtää sitä mekaanista puhdistusta. Ensimmäisellä kerralla kokemus voi olla aika epämiellyttävä, mutta toisella kerralla tiedät jo mitä se on silloin se ei tunnu yhtään niin pahalta kuin eka kerta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


josefyn kirjoitti:

...sopii nuorelle, hyvin rasvoittuvalle mutta pintakuivalle, epätasaiselle ja kirjavalle iholle, jossa on pieniä näppylöitä, muutama finni silloin tällöin ja hyvin paljon mustapäitä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu