Hei miehet, mä kärsin ulkonäöstäni. Olen raavas, lihaksikas ja kasvoiltani todella komea mies. Monet naiset ovat sanoneet että muistutan Bradd Pittiä. Luonteeltani olen reilu ja rehellinen. Työssä käyn ja dokaan vain kerran kuukaudessa.
Silti. Aina kun yritän lähestyä naisia, he sanovat että olen aivan liian komea heille. Eivät kaipaa tällaista rotukollia nurkkiinsa. Jos olen päässyt treffeille, ja seukkaamaankin, heti alkaa mustasukkkaisuuskohtaukset yms. Tyttöystäväni ovat epävarmoja, koska saan jatkuvasti katseita muilta naisilta missä ikinä liikun. He eivät siis kestä.
En minäkään kestä. Miten olette hoitaneet tilanteet? Miten kertoa naiselle että olen muutakin kuin Bradd Pitt-kopio, olen ihan ihminen?
Silti. Aina kun yritän lähestyä naisia, he sanovat että olen aivan liian komea heille. Eivät kaipaa tällaista rotukollia nurkkiinsa. Jos olen päässyt treffeille, ja seukkaamaankin, heti alkaa mustasukkkaisuuskohtaukset yms. Tyttöystäväni ovat epävarmoja, koska saan jatkuvasti katseita muilta naisilta missä ikinä liikun. He eivät siis kestä.
En minäkään kestä. Miten olette hoitaneet tilanteet? Miten kertoa naiselle että olen muutakin kuin Bradd Pitt-kopio, olen ihan ihminen?
Vastaukset 21
Vanhimmat
Tämä oli paras provo tälle aamulle, melkein nauratti :)
kevätmasennus olis näin totaalisesti lannistanut mua, niin olisin melkein jopa voinut tulla tästä vähän paremmalle mielelle.
Asiasta toiseen,musta Brad Pitt ei edes ole mitenkään erityisen hyvännäköinen.
ooksä vaan sittenkin katkera siitä ettet saa Bradia,tai jopa pelkäätkö komeita miehiä :-) Näinhän se keskivertosutturan ajatuksen juoksu menee. Bradillä on kuitenkin miljoonien naisten 'tuki' takanaan ja siihen lisäksi parit top femmaan seksikkäimmät miehet äänestyssijoitukset. Keskivertosutturaa on oma ex äijä ja pari kännistä heruttajaa kehununeet kauniiksi ja jokainen mies joka ei lämpene hänestä on vain katkera luuseri joka ei hanskaa hänen kauneuttaan. Onks tää 'terve' itsetuntobuumi ja oman egon / itsensä korostaminen lähteny jo vähän lapasesta.
Tämä keskivertosuttura ei kyllä millään kykene ymmärtämään, mistä kaikki se Brad-hehkutus on oikein saanut alkunsa. Oikeastaan epäilen, että koko villitys on lähtöisin perusjannuilta, jotka eivät koe niin pahaa alemmuudentunnetta Bradiin nähden, koska tyypin naamahan on ihan perustavaraa. Nostaessaan tällaisen normikundin arvoa he tavallaan pönkittävät myös omaa tavallisuuttaan. Eli kuka tahansa suomalainen hiirulainen voikin yhtäkkiä muistuttaa hieman maailmankuulua seksisymbolia! Ja bimbot lakoavat jalkoihin...
http://cdn-channels.netscape.com/gallery/i/p/pitt2/BradPitt_5183808.jpg
(Sivuhuomautuksena: itse lämpenen enemmän jopa Angelinalle kuin Bradille, jos valita pitäisi.)
Ihan rehellisesti sanottuna, käsi sydämen päällä kevyesti leväten, voin vakuuttaa, että näen päivittäin vähintään yhden Brad Pittin ulkonäössä mennentullen hakkaavan komistuksen/söpöläisen kadulla, ratikassa tai ruokakaupassa. Mutta terveen itsetunnon omaavana en tietenkään noita miehiä lähesty, koska jokaisen ukonhan kuuluu langeta minun jalkojeni juureen. Jos ei lankea, niin ei niillä kovin hyvä maku voi olla. Tai sitten ne on sokeita. Tai niillä on muuten vaan päässä vikaa. Tai jos joskus saankin raahattua jonkun niistä kämpilleni, niin ne pelästyvät Brad Pittin kuvilla tapetoituja seiniäni. Hups.
"(Sivuhuomautuksena: itse lämpenen enemmän jopa Angelinalle kuin Bradille, jos valita pitäisi.)"
Aika hassua, että arvasin heti alussa, kun aloin lukemaan tekstiäsi, että mainitset katselevasi mieluummin Jolieta. Tuskin pidät itseäsi täysin heterona?
hehkuttamista, nainen on täysin tavallinen näköinen, hieman jopa rumakin. Jos Jolie on meikattuna juuri ja juuri välttävän näköinen, hänen oikea ulkonäkönsä tuskin on ilo silmälle. Lisäksi kroppa on aivan liian poikamainen ja rinnatkin ovat silikonia, Joliellahan ei rintoja juurikaan ollut nuorempana.
En myöskään ymmärrä Pittin hehkuttamista, tosin hän ei meikkaa ja on silti ihan mukiinmenevän näköinen, selvästi siis Jolieta kauniimpi. Kroppakin on timmissä kunnossa.
miehiä, monikossa. Vaan eräs komea (ei Brad Pittin näköinen) mies vähän pelottaa tai ei oikeastaan pelota, mutta hämmentää. Mies on tosi hyvännäköinen, muttei se niinkään itse ole tietoinen siitä tai ei ainakaan käyttäydy mitenkään ylpeästi ja noteeraa jopa tällaisen tavallisen perusnätin naisenkin:). En muista ainakaan, että mua olisi kehuttu kauniiksi, paitsi nyt jotkut kaverit tietysti. joo on pari miespuolista kaveria tainnut sanoa jotain sensuuntaista, mutta eks äijät ei ole kehunut.
Mutta siis Brad Pittin kasvot ovat jo niin "kuluneet" ja aikansa eläneet. Se oli musta hyvännäköinen joskus kymmenen vuotta sitten.
Eipä sunkaan ulkonäöllä näemmä pitkälle pötkitä. Tuollainen tavisblondi.
Et kai vaan yritä väittää, että Brad ei muka lämpenisi mulle? :(
naisilla voi olla erilaisia miesmakuja niin eiks miehillä sit voi olla erilaisia naismakuja?? Mulla on vähän sellainen käsitys et löytyy paljon naisia jotka elelee siinä uskossa et joka ikinen vastaantuleva mies ois poimittavissa tosta noin vaan.
Btw. kukas julkkis sit ois sun makuun jos rakas Bradimme ei kelpaa neidille??
Olitpa omasta mielestäsi miten komea tahansa, niin tyhmyyttäsi se ei pysty piilottamaan. Hanki itsellesi elämä ja unohda ne Brad Pitit niin eiköhän se siitä.
ulkonäkö ei kompensoi tyhmyyttä...
on mitattu, ja se on 170. Voisi siis kuvitella että naiset olisivat kiinnostuneita geeneistäni. Mutta ei näin ole. Miehekäs, uljas ja komea ulkonäköni on este tuliselle ja intohimoiselle rakkaudelle.
Keväisin pelottaa, sillä kesä lähestyy uhkaavasti. Kun kuljen kadulla lihaksikkaat käsivarret paljaina, moni nainen kuolaa perään. Uimarannalla sixbäkkiäni tuijotetaan häpeilemättä. Minuunkin iskee himo ja halu olla naisen kanssa. Silti kun yritän ottaa henkistä yhteyttä, kommunikoida, iskee näihin naisiin pelko. Monesti olen kuullut kuiskauksen:" Voi olet niin ihana ja komea, aivan liian komea" ja sitten ne naiset surullisina menevät pois.
Ja en voi unohtaa Brad Pittiä, koska kuulen siitä koko ajan. "Hei toi on ihan Pittin näköinen" jne. En pysty katselemaan elokuvia missä Pitt on, koska tää oma trauma tulee heti mieleen. Yksinäisyys, saan vain katsella miten muilla miehillä käy flaxi. Voi paska!
Pöljä, ei provoon laiteta mitään tarkkoja mittoja miehestä. Alta 180 cm pituinenn mies ei täytä komean miehen mittoja :D
Ne ei vaan kehtaa sanoo, että sun kuusi selkäkyttyrääsi häiritsee. Siks ne kehuu sua liian komeaksi.
Hanki vaikka sixpack - eli sellaset vatsalihakset, niin ne ei välttämättä kiinnitä huomiota sun sixbäkkiin.
Dumb ass!
kylmälaukku, sille sixpäckille ;)))
Itsellä vähän samanlainen ongelma, miehet ovat sanoneet minulle kuinka kaunis olen, miten voin olla hänenlaisensa "ruman" miehen kanssa... Aluksi eitellään tyytyväisenä kavereille, mutta sitten tajutaan, että hetkinen, kveritkin voi alkaa kuolaamaan perään, muija siis mäkeen, ettei vain tule kiusauksia pettämiseen. :/
Onko omat kriteerisi naisen suhteen yhtä korkeat, mitä itse ulkoisesti täytät? Tarviiko naisen olla yhtä treenattu, pitkä, hoikka? Jos näin on, tuotko näitä asioita jatkuvasti esille? Naiset ottavat kaikki ulkonäköönsä liittyvät kommentit ihan uskomattoman henkilökohtaisesti ja helposti kokevat olevansa kaltaisellesi alfaurokselle liian vaatimattomia (vaikka olisisvat miten kauniita tahansa).
Myös yleinen ennakkokäsitys näistä yli-komeista miehistä naisten naurattaja- joka sängyn lämmittäjänä on valitettavan vahva. Ja helpostihan nämä todella uskomattoman hyvännäköiset adonikset näitä kiusauksia ympärilleen saavat, osa tosin tahtomattaan...
Kysymyksei ydin liene kuitenki siinä, että miten osoittaa olevansa muutakin kuin ulkokuorta? Älä puhu mitään ulkoisista asioista. Ole aidosti kiinnostunut naisen ajatuksista, kysele mielipiteitä vaikka yhteiskunnallisista asioista, arvoista, mitä tämä elämältään haluaa. Älä korosta omaa ulkonäköäsi, jätä vaikka se tukka laittamatta niin et liian täydelliseltä näytä. Älä ole missään nimessä liian lipevä tai imelä. Älä kehu naisen ulkonäköä liikaa, toki voit kertoa kuinka viehättävä hymy naisella sattuu olemaan (jos asia todella näin on). Osoita teoillasi, että olet muutakin kuin mallinukke. Tarjoudu miehiseen apuun, vaikka sitten vain kauppakasseja kantamaan. Haasta nainen omalla avauksellasi älylliseen keskusteluun! Mitä ilmeisemmin tarvitset naisen, jolla on todella hyvä itsetunto, jotta tuntisi oman arvonsa, eikä heti olisi epäilemässä itseään vaihdettavan parempaan. Oletko antanut seurustelukumppaniesi ymmärtää, että he ovat sillä hetkellä tärkeintä sinun silmissäsi, että hän riittää sinulle sellaisena kuin on?
että kun aloitus oli provo, sinä olet tosissasi, enkeliini. Tervetuloa kauniiden naisten ja tavallisten miesten palstalle!
eiköhän sullekin mimmi löydy.
jos tosiaan olet brad pitt look a like...niin miksi et käyttäisi tilannetta hyväksesi ja pane kaikkea mikä liikkuu.
Juurihan todettiin että "liian" komeaa miestä naiset juoksevat karkuun.
Mäkin muistutan yhtä filmitähteä sitä kelloja soittelevaa Quasimodoa.