Gallup: Suhteen alku

Eli kyselisin mitenkän teidän suhteet ovat lähteneet käyntiin. Eli kun olette sopineet seurustelevanne, niin kuinka usein tapaatte ensimmäisten viikkojen aikana jne.

Itselläni alkoi juuri suhde ja kysyisin, että onko normaalia, että tapaillaan suhteellisesti, ei
paljon eikä vähän. Kumppanillani oli epävarma suhteesta ja koki jonkinmoisia pelkoja, mutta ylitti ne.

Eli onko teillä ollut niin, että suhteen alussa ollaan tavallaan varovaisia, eikä rakkaus ole täysin 100%, mutta kuitenkin tunnelin päässä näkyy valoa?
7915
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Jos on välillänne pitkä matka voitte nähdä vain viikonloppuisin. Se on usein jos näette silloin jokaviikonloppu.

Jos asutte samassa kaupungissa voitte nähdä useamman kerran viikossa. Mikä on tällöin sopiva, riippuu varmasti tapauksesta. Pari kertaa viikossa on minusta minimi tällöin.

Äänestä

No mehän tavattiin isännän kans netin kautta. Ensimmäisen puolivuotta juteltiin vaan netissä kunnes "uskallettiin" tavata. Ekojen treffien jälkeen tavattiin viikon päästä... sitten viikolla pari kertaa taas viikonloppuna...ja siitä sit melkein joka päivä =)
Me ei kyll sovittu mitään et ruvetaan seurusteleen,kaikki vaan meni omalla painollaan.Heti ekojen treffien jälkeen tekstiviesteillä kyll molemmat totes et oli positiivinen yllätys et netistä löytyy noinkin ihana ihminen ja tää ei jää yhteen kertaan ;) ja tässä sitä yhdessä kuljetaan vielä vuoden päästäkin :)

Äänestä
  • välimatkaa 1000km ja nähdään noin kuukauden välein. näin meillä. käykö kenelläkään kateeksi?

    Äänestä

me on oltu pian yhdessä 8 vuotta. Meillä alku oli yhtä huumaa toista piti nähdä kokoajan koska oli niin kieltön ikävä. asuttiin sillon about 3km toistemme luota, nyt asuttu yhes yli 7 vuotta...

Äänestä
  • mennä, jos seurustelu on sitä oikeaa, muu on vain tyytymistä toiseksi parhaaseen. Ja tunne pitää olla MOLEMMINPUOLINEN. Hyvä hipsu !

    Äänestä

seurustelemaan parisen vuotta sitten olimme joka päivä yhdessä ja tosi nopeasti vietin jokaisen yön hänen huoneessaan, että sillä tavalla..

Äänestä

Olemme seurustelleet nyt pari kuukautta. Tapaamme yleensä 2-4 kertaa viikossa, aina kun vain työltä ja harrastuksilta ehdimme.

Minä tunsin epävarmuutta miehen tunteista pari ekaa viikkoa, kun emme olleet vielä varsinaisesti sopineet seurustelevamme. Olin ihastunut,(olen toki vieläkin, ja yhä enemmän!)ja jotenkin pelkäsin ja jännitin sitä että jospa tunne ei olekaan molemminpuolinen.

Nyt tuo epävarmuuden tunne on jo poistunut, olen jo varma että tämä mies todella haluaa seurustella kanssani.Hyvältä tuntuu!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Stereot kirjoitti:

Eli kyselisin mitenkän teidän suhteet ovat lähteneet käyntiin. Eli kun olette sopineet seurustelevanne, niin kuinka usein tapaatte ensimmäisten viikkojen aikana jne.

Itselläni alkoi juuri suhde ja kysyisin, että onko normaalia, että tapaillaan suhteellisesti, ei
paljon eikä vähän. Kumppanillani oli epävarma suhteesta ja koki jonkinmoisia pelkoja, mutta ylitti ne.

Eli onko teillä ollut niin, että suhteen alussa ollaan tavallaan varovaisia, eikä rakkaus ole täysin 100%, mutta kuitenkin tunnelin päässä näkyy valoa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu