Vaalea sävyte tummaan tukkaan?

Pupuh

Tiedän kyllä että vaaleaa sävytettä ei voi laittaa tummiin hiuksiin olettaen, että hiukset siitä mihinkään vaalenevat.. Mutta kysynkin, että minkä väristä lopputulosta voi odottaa jos keskiruskeisiin hiuksiin laittaa mahdollisimman vaaleaa sävytettä?

3

2911

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kampaajatar

      Se ei tule näkymään ollenkaan jos laitan tummaan tukkaan vaalean sävytteen. Rahasi vaan menevät hukkaan. Jos haluat vaaleamman tukan, niin siihen sun tukkaan ei auta muu kuin tehdä värinpoisto, et saat purettua entistä tummaa väriä pois ja sitten katsottava et minkä tummuusasteen hiukset sulla värinpoiston jälkeen on. Ja sitten vasta valitset sävyn.... Sun kannattaa mennä kampaajalle, joka osaa ton homman.

      • .,.,...,.,

        tulos on kun olisit laittanut hiuksiisi shamppoota. eli ei tulosta.


    • luonnollisesti näin

      Lopputulos on luonnollisesti keskiruskea. Sävytteellä ei voi vaalentaa vaikka hius olisi täysin värjäämätön.

      Mutta täysin värjäämätöntä (ei ikinä sävyjä eikä kevytvärejä eikä mitään muutakaan) voi vaalentaa 1-2 astetta kevytvärisarjan vaalennusaineilla. Ainakin polycolorin kaksi vaaleinta sävyä ovat kestovärejä ja vaalennuskia vaikka sarja onkin kevytvärisarja.

      Jos pohja on värjätty niin värjätty väri pitää poistaa ennen vaaleampaa värjäystä.

      Tietojesi perusteella => KAMPAAJALLE

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ihana on nähdä edes ohimennen

      Mitenköhän mies sua voisi lähestyä❤️? Oon lääpälläni suhun mutta en uskalla lähestyä vaikka vilkuilet ja huomaan että su
      Ikävä
      153
      8323
    2. ymmärrätkö miksi minua sattui?

      Vinkki, jätit tekemättä jotain.
      Ikävä
      66
      4644
    3. Mies, mua jotenkin kiinnostaa

      Että osaatko sä ollenkaan höllätä? Ootko aina kuin persiille ammuttu karhu. Pohtimassa muiden vikoja?
      Ikävä
      140
      4333
    4. Aamu on aina iltaa viisaampi.

      Hyvää huomenta rakas. Ajattelen sinua taas ja yritän keksiä keinoja luoksesi. Satuttaa, kun unohdan sinua joka päivä ene
      Ikävä
      23
      3952
    5. Juuri sinut kainaloon haluaisin nyt

      Sydän sykkii vain sinulle Sinä olet se jota kaipaan Sinä olet se josta uneksin Jos sinun rinnallesi jäädä saan Tän koko
      Ikävä
      35
      3463
    6. Moi kuumis.

      Just ajattelin sua. Oot mun rauha, turva ja lämpö. Olet monia muitakin asioita, mut noita tartten eniten. Pus.
      Ikävä
      42
      3440
    7. Saattaisimme olla yhdessä

      Vaarallinen yhdistelmä. Käsitin, että meillä molemmilla on samanlaista historiaa... Siitä huolimatta haluaisin kokeilla
      Ikävä
      38
      3358
    8. Miten hyvin tunnet kaivattusi?

      Mikä hänessä kiehtoo? Asiallisia vastauksia kiitos. 🙋🏻‍♂️
      Ikävä
      48
      3123
    9. Milloin olisi sinun ja kaivattusi

      Kaunein päivä? Kamalin hetki? Miksi? Kumpaa pyrit muistelemaan? Kumpi hallitsee mieltäsi?
      Ikävä
      42
      2861
    10. Oletko joutunut kestämään

      Mitä olet eniten joutunut kestämään?
      Ikävä
      49
      2634
    Aihe