lämpötilanvaihteluihin reagoiva sekaiho

millasta voidetta tms?

eli kuuma/kylmän jäljiltä sekä pienen hikilenkin jälkeen naama on tulipunainen, kuin keitetty rapu. onko verisuonet pinnassa? entäsonko roaccutan jättäny jälkensä?

iho varmaan reagoinut finnivoiteiden ja auringon yhteistuloksena. ja iho siten ohentunut. en ruskenu naamasta ollenkaan kuten muualta kehosta. ei auta mitkään aurinkovoiteet. kesäisin saan "naamaan punakkaa rusketusta"

eli miten naama kuntoon??

1

527

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • punakka

      tuli virne naamalle ku luin tota "naama tulipunainen, kuin keitetty rapu" :D nimittäi itelläni tasan sama homma. mä lähen juuri ostamaan nivea for men - tuotesarjan tuotteita, katotaa onko niistä apua.
      kesäsin mul on ns.intiaanirusketus, eli punasenruskee.
      oikeestaan eniten mua vaivaa ns.jälkikuumotus, eli just se ku on tullu pakkasesta lämpimään ja sattunu olemaa vähänkää pitempää siel ulkona ni kyl alkaa veri kiertämää! naamaa kuumottaa joskus jopa parikin tuntia! :O eihä se hauskaa oo, ei.
      ja jälkikuumotus tulee myös kaikenlaisista ilmansaasteista, kuten pölystä.

      mulla on naama aina enemmän tai vähemmän punanen, eli oon punaposkinen, ohimoita myöten, niin onko tähän olemassa jotain hoitotoimenpidettä että sais esim vähennettyä punaa poskista, tiedätkö?
      ku en tiiä onko mulla laajentuneet pintaverisuonet, johon auttas laserhoito, vai onko tää jotai iha muuta...

      Nyt tää rapu lähtee prismaan kattelee hoitotuotteita.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies tykkään edelleen sinusta

      Harmittaa vaan tämä tilanne. Tai se kun ei ole mitään tilannetta.
      Ikävä
      52
      1030
    2. Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?

      Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍
      Ikävä
      113
      984
    3. Martina Aitolehti veti kohtalokkaat hääkännit - Alttarilla ikävä temppu Esko Eerikäiselle

      Ex-pariskunta Aitolehti ja Eerikäinen pitävät yhdessä Martina & Esko podcastia. He ovat kertoneet kansalle mm. hääaamust
      Kotimaiset julkkisjuorut
      27
      920
    4. Vappu Pimiä lataa suorat sanat TTK-lähdöstään - Yksi asia elämässä muuttui pysyvästi

      Vappu Pimiä astui pois Tanssii Tähtien Kanssa -juontajan pallilta viime syksynä. Pimiällä oli pitkät perinteet TTK:ssa,
      Suomalaiset julkkikset
      7
      834
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle?

      Jos joskus kohtaatte?
      Ikävä
      86
      767
    6. Vain elämää: Silmiinpistävä muutos heti ekassa jaksossa - Onko tämä hulppeampi kuin entinen?

      Vain elämää on totuttu näkemään Hirvensalmella sijaitseva Satulinna. Uudella kaudella kuvauspaikka muuttuu Calliolaksi.
      Vain elämää
      3
      654
    7. Onko naisten "ahdisteluhysterian" kulttuuria kritisoivat miehet itse ahdistelijoita?

      Tällaisen kuvan saa, kun tästä aiheesta tekee aloituksia: aina luullaan, että "ahdisteluhysteriaa" kritisoiva mies on it
      Sinkut
      187
      610
    8. Sinulle jota kaipaan!

      Tunnen sinua kohtaan jotain, mitä en enää osaa selittää pelkällä ihastumisella. Se on kiintymystä, kaipuuta, romanttista
      Ikävä
      25
      597
    9. Ehkä taidat

      Luovuttaa.
      Ikävä
      73
      597
    10. Jos oltais joskus samoissa bileissä

      Niin lähdettäiskö yhdessä ”jatkoille?”
      Ikävä
      57
      593
    Aihe