Jos mies ei halua näyttää naiselle kotiaan, mutta tykkää käydä naisen kotona, niin miksi mies tekee näin? Mies on kyllä kertonut asuinpaikkansa ja osoite ei ole salainen ja mies ei ole naimisissa, eikä ole lapsia ja asuu yksin. Mies on sanonut vielä olevansa siisti, mutta miksi hän ei päästä naista kotiinsa?
Kotikysymys
12
3472
Vastaukset
Onko sinulla muutakin todistusaineistoa kuin miehen sana, että hän on yksinasuva lapseton sinkku, joka pitää kämppänsäkin järjestyksessä?
Tai ehkä miehellä on kotonaan hyvässä järjestyksessä oleva hamppuviljelmä? Piiskat ristissä olkkarin seinällä ja muuta SM-kamaa? Pornokuvia seinillä, kuten räkänokkateineillä 80-luvulla?- mies7
Kun menee naiselle kylään voi poistua kun huvittaa. Kun kutsuu naisen kotiinsa, siitä ei pääse eroon kirveelläkään.
- w98898
- siellä pitäisi siivota
- ostaa jääkaappiin jotain
- ei ole oikein huonekaluja kahdelle ihmiselle
- ei ole huonekaluja yhteiseen tekemiseen, ei telkkaria?
- liian pieni kämppä
- on jotain hävettävää omassa pesässä
- kyseessä pieni-suuri merkkipaalu yhteen muuttoon näyttää omaa pesäänsä- w98898
jos se on poikamies niin se kämppä on varmasti vuorattu likasilla vaatteilla ja vanhoilla tiskeillä.
- ----------------
Kyllä sen tietää mitä käy, jos käen päästää pesäänsä.
- Tyttis79
pari kertaa kollin kotiinsa, kun ollaan tultu mun ulko-ovelle. Mä urpå oon lähteny tyhmänä treffeille siivoomatta kämppääni sitä ennen. No mähän meen treffeille enkä tarvi kotiani silloin...juu ei sit oo tullu mietittyä jotain treffien jälkipelijuttuja. Ja pari kertaa oon nolostumisenpelossa kääntänyt romeon alaovelta kotiinsa, kun kämppä on oikeesti ollu kuin pomminjäljiltä. Sen jälkeen on tullu kyö mieleen, et mitähän jätkä musta oikein ajatteli :D Et just silleen et ukko ja 4 lasta odottaa kotona mukamas. No, tehty mikä tehty. Pitää tästä edes siivota hyvin ennen treffeille lähtöä.
Pariin otteeseen oon tehny niinki et mies on ehdottanu mun luona käymistä treffien jälkeen, ja oon joutunu ehdottaan miehen luo menemistä ku kämppä on ollu ihan pommin jäljiltä. Se on aina sopinut miehelle, mut kyllä on vähä miettiny et minkä kuvan antaa miehelle.
Yleensä, kun meen treffeille pari ekaa kertaa, niin en mee kenenkään kotiin tai vasta muutaman tapaamisen jälkeen kutsun kotiini kylään. En tiiä, jotenki se on vaan aika henkilökohtaista kutsua toinen omaan kotiinsa...et mieluummin sitä tuntis tyyppiä vähä ennenkö kotiinsa pyytää. :) *juu, oon wanhanaicainen ;)* - miehistä, mutta
naisena en päästäisi miestä kotiini, jos...
- kämppä on sotkuinen
- en halua päästää miestä elämääni kovin "syvälle". - GreenMamba
Ehkä hänen kämppänsä nyt vain on niin toivottomassa kuosissa, ettei sinne kehtaisi päästää edes äitiään. Aika monet poikamiehet nykypäivän Suomessa nimittäin elävät kuin siat pellossa. Jotkut eivät välttämättä omista edes pussilakanoita tai lakanoita ja joka puolella on tyhjiä pizzalaatikoita pölykoirineen jne.
- Holocross.
Sen takia että sä et vahingossakaan ilmesty sinne oven taakse, väärällä hetkellä, kun miehellä on jokin juttu kesken... Oli se sitten vieras nainen, tai auton puunaaminen, tai kidutuskammion kasaan pistäminen.
- ..........
Sainkin vastauksen kysymykseeni. Miehellä oli kotonaan avovaimo. Enpä olisi uskonut, että kukaan voi valehdella näin törkeästi.
Vinkki naisille tarkistakaa aina miehen taustat, tai muuten käy kuten minulle. Jos suhteessa tuntuu, että mies salailee jotain, kannattaa sellainen mies jättää jo aikaisin. Älkää olko liian ymmärtäväisiä miesten suhteen. Miehet voivat käyttää naisia hyväkseen ilman mitään omantunnon tuskia. Koskaan ei pidä ryhtyä suhteeseen, jos ajatteleen, että jos mies jättää, niin se aika meni elämästä hukkaan tai menetti jotain. Kannattaa pitää huolen, että itsekin saa suhteesta jotain näkyvää hyötyä tai katuu suhdetta jälkeenpäin. Epävarmat miehet kannattaa unohtaa ja keskittyä vain hyviin ja rehellisiin miehiin tai olla ilman. - Anonyymi
Voi Jumalauta ! Mikä aika! Että avovaimo kotona! Ja käyny toisen naisen luona kylässä!
- Anonyymi
Ystäväni joka jo vanha,Siis nainen, eikä enää asu pääkaupunki seutu.Hän kävi sinkku naisena Aina Vantaa tansimassa,en kero paikaa. Niin näitä miehiä löysi,joilla selitys miksi ei kotinsa vie.Vaan hänen kotia Taksilla aina tansseista. Serustelua ja lopulta sitten aina puhelin soi.Kun aviovaimo jäljitti hänet.Joten naiset ensin miehen kotiin.Jos ei pyydä se oli siinä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va1673427- 152066
Mies pyysi rahaa
Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?2231480Jos tapaisimme uudelleen?
niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J701241- 441211
- 371111
Mites nyt suu pannaan
Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va381063Taas Lieksassa tyritty
Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke1361021- 47994
Nähdäänkö ensi viikolla
paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.38958