Paras rasva

kuppailuun???

Eli siinä se kysymys jo tulikin :) Mikä on hyvää ja edullista rasvaa kuppailuun?? Paljonko sellaiset rasvat maksaa?? ja mistä niitä saa??

3

1513

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ihmeissa...

      olen käytänyt dove, loreal, oriflame ja monta muuta halpa rasva. voin sanoa että ne eivät tehoa millä tavalla. viimeinen ostos on apteekista saatava roc(ranskalainen) spay pullossa oleva voide. aika kiva hajunen ja imeytyy tosi nopeasti. käyttö 2 kerta päivässä. olen pullon käytön jälkeen 1cm pienentynyt reisistä, vyötäröstä,pepun ympäryksestä.koska saman aikaan on jalka kipsissa ja liikunta rajoitettu, voin sanoa että tulos on hyvä. on herkkujakin syöty hyvään mallin. suosittelen sitä voitetta, vähemmän herkkuja ja liikunta.saat varmasti nopean tuloksen!!!

    • Beatrix*

      Minä käytän suihkussa tavallista hoitoainetta, jossa on silikonia (melkein kaikissa on). Se luistaa kivasti ja huuhtoutuu pois. Toinen, mitä ehkä voisi kokeilla, on se parafiinipohjainen Ceridal, en muista nimeä, mutta se on samaa kamaa, kuin Ceridal Intime, mutta isommassa purkissa ja eri nimellä. Vaseliini (apteekista) luistaa erinomaisesti, mutta sen pesu on helvetillistä ja vaati minulla ruokaöljyyn liuotuksen, ennenkuin lähti. Lisäksi en usko petrokemian rasvojen olevan edes terveellisiä (eikä silikonikaan sen puoleen, mutta joku on valittava), ainakin sanovat niiden olevan komedogeeneja, eli tukkivat ihohuokosia hyvin. Jotkut kai sekoittavat perusvoidetta vaseliiniin. En tiedä, parantaako se huuhtouduttavuutta.

      • ethia

        Hierojana olen huomannut että Natusanin babyoilit, Natusanin bedtime laventeli esim on tosi hyvä rasva hierontaan ja kokeilin sitä kuppaukseen myös.
        Kosteuttaa ihoa, joten iho on pehmeä kuin vauvanplly ;)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt tajusin mitä haet takaa

      En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä
      Ikävä
      43
      3603
    2. Kiitos kun sanoit ikävästi minulle, herkälle

      Sait kesälomani pilattua😔
      Ikävä
      36
      2244
    3. Naiselle mieheltä

      Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?
      Ikävä
      32
      1875
    4. Kaipaan niin....

      Aaawww mikä kaipuun tunne iski ja lujaa🥺😭❤️
      Ikävä
      17
      1619
    5. Jalkapalloa

      Ura ja Kokkola Cup?
      Kannus
      16
      1576
    6. Eiii...

      Etkä! 😘
      Ikävä
      23
      1558
    7. Mikset vain

      Unohtaisi?
      Ikävä
      24
      1417
    8. Ihmetteletkö, mihin sinussa ihastuin?

      Pikkuhiljaa huomasin, että olet ainutlaatuinen luonne, plussana tietysti ulkoiset avut. Toista ei taida löytyä koko maai
      Ikävä
      81
      1278
    9. En ymmärrä miksi minä

      Maailma on täynnä sinulle muita
      Ikävä
      14
      1277
    10. Mitä yhteistä on sulla ja kaivatulla?

      Onko teillä samantyyppinen olemus tai luonne? Vai muistuttaako vartalonne toisiaan? Tai kasvot? Entä pukeutuminen? Onko
      Ikävä
      88
      1222
    Aihe