Nainen petti minua nettideiteissä. Kirjoiteltiin kuukausi ja sitten nainen vain katosi. Miten voi kadota kuin pieru saharaan, luulisi että suomalainen jokinorsu ei eksy edes aavikolla, mutta toisin kävi. Nyyh. Eikö naiset osaa puhua totta?
Itse olin hyvin suora ja rehellinen, kiva ja komea mies. Nainen antoi kovasti ymmärtää että on tosimielellä liikkeellä. Yhdessä vaiheessa epäilyni heräsivät ja kysyin että missä mennään? Nainen siihen että ei hän tiedä, sano sinä. Minä? Haluaako netin naiset että heitä talutetaan hihnassa niin kuin koiraa? Kyllä kaksi aikuista ihmistä osaa keskustella asioista, ilman että toinen osapuoli alkaa dominoimaan.
Naisille on vaikeaa keskustella asioista, sen takia he häviävät kuin pieru saharaan. Noh, sellaista se on.
Itse olin hyvin suora ja rehellinen, kiva ja komea mies. Nainen antoi kovasti ymmärtää että on tosimielellä liikkeellä. Yhdessä vaiheessa epäilyni heräsivät ja kysyin että missä mennään? Nainen siihen että ei hän tiedä, sano sinä. Minä? Haluaako netin naiset että heitä talutetaan hihnassa niin kuin koiraa? Kyllä kaksi aikuista ihmistä osaa keskustella asioista, ilman että toinen osapuoli alkaa dominoimaan.
Naisille on vaikeaa keskustella asioista, sen takia he häviävät kuin pieru saharaan. Noh, sellaista se on.
Vastaukset 13
Vanhimmat
No tuotahan naiset tekee jatkuvalla syötöllä, miten siitä enää voi sydän särkyä kun tämä on oletusarvoista käyttäytymistä suominaisilta...
yrittänyt keskustella miehen kanssa,mutta no answer
et repikää siitä suomimiehet
kyl ne miehetki häippäsee
t.nainen
Pisti silmään tuo, "suomalainen jokinorsu". Jos käsityksesi suomalaisista naisista on tuo, ei ihme vaikka hävisikin.
joo, viikonloppuna yksissä bileissä yks muija petti miestänsä ku ei mitään, ja toinen muija sanoi että miehet on pelkkiä takertuvia paskoja..hei suominaiset...
Niin, tuskinpa tuo kyseinen deittikumppani minnekään eksyi. Tässä tapahtui se, ettei nainen ollut sinusta tarpeeksi kiinnostunut.
Olisiko tosimieli muuttunut kun kuvioihin tuli jostain toinen mies tai sitten kyseessä on joku muu syy. Ellei kyseinen henkilö vastaa enää viesteihin, niin lopullista totuutta on paha saada tietää.
Elävään elämään ja nettiin mahtuu monenlaista vipeltäjää, myös noita mystisesti ilman selitystä katoavia. Ihmiset eivät osaa sanoa "kiitos ei" tai "ei kiinnosta enää", vaan sen sijaan häviävät ilman selitystä.
...niin fiksun oloinen mies, että ensimmäistä kertaa elämässäni aloin harkita muuttoa pääkaupunkiseudulle :) Luin kaikki täältä keskustelupalstalta löytyneet kirjoituksesi ja olen vaikuttunut. Olisipa mukavaa, jos Aurajoen rannoillakin tallustaisi tuollaisia koiranulkoiluttajia. Aurinkoista kevään jatkoa sinulle!
Kiitti komentistasi, se piristi iltaani. Eiköhän siellä Aurajoen rannoilla asustele fiksuja miehiä, ne pitää vain kaivella jostain esille.
Keväitä myös sinne Lounais-Suomeen!
Näyttää olevan yleistä toimintaa nettideiteissä.
Mun tapauksessa kirjoiteltiin pari kuukautta, soiteltiin kuukausi ja sitten total black out.
OK, kaikkea voi sattua, tavata vaikka sen unelmien prinsessan mutta NE KÄYTÖSTAVAT!
"Nainen petti minua nettideiteissä. Kirjoiteltiin kuukausi ja sitten nainen vain katosi. Miten voi kadota kuin pieru saharaan, luulisi että suomalainen jokinorsu ei eksy edes aavikolla, mutta toisin kävi. Nyyh. Eikö naiset osaa puhua totta? "
Annan vinkin. Jos joku nainen oikesti kiinnostaa niin pistä sitten toimeksi. Ja nyt en tarkoita minkään emailin pusaamista! Jos oikeasti kiinnostaa -> treffeille. Ei siinä sen kummempaa.
Naisen kanssa voit kirjoitella vaikka ikuisuuden mutta olet silti hänelle "nettituttu". Jos hän tapaa elävänä jonkun kiinnostavamman niin olet historiaa. Ja eihän tuo niin erikoista ole; oikea, elävä ihminen on jotain aivan toista kuin netin haavekuva, ihminen jota et ole tavannut ja joka voi oikeasti olla aivan erilainen.
Mitä ikinä naisen (tai miksei miehen) elämässä tapahtuukin, jonkinlaisena nettituttuna olet kaukana mistään kärkipäästä. Jos ei muna riittänyt tapaamiseen kasvotusten niin turha alkaa syyttelemään. Olisit voinut tehdä itsestäsi vähän suuremman osan naisen elämää, noilla netin kautta hankituilla tuttavuuksilla ei todellakaan ole samalla tavalla väliä kuin oikeilla ihmisillä. Tuon sitä oppii elämässä etenkin kokemalla; kun huomaa ettei ne nettitutut itselle niin paljon merkinneetkään ja kääntäen kun itse on tullut jätetyksi kuin nalli kalliolle. So what, ei tämä ole oikeaa elämää vaikka miten toivoisi.
Siispä minun tapauksessani mies ei alunperinkään ollut mistään kotoisin kun ei tapaamista järjestynyt pikku vänkäyksestäkin huolimatta?
Toisaalta taas nainen ei saa olla tyrkky...hmmmm
Minusta on tylsää kun mies(kin) kirjoittelee sivutolkulla juttuja, kehuu ja viihtyy mutta sitten katoaa. Tylsää.
mies on ollut varattu. Vapaalle miehelle kyllä treffit järjestyy ilman vänkäämistäkin
huumassa ei välttämättä tule oltua korrekti...sori!
Hei,et varmaan ole ainoa kelle käynyt noin. Mut älä lannistu elämä joskus koettelee,mutta paistaa se aurinko aina välillä,pidä lippu korkealla kuten sanonta kuuluu.Kaikkea hyvää sulle. Tv.Nainen