Letittäminen

Huomenta!

Tuntuu nyt tyhmältä kysellä tämmöstä, mutta kärsiikö hiukset leteistä? Tarkotan siis et jos pesun jälkeen letittää hiukset yöksi et ois aamulla kiharaa.. Oon nyt sitä tässä ruvennu "harrastaan" ja tuli tommonen juttumieleen..

Kiitos jos joku osais jotaki sanoa :)
1750
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

jos laitat letit märkiin (siis todella märkiin) hiuksiin, niin se haittaa! hius venyy märkänä ja kuivuessaan 'palautuu' takaisin. jos olet siis vääntänyt märkiin hiuksiin letit, hius kuivuessaan voi napsahtaa poikki. muutenkin olen kuullut, että mieluummin pitäisi nukkua hiukset auki.
mut tuskin jos puolimärkiin silloin tällöin letit laitat niin tuskin siitä mitään haittaa on.
Älä edes harjaa märkiä hiuksia!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kyselijä.. kirjoitti:

Huomenta!

Tuntuu nyt tyhmältä kysellä tämmöstä, mutta kärsiikö hiukset leteistä? Tarkotan siis et jos pesun jälkeen letittää hiukset yöksi et ois aamulla kiharaa.. Oon nyt sitä tässä ruvennu "harrastaan" ja tuli tommonen juttumieleen..

Kiitos jos joku osais jotaki sanoa :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu