Minkälainen "saattohoito" Valtiovarainministeriön huippuvirasta pitäisi suoda Kuituselle ja hänen elämäntyölle nyt kun se romutetaan?
Pitäisikö antaa miehelle vielä joku työpaikka vaikka AKE:n rekisterikilpivalmisusosastolla jotta hän ei täysin menettäisi kasvonsa. Sillä siitähän tässä on kyse.
Pitäisikö antaa miehelle vielä joku työpaikka vaikka AKE:n rekisterikilpivalmisusosastolla jotta hän ei täysin menettäisi kasvonsa. Sillä siitähän tässä on kyse.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Täytyy vain toivoa myötätuulta tillfälligin kapteenille aina kauas suomesta.
menolippu pohjois-koreaan, siellä on varmasti käyttöä hänenkaltaiselleen virkamiehelle.
pitäs asettaa syyteeseen monista virkarikoksista,mitä se pelle on autoverotuksen parissa puuhastellut.
Tutkintaan pitää asettaa herra Kuitusen toimet ! Ensimmäisenä kannattaa selvittää onko ollut kytköksiä autokaupan järjestöihin / maahantuojiin !
Sen jälkeen syyniin veronmaksajille tähän mennessä langenneet oikeudenkäyntikulut hävityistä jutuista KHO,ssa ja EYT,ssä!
Siinä pari juttua jotka tulivat mieleen miettimättä.
Eiköhän joku "keltainen" lehti vielä asiasta kiinnostu !
yhteiskunnan mätäpaise,nettiin pitäs sada sen kääkän kuva,niin vois mennä heitteleen sitä mädillä kananmunilla vvm:n eteen kun herra paise käppäilee töihin/töistä.
..ollut julkisuudessa.
Ei TV:ssä eikä lehdissä.
Miksiköhän :)
Siis niiden joiden jäseninä lakiavalmistelevia/valvovia virkamiehiä !
ulkonäön kuvailussa tarvittaisiin apuja,ajattelin mennä aamulla vvm eteen kilo munia mukana!
Voitais kaikki lähettää Hessulle vaikka joku kiva autoaiheinen postikortti muistoksi tai jotain muuta mukavaa ihan kotipostilaatikkoon :)
vuodeksi Paraguaihin, tai vaihtoehtoisesti keskelle Austraaliaa johonkin pikkukylään. Avartaisi kummasti näköaloja...
Kuituselle pitäis pystyttää patsas sinne silja linen terminaalin lähelle, samaan paikkaan jossa on se " kansojen viha" vai mikä se nyt onkaan neukkuaikojen nyrkit- pystyssä hirvitys.
PAtsas vois vaikka laittaa näyttämään keskisormea rantaanpäin, muistutuksena samanlaisesta mielipuolisuudesta kuin tuo ym patsas edustaa ja varoituksena jälkipolville.
te olette ihan käsittämättömmiä juntteja, kuka tää kuitunen edes on. who cares?