5kk Tulos

Lähtöpaino 04.11.2006 135 kg

04.12.2006 125 kg
10.01.2007 115 kg
08.02.2007 109 kg
04.03.2007 105 kg
03.04.2007 99 kg

Eli 5kk ja n.-35 kg

Tavoite oli pääsiäiseks 2-numeroisissa luvuissa. Ja se toteutui !!!
Tästä on hyvä jatkaa.
7580
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Tosi ihanaa. Valtavan hieno pudotus. Muista ottaa kalkki ja D-vitamiini ettei tule keripukkia. Olen iloinen puolestasi!

Äänestä
  • Joo, monivitamiinivalmisteet ja muut on hoidossa. Ja painon pudotus on tapahtunut "lääkärin valvonnassa", eli ei hätää :D

    Äänestä

Wow mikä tulos! :D Ja vielä TOSI nopeesti! Onnitteluni :) Itellä voi tää jäädä vähän haaveeksi kun ei itsekuria löydy mutta sun onnistumisest kannustaa...

Äänestä

Älyttömästi ollut sinulla sisua! Onneksi olkoon saavutuksestasi. Olet loistava esimerkki toisille.

Äänestä

lyhyessä ajassa...mutta voitko vielä kertoa meille muille mitä olet tehnyt jotta paino on noin pudonnut?Onko sinulla jäänyt löysää nahkaa esim vatsaan vai oletko jumppaillut kuinka kiivaasti?
Onnittelut!Tsemppiä!

Äänestä
  • Itse kamppailen n. 4kg kanssa, eikä näytä olevan helppoa.

    Miten olet onnistunut?? Kiva lukea onnistumisia, niistä saa kannustusta ja tilanne ei siis ole toivoton.

    Äänestä

  • Ensinnäkin jos suunnittelet laihdutuskuuria, unohda se heti alkuunsa.

    Kyseessä on enemmänkin elämäntavan muuttaminen,johon sisältyy muutos ruokavaliossa,liikunnassa ja "pään sisällä". Jos siihen et ole valmis, niin pysyt "läskinä".

    Lopettakaaa se kerran/kaksi kertaa päivässä puntarissa pomppiminen. Riittää kun kerrran viikossa tsekkaa missä mennään.

    Nimittäin on aivan uskomatonta lukea täälläkin palstalla, että "olen nyt ollut 3pv kuurilla, ja paino on pudonnut -363 g"...totuushan on se,että paino saattaa vaihdella vuorokauden sisälläkin jopa 1kg !! Juoppa vaikka 2 dl vettä ennen puntarille menoa, ja kas...olet 200g "lihavampi".

    Itse laitoin "elämäni remonttiin", ja muutin ruokavalion ja liikuntaa tuli jokaipäiväiseen ohjelmaan. Alussa se oli vaikeata, mutta sinnikkyys palkitaan.

    Uskokaa tai älkää, niin varsinaista nälkää en ole 5kk aikana nähnyt.

    Kommentit voitte heittää sähköpostiini.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tontsa77 kirjoitti:

Lähtöpaino 04.11.2006 135 kg

04.12.2006 125 kg
10.01.2007 115 kg
08.02.2007 109 kg
04.03.2007 105 kg
03.04.2007 99 kg

Eli 5kk ja n.-35 kg

Tavoite oli pääsiäiseks 2-numeroisissa luvuissa. Ja se toteutui !!!
Tästä on hyvä jatkaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu