Tuoksunenät! ehdottakaa sopivaa...

Olen 43 v. hoikka ja sporttinen en mikään tätityyppi. Kaikki entiset tuoksuni (Miss Dior, Eternity, Armani She) tuntuvat nyt kevään tullen liian latteilta, raskailta ja tavanomaisilta. Kempparimyyjät ehdottavat aina jotain liian tuhteja ja naisellisia tuoksuja, jotka eivät mielestäni sovi arkikäyttöön. Eli haussa on sopivan tyttömäinen, raikas ja kuitenkin jännittävä tuoksu jokapäiväiseen käyttöön.
Ehdotuksia?
101916
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

D&Gn the one

Äänestä
  • Kannattaa kokeilla Elizabeth Ardenin 5th Avenue. Siitä tykkää tyttäreni ja äitini eli kolme sukupolvea!! Se on todella raikas ja kevyt, ei ollenkaan raskas. Olen aivan rakastunut tähän tuoksuun. Aina pitää olla varalla yksi pullo!! Suosittelen lämpimasti.

    Äänestä

itse satuin vahingossa haistamaan cliniguen- in to the bloomia, oli aika hyvä! Todella raikas ja keväinen.

Escadalta tulee myös keväällä aina joku kesätuoksu, tänäkin vuonna aika onnistunut.

Tommy hilfigerin tommy girl on aina hyvä.

Olen tietysti 20 vuotta nuorempi, mutta käy tuoksuttelemassa, et ainakaan menetä mitään!

Äänestä

Olen kolmevitonen ja omaan makuuni ovat ainakin Dolce&Gabbanan Light Blue ja Yves Saint Laurentin In love again. Molemmat tuoksut ovat superraikkaita ja sopivat erinomaisesti kevääseen ja kesään! Syksyn ja talven tullen vaihdan hieman makeimpiin :)Molemmat ovat sitruspohjaisia joten jos siitä pitää niin käy ihmeessä tuoksuttelemassa, jospa näistä jompikumpi kolahtaisi!

Äänestä

Itse suosin päivätuoksuna JLon Live tuoksua, mikä on suht edukaskin, iltatuoksuna Miss Dior Cherie, kannattaa kokeilla. Itse olen jälkimmäiseen huumaantunut täysin, mutta en viitsi käyttää päivittäin ettei sen hohto katoaisi. Siinähän on mansikkaa, kristalloitua popcornia, ihanan jännä ja persoonallinen tuoksu.

Äänestä
  • No heips!Tiätääkö joku mikä noista otsikkojen jutuista olisi paras tuoksu?

    Äänestä

Viestisi perusteella uskon että nämä sopivat sulle: Guccin Envy me ja Kenzon Léau par kenzo.

Käy nuuhkimassa, kannattaa! :)

Äänestä

Kylli-tädin uusimmaista: Darlingia. Raikas ja vienon kukkamainen. Kohtuu hintainen myös. Eli tuote oli oikeelta nimeltään Kylie Minogue-Darling.

Äänestä
  • alskjlkdgf

    Äänestä

Lancomen Hypnose-tuoksu!!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


alskdflaöskjdf kirjoitti:

Olen 43 v. hoikka ja sporttinen en mikään tätityyppi. Kaikki entiset tuoksuni (Miss Dior, Eternity, Armani She) tuntuvat nyt kevään tullen liian latteilta, raskailta ja tavanomaisilta. Kempparimyyjät ehdottavat aina jotain liian tuhteja ja naisellisia tuoksuja, jotka eivät mielestäni sovi arkikäyttöön. Eli haussa on sopivan tyttömäinen, raikas ja kuitenkin jännittävä tuoksu jokapäiväiseen käyttöön.
Ehdotuksia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu