tummat silmän aluset

uga

Eli onko miehille ihan erikseen tarkotettu voiteita esim noihin tummiin silmän alususiin? Iho myös hiukan kuivaa joten kosteusvoiteita? asustelen pikkukylällä joten täällä ei ole ainakaan miehille erikseen mitään "kauneustuotteita"

4

2537

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • olli2222

      Kannattaa kokeilla Nive for men: Eye relift Q10 voidetta. Se on ainakin mulla auttanut tummiin silmän alusiin.

    • lisää näitä

      Nivean voide korkeintaan turvottaa silmänalusia, silmän aluset heijastavat unenpuutetta, sekä myös munuaisten kuntoa. Joillakin on myös luonnostaan tummat silmänaluset. Munuaisille riittävästi nesteitä ja unta.

      Q10 partikkelit, kuten muutkaan vitamiinipartikkelit tai muut ihmeet eivät imeydy ihoon. Ne on liian suuria siihen, ja tämä tieto on farmasian erikoiskouluttajalta. Iho ei voi hyödyntää niitä mitenkään, joten turhiin markkinointikeksintöihin on turha luottaa.

      Rasvoissa on erilaisia koostumuksia ja ne tuntuvat ihon pinnalla erilaisilta, mutta niiden hyöty on ihon kannalta sama lätki sitten naamaan tummelia tai mitä hyvänsä hienoa rasvaa. Ne pintakosteuttavat ja pehmentävät ja suojaavat ihoa pinnalta. Mutteivät korjaa vaurioita, eivätkä sisäisesti ravitse, vaikka mitä luvattaisiin.
      Kuitenkin tuon suojauksen takia kannattaa rasvata, ja sen, ettei ihon pinta kiristä.

      Silmänalusiin urheilua ja unta ja vettä. Ensiavuksi voi käyttää jotakin turvotusrasvaa, mutta jos perushoito jää pois, niin ei auta pitemmän päälle mikään.

      • minä itte

        Lieneeköhän minulla AIDS kun silmänaluset alkavat mennä tummiksi? Sormia ja varpaita palelee saunassakin. Oireet ovat muutoinkin kuin elimistö kaipaisi suonensisäistä nesteytystä. Näköäkin hämärtää toisinaan ( en tarkoita ulkonäköä ). Terveyskeskuksen puoskarit väittävät ettei minua mikään vaivaa, vaikka vasenta munuaista jomottaa alituiseen. Oikean puolen palleaakin jomottaa kuin vanhalla juopolla kovan ryyppäämisen jälkeen, mutta..kun olen absolutisti, alkoholi tuskin lienee syynä?!!


    • Pesukarhu00

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      156
      8345
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      433
      7428
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      71
      3831
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      150
      3522
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      111
      2998
    6. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      51
      2567
    7. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      126
      2016
    8. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      23
      1863
    9. Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua

      MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv
      Maailman menoa
      36
      1684
    10. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      181
      1530
    Aihe