Rannalla on kivaa... ;)
Hyvää pääsiäistä kaikille!
jorojukka-kukka
291162
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 29
Vanhimmat
...maltoit tänne tulla.
Pääsiäistä vaan sinullekin!
tuu takaisin ja pian, alkaa olla ikävä :)
Toistaiseksi loma jatkuu... Olen niin pitkään tehnyt työtä ilman lomia, että pidän nyt rästit yhteen pötköön.
Kyllähän se täällä postailu työstä käy.
Nautihan vielä jäljelläolevastakin lomasta.
..mutta mitä ihmettä teet rannalla, keräätkö pulloja vai tervaatko venettä..??
Ethän ole narsisti?
Lomalla olokin on jo narsismia......? Suosittelen sinullekin lomaa, jos noin koville ottaa.
:D
Sinulle ja kaikille muillekin palstalaisille. Ja myös Merikukka-jukalle joka kotiutui etelän lämmöstä! :)
Rantakelejä odotellessa...
Haistakaa pasha - näin pääsiäisen kunniaksi!
ikävää pääsiäistä kaikille tasapuolisesti! :)
Hiljaista on.
säätila suomessa lauantaina 6.4 on seuraava
http://www.fmi.fi/
eli sen mukaan tavanomaisessa säässä pääsiäistä vietämme. kanariansaarilla vastaavasti näyttää tältä :
http://www.meteosurfcanarias.com/webcams/webcams-gran-canaria/
Ihana nauttia neljästä vapaapäivästä =) ja pääsiäisestä!!
Mitenkäs opiskelut sujuvat? Rankkaa?
No onneksi neljä lomapäivää piristi.
Jep, niinpä taitaa olla. Hieman kitkerä kommenttini johtuu siitä, ettei lomailuun ole juuri nyt aikaa. Pidä hauskaa.
Usein taas itse olet ollut lomalla ja minä täällä huikkailen... "Vuoroin vieraissa", hauskoja sanontoja. Loma jatkuu! Työn iloa sinulle!
Se on pääsiäinen siitä vekkulia aikaa, että minnasirnöt sun muut jöjukatkin saavat munaa suuhun.
mikä varmaan monia miehiä ärsyttääkin paljon :)
Saattaapi jotakuta ärsyttääkin. Mustan/ruskean munan suussaan muljuttaminen kertoo ainakin minulle jotakin ko. naisesta.
Ainaskin suosittelen hänelle HIV-testiä ja itte en enää uskaltaisi koskea.
Son muuten se HIV samoin kuin muutkin sukupuolitaudit mitä suurimmassa määrin itse aiheutettuja. Minen tajua miksi niitäkin parannellaan veronmaksajien varoilla. Ken nussii niin kantakoon seuraukset.
eräs maalari kehuskeli sillä, että hänellä oli samaan aikaan kolme sukupuolitautia. en tiedä johtuiko tinnerin haistelusta, tarve kehuskella moisella asialla.
Niinpä niin. Aikoinaan kun ajettiin rahtia venäjälle niin rekkamiehet sanoivat, että AIDS on paha, muut paranee antibioteeilla.
Silloin Venäjän liikenteessä olleen veturin tunnisti siitä, että kuskin ovessa on korkokengän koron jättämä jälki.
Venäläisnaisen yleisin sukunimi oli Satu ja sukunimi Markka...
Venäläisnainen tuli raskaaksi rahtimiehelle ja isänsä kysyi nimeä, tyttö totesi notta se luki auton kyljessä se oli Kauko Kiito...
tavaraa, olin siellä hommissa. olet varmaan käynyt entisessä intunmontussa :)
Elintarvikkeita, lähinnä hedelmiä yms. thermotransport tavaraa vienyt inttuun paljonkin. :)
Suklaamunien syönti yhtäkkiä vaihtuki HIV vaaraksi ;))
en voinut olla mainitsematta munan väriä, se kun tuntuu olevan joskus miehille kova paikka, siis se ruskea. väri
kaikille säädyille.
Hieman pistää pohtimaan kun väitetään pääsiäisenä noidat lentävät luudalla Kyöpelin vuorolle, että onko heillä lentolupa-asiat kunnossa?
Entisenä purjelentäjänä tullee mieleen seuraavat turvallisuutta edistävät asiat.
1. lentolupakirja ja tarkistuslento
2. luudan tyyppihyväksyntä
3. mittarilentokelpoisuus Huom! yölentoa
4. eläimen kuljetus ohjaamotilassa (kissa)
5. GPS-paikannuslaite ja transponderi?
Haluan vain painottaa sitä, että lentäminen on upea harraste, mutta turvallisuudesta ei sitten poiketa tuumaakaan :)
haista paska! Mutta näin pääsiäisen kunniaksi sanon että haistahan pasha. :)
Sinulla ei silmä näe mukavaa päivää. Sääli sinällään!