suomi-sohvan

oon kuullu että suomi-sohvan myyjät saa 4000 euroa kuussa. Kovat rovisiot. Pitäneekö paikkansa kun kassan luona on kymmennen kynsienpureksijaa ?
4991
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Minä olen elämänsä aikana aika paljoakin kuullut mutta vain murto osa siitä on totta.Soffamyyjä voi vain uneksia semmoisesta palkasta!

Äänestä

No ei saletisti saa kun kaveri on siellä myymäläpäällikkönä ja saa vähemmän.

Äänestä

Jos ajatellaan että on pitkät illat töissä ja joka sunnuntai auki niin ylitöineen saa helposti ton verran. Toki voi olla paskaduuni joten täytyy siitä saahakkin . Myyjä on ihan oikeutettu vähintään noihin ansioihin kun työ on henkisesti erittäin raskasta. Vapaat miten sattuu ,ei voi suunnitella omia menojaan. Saa selitellä asiakkaille tarjouksien saatavuuksia yms...

Äänestä
  • aletaan osua oikeaan!
    huh..kumpa olisikin 4000..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


palkat kirjoitti:

oon kuullu että suomi-sohvan myyjät saa 4000 euroa kuussa. Kovat rovisiot. Pitäneekö paikkansa kun kassan luona on kymmennen kynsienpureksijaa ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu